Imperial™ XL S do zabudowy z szafką

Imperial™ XL S do zabudowy z szafką

wersja z kuchenką boczną
i zestawem rożna

Imperial™ 490 do zabudowy z szafką

Imperial™ 490 do zabudowy z szafką

wersja z kuchenką boczną
i zestawem rożna

Imperial™ XL S</br>do</br>zabudowy

Imperial™ XL S
do
zabudowy

wersja z kuchenką boczną
i zestawem rożna

Imperial™ 490</br>do</br>zabudowy

Imperial™ 490
do
zabudowy

wersja z kuchenką boczną
i zestawem rożna

Zaplanuj miejsce na grilla

Projektując zabudowę grilla pamiętaj o zaplanowaniu miejsca na stół, krzesła, parasol lub altanę. Postaraj się aby miejsce było osłonięte od wiatru. Projektowanie to świetna zabawa. Przedyskutuj kilka koncepcji, zabudowę wyspową, w kształcie L. Dopasuj się do terenu i istniejącej już zabudowy. Dowiedz się więcej.


Doprowadź gaz ziemny

Planując zabudowę grilla gazowego, zalecamy doprowadzenie do urządzenia gazu zimenego. Dzięki temu nigdy już nie zabraknie Ci gazu. Osoby które nie posiadają takiej możliwości mogą oczywiście wybrać wersję grilla na gaz z butli. Dowiedz się więcej.


Doprowadź prąd i wodę

Planując zabudowę grilla gazowego pamiętaj o gniazdkach elektyrcznych do zasilenia rożna i oświetlenia w grillu, ale również lodówki gdzie będziesz mógł schłodzić prosecco. Woda jest równie ważna ponieważ pozwala na zamontowanie zlewozmywaka, który zapewni wygodę i luksus gotowania w ogrodzie. Planując stworzysz wyjątkową kuchnię w ogrodzie. Dowiedz się więcej.


Dwa niezależne piekarniki

Mały piekarnik wykorzystasz grillując dla dwóch osób, duży lub nawet oba robiąc przyjęcie. Mały piekarnik wykorzystasz do oddzielenia potraw dla osób z alergiami.

Kuchenka boczna

Wszystkie grille do zabudowy Broil King z serii Imperial posiadają kuchenkę boczną w zestawie. Budując letnią kuchnię w ogrodzie, nie możesz zapomnieć o kuchence którą wykorzystasz np. do przygotowywania zup lub herbaty.


Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej

Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej łączy dwa światy w celu stworzenia rusztu idealnego. Dwustronny kształt rusztu żeliwnego, charakterystycznego dla grilli gazowych Broil King, daje wszechstronność grillowania, z kolei  wykonanie z odlewu stali szlachetnej zapewnia niespotykaną na rynku wytrzymałość. Każda kratka rusztu wykonana jest ręcznie, co zapewnia najwyższą jakość i nowy standard grillowania.


OBEJRZYJ VIDEO

Podświetlane pokrętła

Grillując po zmroku, dzięki podświetlanym pokrętłom będziesz wiedzieć w jakiej pozycji są ustawione. Nie wspominając o wyjątkowym wyglądzie.

System PGT

Performance Grilling Technology to połączenie opatentowanych technologii systemu grillowania Broil King, gwarantujących niezrównaną moc i wydajność oraz fenomenalny smak grillowanych potraw. Dowiedz się więcej


OBEJRZYJ VIDEO

Oświetlenie w piekarniku

Teraz możesz grillować kiedy tylko chcesz, w dzień lub w nocy! Dzięki wbudowanym w piekarnik lampkom będziesz mógł jeszcze bardziej kontrolować grillowanie nawet o północy!


Aromatyzery Flav-R-Wave™

Stąd pochodzi unikalny i doskonały smak potraw z grilla. Pokrywają przestrzeń nad palnikami i pod rusztem, zapewniają równomierne rozprowadzenie ciepła oraz odparowanie do potraw skapujących z nich soków i tłuszczu. Dodatkowo zapobiegają przypaleniu potraw oraz utrzymują temperaturę w piekarniku ułatwiając grillowanie z otwartą pokrywą. Dowiedz się więcej ...


OBEJRZYJ VIDEO

Zestaw rożna obrotowego

Składa się z palnika do rożna umieszczonego w tylnej części piekarnika, silnika elektrycznego, pręta z kolcami do mocowania mięsa oraz zestawu do wyważania. Dzięki temu zestawowi upieczesz np. chrupiącego kurczaka i udziec. Dowiedz się jak piec na rożnie.


OBEJRZYJ VIDEO

Pokrywa komorowa

Pokrywa wykonana jest z dwóch warstw stali z pustką powietrzną pomiędzy nimi. Boki wykonane są z odlewu aluminium. Takie rozwiązanie zapewnia fantastyczną izolacje cieplną, wyrównując temperaturę, ograniczając zużycie gazu i umożliwia grillowanie w zimie.


Technologia Roll-On

Ciężar pokrywy zawieszony jest blisko środka piekarnika, przez co pokrywa sprawia wrażenie lekkiej. Dzięki temu rozwiązaniu osoby niższe i dzieci z łatwością otworzą grilla. Technologia Roll-On daje możliwość postawienia grilla w odległości zaledwie 11cm od ściany.

Wysuwana szuflada z tacką na tłuszcz

Nadmiar soków i tłuszczy, które nie zostały odparowane trafiają do tacki umieszczonej w wysuwanej szufladzie. Należy ją oprózniać w celu prawidłowego funkcjonowania grilla. 


Termometr Deluxe Accu-Temp™

Daje Ci kontrolę i precyzję grillowania. Dokładnie wskazuje temperaturę w piekarniu w stopniach Celsjusza i Fahrenheita w zakresie od 0 do 375 stopni Celsjusza. Głęboko umieszczona sonda zapewnia dokładny odczyt temperatury. Eleganckie wykończenie nadaje grillowi charakteru i stylu.


OBEJRZYJ VIDEO

Palniki Dual-Tube™

Opatentowana technologia “tuby w tubie” wprowadza gaz w turbulencje zapewniając równomierny płomień na całej długości palnika, dzięki czemu uzyskujesz taką samą temperaturę na ruszcie. Ponad 120 otworów w dwóch rzędach palnika zapewnia szybkie nagrzanie się piekarnika nawet w zimie. Dowiedz się więcej ...


OBEJRZYJ VIDEO

Zawory Linear-Flow™ z pokrętłami 180° Sensi-Touch™

Zawory zapewnią płynną liniową kontrolę temperatury. Okrągłe pokrętła 180° Sensi-Touch™ są przyjemne w dotyku i obracają się o 180 stopni, dzięki czemu kontrola temperatury jest prosta i precyzyjna. Każdy z palników Dual-Tube™ posiada oddzielne pokrętło. To rozwiązanie zapewnia dokładną kontrolę temperatury umożliwiającą grillowanie pośrednie i bezpośrednie.


OBEJRZYJ VIDEO

Elektroniczna zapalarka

Zapalarka Sure-Lite™ daje Ci pewność, że Twój grill zawsze odpali w ułamek sekundy po wciśnięciu jednego przycisku.


Kliknij i poznaj więcej szczegółów

Imperial™  do zabudowy. Twój grill, w Twoim stylu, zbudowany specjalnie dla Ciebie. 

Grill ogrodowy z serii Imperial™  do zabudowy z szafką (lub bez) jest przeznaczony dla najbardziej wymagających pasjonatów grillowania. Od roku 2017 są dostępne w nowej odsłonie grilla do zabudowy wraz z szafką. Stworzony specjalnie dla osób wymagających wyjątkowego i dopasowanego do ich potrzeb grilla na tarasie. Takie rozwiązanie zasługuje na miano prawdziwej kuchni w ogrodzie. Grill posada wszystkie najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania Broil King jak profesjonalny ruszt z odlewu stali szlachetnej, palniki Dual-Tube™ oraz aromatyzery Flav-R-Wave™. Dodatkowo podświetlane pokrętła oraz oświetlenie wewnątrz piekarnika. Uwolnij swoją kreatywność i stwórz swoją kuchnię marzeń w ogrodzie. 

Okres gwarancji na poszczególne podzespoły:

 

Elementy pokrywy ze stali szlachetnej  Dożywotnia
Elementy piekarnika z odlewu aluminium Dożywotnia
Piekarnik ze stali szlachetnej  Dożywotnia
Ruszty z odlewu stali stali szlachetnej  5 lat 
Aromatyzer Flav-R-Wave™ 5 lat 
Palniki Dual-Tube™ 10 lat 
Palnik rożna  10 lat 
Palnik kuchenki bocznej  2 lata 
Elementy wózka ze stali szlachetnej  5 lat 
Pozostałe elementy oraz farba  2 lata

 

Warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Wszystkie grille gazowe marki Broil King produkowane są w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu. 

Wszystkie grille gazowe Broil King® są Reddi-Bilt™, czyli wstępnie zmontowane, co powoduje ze czas potrzebny na ich montaż jest skrócony. Jednocześnie wszystkie komponenty odpowiedzialne za doprowadzenie gazu zostały zmontowane w fabryce, co gwarantuje szczelność instalacji oraz bezpieczeństwo. Dowiedz się więcej.

 

 

Wszystkie grille dostępne w wersji na butlę oraz gaz ziemny. 

 

Specyfikacja dla Imperial™  XL S do zabudowy z szafką oraz Imperial™  XL 490 do zabudowy z szafką

 • kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW    
 • zestaw rożna obrotowego z 4,4 kW palnikiem rożna, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym
 • zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™
 • zapalarka Sure-Lite™
 • wysywana szuflada z tacką na tłuszcz
 • podłączenie do zasilenia gazem ziemnym typu E (dawniej GZ-50)
 • górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmarach 63,5 x 20,5 cm i 28,5 x 20,5 cm w małym piekarniku

Dodatkowa specyfikacja z unikalnymi cechami dla Imperial XL S (957486 GZ)

 • 2 niezależne piekarniki
 • wymiar rusztów w dużym piekarniku 65 x 49 cm i 32 x 49 cm w małym
 • szafka pod grillem z dwoma szufladami i dwoma półkami        
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz dużego piekarnika oraz 1 w małym
 • 8 podświetlanych na niebiesko pokręteł
 • 2 niezależne piekarniki z pokrywami z technologią Roll-On
 • 6 rusztów z odlewu stali szlachetnej
 • 6 opatentowanych palników Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 17,6 kW
 • 6 aromatyzerów Flav-R-Wave™ wykonany ze stali szlachetnej 
 • 2 termometry Deluxe Accu-Temp™

Dodatkowa specyfikacja z unikalnymi cechami dla Imperial XL 490 (956487 GZ)

 • wymiar rusztów 65 x 49 cm
 • szafka pod grillem z dwoma półkami i dwoma szufladami
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz piekarnika
 • 6 podświetlanych na niebiesko pokręteł
 • Pokrywa z technologią Roll-On
 • 4 aromatyzery Flav-R-Wave™ wykonane ze stali szlachetnej
 • 4 ruszty z odlewu stali szlachetnej
 • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 14,7 kW
 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™

Specyfikacja dla Imperial XL S do zabudowy oraz Imperial XL 490 do zabudowy

 • kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW    
 • zestaw rożna obrotowego z 4,4 kW palnikiem rożna, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym
 • zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™
 • zapalarka Sure-Lite™
 • wysywana szuflada z tacką na tłuszcz
 • podłączenie do zasilenia gazem ziemnym typu E (dawniej GZ-50)
 • górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmarach 63,5 x 20,5 cm i 28,5 x 20,5 cm w małym piekarniku

Dodatkowa specyfikacja z unikalnymi cechami dla Imperial XL S (957087 GZ)

 • 2 niezależne piekarniki
 • wymiar rusztów w dużym piekarniku 65 x 49 cm i 32 x 49 cm w małym
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz dużego piekarnika oraz 1 w małym
 • 8 podświetlanych na niebiesko pokręteł
 • 2 niezależne piekarniki z pokrywami z technologią Roll-On
 • 6 rusztów z odlewu stali szlachetnej
 • 6 opatentowanych palników Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 17,6 kW
 • 6 aromatyzerów Flav-R-Wave™ wykonany ze stali szlachetnej 
 • 2 termometry Deluxe Accu-Temp™

Dodatkowa specyfikacja z unikalnymi cechami dla Imperial XL 490 (956087 GZ)

 • wymiar rusztów 65 x 49 cm
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz piekarnika
 • 6 podświetlanych na niebiesko pokręteł
 • Pokrywa z technologią Roll-On
 • 4 aromatyzery Flav-R-Wave™ wykonane ze stali szlachetnej
 • 4 ruszty z odlewu stali szlachetnej
 • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 14,7 kW
 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™

Wymiary rusztu:

 

                         Imperial™  XL S do zabudowy                                                                       Imperial™  490 do zabudowy 

Wszystkie grille gazowe Broil King® są Reddi-Bilt™, czyli wstępnie zmontowane, co powoduje ze czas potrzebny na ich montaż jest skrócony. Jednocześnie wszystkie komponenty odpowiedzialne za doprowadzenie gazu zostały zmontowane w fabryce, co gwarantuje szczelność instalacji oraz bezpieczeństwo.

PRAKTYCZNY DODATEK DO GRILLA, KTÓRY POSZERZY TWOJE MOŻLIWOŚCI

 

Dwustronna płyta żeliwna z matową porcelanową powłoką. Prążkowana powierzchnia po jednej stronie świetnie nadaje się do grillowania mięs i warzyw, natomiast gładka po drugiej stronie jest idealna do przygotowywania delikatnych ryb, owoców morza czy jajek. Umieszcza się ją w miejscu rusztów. Szybko i równomiernie się nagrzewa. Rozmiar płyty 49,5 x 30,5 cm. Kliknij tutaj, aby zobaczyć płytę żeliwną. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZRÓB WIECEJ NA SWOIM GRILLU, DOPASOWANY ŻELIWNY WOK

 

Idealnie wypełnia miejsce jednej kratki rusztu. Umieszczając go nad mocnym palnikiem, uzyskasz wysoką temperaturę. Wok posiada otwór na uchwyt wielofunkcyjny, co zapewnia proste wyjmowanie i wkładanie rozgrzanego woka. Aby zapewnić trwałość na wiele lat, wok należy konserwować przy użyciu oleju roślinnego. Kliknij tutaj, aby zobaczyć żeliwny wok.

Z DUMĄ WYPRODUKOWANE W AMERYCE PÓŁNOCNEJ.

Onward Manufacturing Company jest producentem grilli marki Broil King. Rodzinną firmę założył Theodor Adam Witzel w 1906 roku w mieście Waterloo w Kanadzie. W chwili obecnej firma prowadzona jest przez trzech braci Teda, Terrego i Tima. Celem braci jest zadowolenie klienta, najlepsza jakość wykonania oraz użycie wysokiej jakości materiałów.

 

Grille gazowe produkowane są wyłącznie w fabrykach umieszczonych w Huntington Indiana i Dickson, Tennessee w Stanach Zjednoczonych oraz Waterloo, Ontario w Kanadzie. 

 

 

 

 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

 • bvseo_sdk, p_sdk, 3.1.0
 • CLOUD, getContent, 232.22ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: HTTP status code of 404 was returned;
POZNAJ MODELE BROIL KING 2018

Grille gazowe z PGT

Grille gazowe Broil King z legendarnym systemem grillowania PGT wyróżniają się wydajnością oraz dostarczeniem autentycznego smaku bbq. PGT to pięć kluczowych rozwiązań, które wspólnie tworzą najlepszy system grillowania na rynku. Poznaj lepiej elementy PGT, takie jak palniki, ruszta i aromatyzery, klikając tutaj

Grille gazowe

Modele grilli gazowych dostępne w sieciach handlowych. Poznaj różnice między grillami z PGT i bez, klikając tutaj.

Grill węglowy kamado

Grill węglowy w stylu kamado, doskonały do grillowania, wędzenia i pieczenia. 

Turystyczny grill gazowy

Jedyny turystyczny grill gazowy Broil King z możliwością postawienia na stylowym wózku. 

Wędzarnia gazowa

Zasilanie gazem zapewnia stałą temperaturę przez długi czas, a wióry i płyny zapewniją świetny smak. 

Infolinia:
+48 16 623 61 72
Punkty
Sprzedaży

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.

 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.