Przepis na amerykańskie naleśniki na płycie żeliwnej

Puszyste pancakes to ulubione śniadanie wszystkich dzieci, dorośli również rzadko przechodzą koło amerykańskich naleśników obojętnie. Nasze weekendowe grillowanie zaczniemy od puszystych naleśników w amerykańskim stylu i podamy je z ulubionymi dodatkami.

Piękna pogoda sprawia, że chcemy spędzać na dworze każdą wolną chwilę. Zacznij z nami ten dzień od śniadania przygotowanego na grillu. Do usmażenia wyjątkowo puszystych placków wystarczy kilka podstawowych składników i żeliwna płyta, którą zamontujesz w miejsce dwóch rusztów. Co daje smażenie placków na żeliwnej płycie? Żeliwo mocno się nagrzewa i dobrze oddaje swoją temperaturę, dzięki czemu placki smażą sie szybko.

SKŁADNIKI NA PUSZYSTE AMERYKAŃSKIE NALEŚNIKI Z GRILLA NA PŁYCIE ŻELIWNEJ

2 szklanki mąki
2 łyżki cukru
1 łyżeczka cukru z wanilią (opcjonalnie)
3 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1,5 szklanki mleka
1 jajko
2 łyżki masła

Jak przygotować naleśniki na płycie żeliwnej?

Zacznij od wymieszania suchych produktów: przesiej do miski mąkę, dodaj sól, proszek do pieczenia oraz cukier. Do suchych składników dodaj mleko, roztopione masło przemieszaj, a na koniec wbij jajko. Dzięki takiej kolejności masz pewność, że jajko nie zetnie się kiedy roztopione masło będzie ciepłe. Za pomocą rózgi lub widelca wymieszaj ciasto, nie za długo, ale tak by masa była gładka i bez grudek.

Płyta żeliwna na grillu

Rozgrzej płytę żeliwną dedykowaną do Twojego grilla, odpalając palniki znajdujące się bezpośrednio pod płytą, ustawiając pokrętła w pozycji medium, a po 5 minutach przykręć do pozycji medium-low. Rozgrzaną płytę spryskaj rozpylaczem oleju lub posmaruj silikonowym pędzlem z roślinnym olejem. Kiedy olej się rozpuści wylewaj porcje ciasta. Dzięki dużej powierzchni płyty jednorazowo możesz usmażyć 6-8 placków.

naleśniki na grillu

Do odmierzania ciasta możesz użyć łyżki do lodów, chochelki lub małej miarki kuchennej. Jednorazowa ilość ciasta powinna wynosić około ¼ szklanki.

długa łopatka z płytą żeliwną

I teraz jeden z naszych tipów na usmażenie idealnych placków. Jeżeli nie wiesz kiedy jest właściwy moment na przewrócenie placków na drugą stronę poczekaj, aż na powierzchni zaczną się pojawiać i pękać pęcherzyki powietrza, to jest właśnie ten moment! Przy przerzucaniu placków na drugą stronę pomoże Ci nasza długa łopatka. Smaż jeszcze ok 1 minuty i ściągnij placki z dedykowanej płyty żeliwnej Broil King.

naleśniki z grilla

Podawaj ciepłe z ulubionymi dodatkami. Dla wielbicieli słodkości owoce, miód i dżem, a dla tych którzy lubią zaczynać dzień wytrawnymi smakami smażony boczek lub sadzone jajko.

Smacznego

Kucharz Broil King

Pobierz przepis

 

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

Grillowa płyta żeliwna długa łopatka rozpylacz oleju

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.