Wyjątkowe zabezpieczenie przed rdzą

Jak pomalować elementy ogrodowego grilla gazowego w celu zabezpieczenia ich przed rdzą? Zapraszamy na wycieczkę po naszej linii malowania w fabryce Waterloo w Kanadzie.

Zaczynając od małych zawiasów drzwi, a kończąc na ogromnej podstawie grilla Sovereign XL 420, elementy grilla są malowane z wielką uwagą na szczegóły. Najważniejszym elementem procesu malowania są oczywiście ludzie. 

W naszej fabryce produkujemy wiele malowanych elementów grilli, które rozpoczynają swoją drogę jako galwanizowana stal na ogromnej i bardzo ciężkiej rolce, z której następnie na wielkich prasach wyciskane są drzwi, panele, półki, podstawy i wiele, wiele innych. 

Po procesie produkcyjnym wszystkie elementy są wieszane, myte i suszone przed malowaniem. Dlaczego? Małe cząsteczki i smary produkcyjne muszą zostać usunięte z powierzchni w celu zapewnienia wysokiej jakości malowania elementów grilla gazowego.

Suche elementy transportowane są na zautomatyzowanej linii do komory gdzie nakładana jest farba w postaci proszku. Wykorzystując ładunek elektrostatyczny, proszek przykleja się równomiernie na całej powierzchni. Nadmiar cząsteczek farby epoksydowej jest odzyskiwany, filtrowany i recyklingowany.

Następnie pomalowane elementy wędrują do pieca, gdzie farba zostaje zapieczona. W ten sposób uzyskujemy piękne półmatowe wykończenie w kolorze metalicznej szarości lub głębokiej czerni. 

Po ostygnięciu pomalowane elementy są dokładnie sprawdzane przez członków załogi i transportowane do kolejnego etapu linii montażowej.

Dowiedz się więcej o produkcji grilli Broil King

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.