Przepisy na Super Bowl 2018

Super Bowl to największe wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych.

Co roku miliony amerykanów gromadzą się przed telewizorami, aby obejrzeć finałowy mecz NFL o mistrzostwo futbolu amerykańskiego, czyli piłki, która swoim kształtem przypomina jajko. W 2017 roku 106,5 miliona widzów obejrzało mecz pomiędzy New Englad Patriots i Atlanta Falcons w Huston w stanie Texas. Patsi wygrali 34 do 28.

 

Co ciekawe cała transmijsa meczu trwa około 4 godzin, z czego tylko przez 12 minut piłka jest w grze. 60% czasu z pominięciem reklam poświęcone jest na przepychanki między zawodnikami, ustawianie się na lini, krzyczenie, przygotowanie do gry i powtórki. Podczas transmisji jest 20 przerw na ponad 100 reklam, które łącznie trwają ponad godzinę. 30-sekundowy spot reklamowy w 2017 roku kosztował $45 milionów dolarów.

W połowie meczu ma miejsce przerwa tzw. half-time show. 13 minut wykorzystane jest na koncert, który jest ogromnym wyróżnieniem dla występującego artysty. Dla wielu Half-Time show jest ważniejszy od samego meczu. W tym roku na scenie pojawi się Justin Timberlake. W latach ubiegłych można było zobaczyć takie gwiazdy jak Lady Gaga, Beyoncé, Coldplay, Bruno Mars, Lenny Kravitz, Red Hot Chilli Peppers, Madonna oraz wiele innych.

 


Ze względu na długi czas gry Amerykanie kochają przygotowywać przekąski na tę okazję. Dla fanów futbolu amerykańskiego w Polsce, którzy planują oglądać mecz w godzinach 00:30 - 04:45 w poniedziałek 5 lutego przygotowaliśmy kilka przepisów.

Przepisy na pokonanie głodu podczas Super Bowl Sunday

Nachos z szarpaną wieprzowiną pulled pork

Zobacz przepis


Doskonałe pałeczki perkusyjne z kurczaka


Ciasto z szarpaną wieprzowiną pulled pork


Imprezowy pierścień z szarpaną wieprzowiną pulled pork


 

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.