Porównanie grilli gazowych z serii Regal i Baron

 WIELKOŚĆ RUSZTÓW W GRILLACH REGAL I BARON 

Grille gazowe Regal oraz Baron posiadają dwustronny ruszt żeliwny. Każdy z nich można ułożyć dokładnie tak jak potrzebujesz – w pozycji rynienkowej lub stożkowej. Przewagą serii Regal będzie większa o 11% powierzchnia rusztów głównych oraz 15% większa górna półka. Obie serie mają identyczną szerokość rusztów. Seria Baron 400 i Regal 400 to 65 cm, a seria Baron 500 i Regal 500 to 81 cm. Grille różnią się głębokością rusztów, które w serii Regal są o 5 cm dłuższe. 
 

Wielkość rusztów w grillach gazowoych z serii 500

Wymiar rusztów oraz półki - Regal seria 500

Wymiar rusztów oraz półki - Baron seria 500

Wielkość rusztów w grillach gazowych z serii 400

Wymiar rusztów oraz półki - Regal seria 400

Wymiar rusztów oraz półki - Baron seria 400

W serii Baron dwustronny ruszt żeliwny możemy wymienić na ruszt z 8 mm prętów stali szlachetnej, a w serii Regal na 9 mm ruszt z prętów stali szlachetnej lub genialny dwustronny ruszt z odlewu ze stali szlachetnej. 
 
Obie serie kompatybilne są z serią akcesoriów DO MORE, ale tylko w Regalu zmieścimy brytfannę do zapiekania żeberek w miejsce 1 kratki rusztu. 

BLATY ROBOCZE PÓŁEK BOCZNYCH W GRILLACH GAZOWYCH 

Obie serie cechują się dużymi blatami roboczymi. W grillu Baron blaty mają wymiary 36,5 × 45,5 cm o łącznej powierzchni 3321,5 cm2. Półki boczne posiadają po dwa haczyki na odwieszanie akcesoriów i można je z łatwością złożyć i odpiąć. 
 
W grillach z serii Regal półki boczne mają wymiar 36,5 × 63 cm o łącznej 4599 cm2 oraz półeczki balkonikowe o wymiarach 27,5 x 8,5 cm, co na dwóch półkach daje nam łącznie 467,5 cm2. W rezultacie łączna przestrzeń wynosi 5066 cm2 i jest o 53% większa! Dodatkowo każda z półek ma po 3 haczyki z przodu co daje w sumie możliwość odwieszenia 6 akcesoriów na półkach bocznych. 
 

 WYSOKOŚĆ PIEKARNIKA W GRILLU 

Wysokość piekarnika ma przełożenie na pieczenie konwekcyjne w grillu, które przyśpiesza proces grillowania i wpływa na soczystość mięsa. Grille z serii Regal posiadają piekarniki wyższe o 5 cm. Dodatkowa wysokość wpływa również na to jakie akcesoria możemy umieścić w piekarniku na górnym ruszcie oraz ile potraw na nim zmieścimy. Większy piekarnik pozwala również na upieczenie większego indyka na rożnie czy większego prosiaka. Małym detalem serii Regal, który pokazuje jego przewagę jest zawinięty tył piekarnika, który jest zawinięty do wewnątrz. Dzięki temu ulepszamy wewnętrzny obieg ciepłą w piekarniku, ponieważ ciepło zawijane jest do wewnątrz.

WYKONANE ZE STALI SZLACHETNEJ - ALE JAKIEJ? 

Porównując serię Regal i Baron, należy również wspomnieć o jakości wykorzystanej stali. Wszystkie grille gazowe Broil King produkowane są w USA lub Kanadzie z północno amerykańskiej stali, która cechuje się wysoką jakością. Typy stali określone jako AISI to normy, które zakładają zakresy wartości składu chemicznego. Wykorzystywanie stali z amerykańskich fabryk pozwala nam na produkcję elementów ze stali szlachetnej o parametrach z górnych granic, co powoduje, że jest ona wysokiej jakości. Dodatkowo wszystkie grille gazowe Broil King, wykonane są ze stali walcowanej nie szczotkowanej co wpływa na łatwość utrzymania w czystości oraz trwałość. W grillach z serii Regal została zastosowana wyższa gatunkowo stal AISI 304 wykorzystywana również do produkcji grilli gazowych z serii Imperial. Droższa gatunkowo stal 304 daje jeszcze lepszą odporność na korozję. 

GWARANCJA NA GRILLE GAZOWE BROIL KING  

Grille gazowe z serii Baron posiadają świetne okresy gwarancyjne, które potwierdzają jakość materiałów z których wykonane są grille. Jest to między innymi 25 lat na piekarnik i 10 lat na palniki. 
W grillach gazowych Broil King z serii Regal warunki gwarancji są jeszcze korzystniejsze. Po bezpłatnej rejestracji grilla, piekarnik urządzenia z serii Regal objęte jest 25 letnim okresem gwarancyjnym, natomiast wszystkie pozostałe elementy objęte są na 15 lat! 
Przewiń do góry