Wyjątkowe zabezpieczenie przed rdzą

Zaczynając od małych zawiasów drzwi, a kończąc na ogromnej podstawie grilla Sovereign XL 420, elementy grilla są malowane z wielką uwagą na szczegóły. Najważniejszym elementem procesu malowania są oczywiście ludzie. 

W naszej fabryce produkujemy wiele malowanych elementów grilli, które rozpoczynają swoją drogę jako galwanizowana stal na ogromnej i bardzo ciężkiej rolce, z której następnie na wielkich prasach wyciskane są drzwi, panele, półki, podstawy i wiele, wiele innych. 

Po procesie produkcyjnym wszystkie elementy są wieszane, myte i suszone przed malowaniem. Dlaczego? Małe cząsteczki i smary produkcyjne muszą zostać usunięte z powierzchni w celu zapewnienia wysokiej jakości malowania elementów grilla gazowego.

Suche elementy transportowane są na zautomatyzowanej linii do komory gdzie nakładana jest farba w postaci proszku. Wykorzystując ładunek elektrostatyczny, proszek przykleja się równomiernie na całej powierzchni. Nadmiar cząsteczek farby epoksydowej jest odzyskiwany, filtrowany i recyklingowany.

Następnie pomalowane elementy wędrują do pieca, gdzie farba zostaje zapieczona. W ten sposób uzyskujemy piękne półmatowe wykończenie w kolorze metalicznej szarości lub głębokie

Po ostygnięciu pomalowane elementy są dokładnie sprawdzane przez członków załogi i transportowane do kolejnego etapu linii montażowej.

Dowiedz się więcej o produkcji grilli Broil King

Przewiń do góry