Grzanki francuskie z owocami i bekonem

Na grillu gazowym można przygotować w prosty i szybki sposób wyśmienite śniadanie. Grzanki francuskie z owocami i boczkiem przygotujesz w ogrodzie na świeżym powietrzu. 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ FRANCUSKIE GRZANKI Z GRILLA?

W miseczce przy pomocy rózgi roztrzep jajko z dodatkiem odrobiny mleka oraz syropu klonowego. Używając szczypiec wymocz chleb, bułkę lub chałkę w przygotowanym płynie, a następnie połóż na rozgrzanej płycie żeliwnej na grillu gazowym. 

W międzyczasie zacznij grillować boczek. Jeśli jesteś zwolennikiem chrupiącego i mocno wypieczonego bekonu zacznij grillowanie od ułożenia boczku na płytcie żeliwnej bądź stalowej płycie do grillowania. Gdy boczek już będzie lekko przypieczony, przenieś go bezpośrednio na ruszt. 

Aby posiłek był ciepły, gotowe już grzanki i bekon możesz przełożyć na górną półkę grilla. Tym sposobem zapobiegniesz wystygnięciu śniadania. 

Po grillowaniu wszystkich składników, na tost połóż bekon oraz posyp przygotowanymi, świeżymi owocami. Świetnie komponują się borówki, truskawki i maliny. Następnie polej kanadyjskim syropem klonowym.

Polecamy podawać z prosecco :)

 

 

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

 

   

 

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.