Przepis na grillowany ananas z syropem klonowym

Na wigilijnym stole znajdują się tradycyjne dania polskiej kuchni, idąc tym tropem jako świąteczne danie z grilla zaserwujemy "grillowy klasyk" - grillowany ananas z syropem klonowym. To kolejne udane połączenie prostych składników, które dzięki oddziaływaniu wysokiej temperatury z grilla, zmieniają swój smak, ulegają skarmelizowaniu i pozostają na długo w pamięci!

 

SKŁADNIKI NA GRILLOWANY ANANAS Z SYROPEM KLONOWYM

1 cały ananas

1/2 szklanki syropu klonowego

1 łyżeczka cynamonu

mały kieliszek likieru typu Grand Mariner lub koniaku

Pellet Broil King® Griller's Select #63939

 

PRZYGOTOWANIE GRILLOWANEGO ANANASA Z SYROPEM KLONOWYM NA GRILLU

To danie świetnie smakuje, gdy przyrządzimy je na grillu Pellet. Włącz grill na pellet i podążaj za standardowymi instrukcjami, aby uruchomić urządzenie oraz rozgrzać grill, a następnie wybierz tryb PIECZENIE (177°C). W przypadku tradycyjnego grilla gazowego ustawiamy palniki w pozycji MEDIUM. Ananas należy odpowiednio przygotować, usuń czubek i końcówkę ananasa. Następnie podziel go wzdłuż na ćwiartki, usuń rdzeń i ostrożnie odetnij miąższ wzdłuż skórki. Kolejnym etapem jest przekrojenie miąższu na mniejsze plastry o grubości 1,5 cm. Plastry ułóż pionowo na odciętej skórce, następnie całość przełóż na rozgrzany ruszt - możesz użyć w tym celu deskę do krojenia co ułatwi transport i przekładanie.

Grilluj przez 15 minut lub do czasu, aż grillowany ananas będzie całkowicie ciepły w środku. W międzyczasie w rondelku z silikonowym pędzelkiem wymieszaj syrop klonowy, cynamon i likier Grand Master. Tak przygotowaną mieszanką smaruj ananas co 5 minut, do otrzymania słodkiego, lepkiego i przepysznego wykończenia. Grillowany ananas w tej formie smakuje doskonale samodzielnie ale możesz podać go również z lodami. Podawaj póki gorące ! 

Smacznego !

Kucharz Broil King

 

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.