Wysokiej jakości stal szlachetna Broil King

Trwałość jest jednym z głównych kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze każdego urządzenia. Broil King nie oszczędza na jakości wykonania i materiałów, dlatego stal zastosowana do produkcji naszych grilli gazowych zawsze jest najlepszgo gatunku, dzięki czemu służą przez wiele lat.

Stal szlachetna Broil King 430 i 304

Dlaczego stal szlachetna, której używamy najlepiej nadaje się do budowy grilli gazowych?

 

„Test magnetyczny” jest od dawna stosowany do testowania jakości stali – dlaczego tak jest?

 

Dziej się tak, ponieważ wysokiej jakości droga stal 304 zawiera nikiel, który jest metalem posiadającym silne właściwości magnetyczne. Nikiel poprawia plastyczność stali, która jest niezbędna do budowy łodzi. Stal szlachetna jest oczywiście zaprojektowana uwzględniając wysoce korozyjne warunki morskie, jeśli magnes przyczepi się do stalowej powierzchni oznacza to, że stal musi być wysokiej jakości, prawda? Logiczne, lecz nie jest to prawdziwe stwierdzeni. Dlaczego więc niektóre gatunki stali wytrzymują próbę słonego morskiego powietrza lepiej niż inne? To nie nikiel nadaje stali właściwości antykorozyjne, to zasługa:

 

Dodatku chromu

 

Po dodaniu do stali, chrom utlenia się tworząc cienką powłokę, która zapobiega rdzewieniu żelaza w stali. Stal szlachetna typu 304 zawiera 17-18% chromu, co jest postrzegane jako wystarczające do ochrony łodzi przed korozyjną wodą morską. Istnieje jednak inny gatunek stali – stal 430, który również ma 17% zawartości chromu. W przeciwieństwie do gatunku 304, stal 430 nie zawiera kosztownego niklu, dzięki czemu jest idealna do zastosowań, które wymagają wysokich właściwości antykorozyjnych, ale nie potrzebują, aby metal był szczególnie podatny na formowanie. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na stal zawierającą nikiel, jeśli tego nie potrzebujesz, kluczem jest chrom. Wyrzuć magnes.

 

Sposób wykończenia stali

 

Odstawmy na bok zawartość chromu. Jednym z czynników określających odporność na rdzę jest sposób, w jaki stal została wykończona. W surowej postaci powierzchnia stali jest bardzo porowata i musi zostać poddana procesowi obróbki i wykończenia tak, aby usunąć te niedoskonałości oraz zapobiec dostawaniu się zanieczyszczeń, które powodują korozję. Wykończenie stali jest elementem pochłaniającym największą część kosztów produkcji – jeśli twoje stalowe urządzenie jest tanie, możesz być pewny, że nie zostało on dobrze wykończone.

Istnieją dwa sposoby na wykończenie stali – polerowanie (przypomina wygładzanie powierzchni), które jest łatwe i tanie oraz walcowanie (przypomina wałkowanie ciasta), co jest procesem kosztownym ale zapewniającym niesamowite rezultaty. Pamiętasz o warstwie tlenku chromu? Zobacz co się stanie, jeżeli stal zostanie poddana polerowaniu, a nie walcowaniu:

Grille gazowe Broil King są zbudowane z najwyższej jakości stali szlachetnej 430. Mamy również grille z serii Imperial™ i Regal™ wykończone ze stali 304. Wysoka zawartość chromu oraz walcowanie nadają fantastyczne właściwości antykorozyjne, ale istnieją pewne sposoby, które możesz wykorzystać, aby Twój grill wyglądał jak nowy mimo upływu lat:

 1. Gdy nie korzystasz z grilla, warto przechowywać go pod pokrowcem.
 2. Raz w miesiącu umyj grill roztworem ciepłej wody z płynem do naczyń.
 3. Warto natrzeć stalowe elementy zwykłym olejem roślinnym, aby zabezpieczeyć powierzchnię przed rdzą powierzchniową, która może się pojawić w skutek dużej ilości żelaza lub soli w powietrzu. 
 4. Wytrzyj tłuszcze i soki pozostawione przez żywność, ponieważ sprzyjają rdzewieniu.
 5. Gdy zauważysz przebarwienia koloru herbaty, użyj specjalnych środków do czyszczenia stali, nie pozwól aby oznaki rdzy pozostały nieleczone.

 

Pokrowce dla grilli gazowych Broil King

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.