Jak dbać o pokrowce na grilla

Pokrowiec na grilla gazowego jak i grilla na pellet oraz kamado jest jednym z podstawowych i najczęściej wybieranych akcesoriów, na które decydują się fanatycy grillowania. Nic dziwnego, ponieważ kupując wysokiej jakości drogiego grilla chcemy go zabezpieczyć przed działaniem warunków atmosferycznych oraz zabrudzeniami. Grille Broil King można całorocznie przechowywać na dworze, natomiast zalecamy, aby grill znajdował się pod pokrowcem, który uchroni elementy przed palącym słońcem i blaknięciem, kurzem i pyłkami osiadającymi na zewnętrznych elementach, zaciekami z deszczu czy liśćmi oraz igliwiem z drzew. Stosując pokrowiec na grilla chronisz go przed wyblaknięciem czy niechcianą rdzą. Wszystko, aby grill był szybko gotowy do przyrządzania posiłków w ogrodzie bez konieczności rozpoczynania od sprzątania oraz wyglądał dobrze w ogrodzie lub na patio.

Jak dbać o pokrowce na grilla? Kiedy już wybierzesz odpowiedni pokrowiec na swojego grilla, zwróć uwagę na kilka szczegółów.  

 • Pamiętaj, aby nie nakładać pokrowca na rozgrzany grill. Odczekaj do ostygnięcia urządzenia i dopiero wtedy przykryj nim grilla ogrodowego.   
 • Pokrowiec nie powinien dotykać ziemi. Należy pozostawić odstęp, aby grill mógł ,,oddychać'', zapobiegając pojawianiu się pleśni na materiale oraz gromadzeniu nadmiernej wilgoci na grillu.
 • Jeżeli chcesz, aby Twój grill był pod pokrowcem przez dłuższy czas pamiętaj, aby wcześniej dobrze wyczyścić ruszty i je zakonserwować. Pokrowiec na grilla dobrze chroni przed wilgocią, ale założony na mokrego grilla równie dobrze może zachować wilgoć pod sobą.
 • Jeżeli chcesz, aby Twój grill był pod pokrowcem przez dłuższy czas pamiętaj, aby wcześniej dobrze wyczyścić grilla i go zakonserwować. Pokrowiec na grilla dobrze zatrzymuje wilgoć, jednak równie łatwo może dostać się tam rozwijająca pleśń, kiedy grill nie będzie dobrze wyczyszczony i zakonserwowany po grillowaniu.
 • Pokrowiec ochronny na grill powinien być dobrze dopasowany do modelu grilla. Zbyt duży może wisieć na ziemi, brudzić się i niszczyć, natomiast zbyt małe, źle dopasowane pokrowce mogą podrzeć się podczas zakładania ich na grilla.
 • Nie przechowuj pokrowca na podłodze. Każdy nasz pokrowiec jest wyposażony w uchwyty, pozwala to na zawieszenie go na haku, w suchym miejscu. Nie chcesz przecież, aby pokrowiec stał się przytulnym gniazdkiem dla jakiegoś zwierzaka.  

Czyszczenie pokrowca na grilla. 

Jeżeli chcesz, aby Twój pokrowiec był w jak najlepszej kondycji przez długi czas, pamiętaj o jego regularnym czyszczeniu. Zaniedbany pokrowiec może służyć dużo krócej. Czyszczenie pokrowca nie jest czasochłonne, a na dodatek możesz zrobić to na 3 różne sposoby.  

Jak czyścić pokrowiec na grilla? 

 • Mycie ręczne pokrowca na grilla - REKOMENDOWANE

1. Rozłóż pokrowiec na czystej powierzchni.  
2. Usuń wszelkie większe zabrudzenia, takie jak np. kurz i liście, możesz to zrobić delikatnie szczotkując powierzchnię. 
3. Przygotuj ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń i szczotkę do mycia naczyń.  
4. Nie używaj silnych środków chemicznych do czyszczenia pokrowca – mogłoby to uszkodzić materiał. Do mycia pokrowca możesz wykorzystać środek odtłuszczający.  
5. Umyj cały pokrowiec za pomocą szczotki. Dokładnie spłucz wodą. Następnie pozostaw do wyschnięcia.

 • Pranie w pralce pokrowca na grilla.  

Pokrowce na grilla Broil King można prać w pralce. Jednak pamiętaj, aby program w pralce był delikatny, a temperatura ustawiona do 30 stopni Celsjusza. Najlepiej, aby ilość wirowań nie była zbyt wysoka, ponieważ może to uszkodzić nasz pokrowiec. Najodpowiedniej będzie ustawić wirowanie do 800 obrotów. 

 • Mycie pokrowca na grilla myjką ciśnieniową.  

Pokrowiec na grill można również umyć myjką ciśnieniową. Robiąc to należy pamiętać o 3 zasadach.  

 1. Nie stosuj silnej chemii np. samochodowej   
 2. Wysokie ciśnienie może zrobić dziurę w pokrowcu, zredukuj więc ciśnienie lub nie przykładaj końca głowicy zbyt blisko do materiały (mniej niż 30 cm) 
 3. Nie myj pokrowca umieszczonego na grillu. Umieść go np. na krzesłach ogrodowych. Woda, która może dostać się przez np. otwory wentylacyjne zamoczy grilla.  

Jaki pokrowiec kupić?  

Skrojone na miarę pokrowce Broil King, zapewniają ochronę przez cały rok. Dostępne są w dwóch wersjach - seria Premium oraz Select. Dostępne w rozmiarach dostosowanych do każdego grilla w naszej ofercie.  Jeżeli nie posiadasz grilla Broil King, wykorzystując rozmiarówkę w centymetrach na pewno znajdziesz coś na swój grill. 

Premium czy Select - rodzaje pokrowców na grille ogrodowe Broil King.   

Oba te modele będą świetnym wyborem, które zapewnią doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz są dostępne w rozmiarach dostosowanych do każdego grilla w naszej ofercie.  Zarówno seria pokrowców Premium jak i Select to dobra opcja, jednak cechuje je kilka różnic.

Pokrowce Premium Broil King:  

 • wykonane z wodoodpornego PVC z mocno tkanym podkładem z poliestru o specyfikacji 900D,   
 • pokrowce premium posiadają siateczkowe otwory wentylacyjne dla lepszego przepływu powietrza i odporność na wilgoć, a także zapięcia na rzepy, które pozwalają na lepsze dopasowanie pokrowca,
 • gumowe uchwyty ułatwiają zdejmowanie pokrowca,
 • grube, niebieskie nicie, którymi obszyte są pokrowce premium dodają szyku,
 • haftowane logo Broil King,
 • gwarancja pięciu lat.  

Pokrowce Select Broil King:  

 • pokrowce na grilla Broil King z serii Select wykonane są z trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne powłoki zewnętrznej z PVC z podszewką z poliestru 500 x 300D,   
 • pokrowce posiadają zapięcia na rzepy, poliestrowe uchwyty i logo Broil King nadrukowane z przodu.   
 • spód pokrowca jest usztywniony i zabezpieczony rzepami,   
 • uchwyty z tkaniny ułatwiają zdejmowanie pokrowca,
 • pokrowiec posiada pętelkę do zawieszenia go na haczyku,
 • pokrowce posiadają do 3 lat gwarancji.

Każdy pokrowiec jest wykonany z trwałej poliestrej tkaniny, co jest niezbędne aby chronić przed wilgocią i kurzem, które po dostaniu się do grilla mogą mieć różne skutki w późniejszym użytkowaniu. Niezależnie od tego jaki pokrowiec na grilla wybierzesz, ważne jest aby go mieć i stosować. Grill, który jest przechowywany bez odpowiedniego pokrowca jest bardziej podatny na działanie czynników, które skracają żywotność grilla. Wybór wysokiej jakości pokrowca zapewni odpowiednią ochronę i sprawi, że grill będzie wyglądał stylowo, nawet okryty pokrowcem.

Pokrowce na grille Broil King

Przewiń do góry