Grille gazowe Broil King zdobyły przez lata renomę profesjonalnych urządzeń, mimo że są przeznaczone głównie dla entuzjastów grillowania, a nie dla restauratorów. Na opinię profesjonalisty trzeba zapracować i poprzeć ją korzyściami, jakie niesie za sobą użytkowanie dobrego grilla. Profesjonalny grill Broil King cechują więc znakomite parametry techniczne oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do produkcji zarówno piekarników, jak i rusztów. Dzięki temu grille służą użytkownikowi przez długie lata.

Fachowy zespół inżynierów oraz konstruktorów w Kanadzie zadbał, by każdy nasz profesjonalny grill gazowy wyposażony był w innowacyjne rozwiązania takie jak opatentowane palniki Dual-Tube™, dzięki którym ciepło wewnątrz piekarnika jest równomiernie rozprowadzone czy aromatyzery Flow-R–Wave™, które nadają potrawom niepowtarzalnego smaku. Grill na gaz marki Broil King nauczy Cię, jak zaskakiwać gości ciekawymi połączeniami smaków, mając przy tym gwarancję udanego grillowania za każdym razem. Za grillami gazowymi Broil King stoi też wyszkolony zespół doradców, rzetelne i szczegółowe informacje, przydatne przy wyborze grilla oraz w późniejszym użytkowaniu.

Profesjonalne Grille gazowe Broil King zaprojektowano tak, aby potrawy na nich przyrządzane miały doskonały smak i spełniały oczekiwania miłośników grillowania.

Świat Broil Kinga to nie tylko grille gazowe, to też bogaty asortyment akcesoriów, które umożliwiają przygotowanie różnorodnych potraw, od prostego steka aż po wyrafinowane desery. Pozytywne opinie wielu użytkowników na całym świecie potwierdzają, że nowoczesne grille ogrodowe Broil King zasługują na zaufanie. Dodatkowo modele wyposażone w szafki na butlę gazową charakteryzują się eleganckim wyglądem, który doskonale wpisuje się w estetykę ogrodu czy tarasu. Inwestycja w takie urządzenia to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności kulinarnych przy zachowaniu profesjonalizmu.


Co czyni grille gazowe Broil King wyjątkowymi?

Paliniki z opatentowaną technologią Dual-Tube™

Opatentowana technologia tuby w tubie sprawia, że ciśnienie wewnątrz palnika wyrównuje się, zapewniając równomierny płomień na całej długości palnika. Pozwala to na uzyskanie takiej samej temperatury na całym ruszcie i zapobiega gromadzeniu się gazu na końcu palnika. Ponad 100 otworów w dwóch rzędach palnika gwarantuje szybkie nagrzanie się piekarnika bez względu na porę roku. Palniki Dual-Tube mają 32 mm średnicy. Ich solidne wykonanie potwierdzone jest 10-letnią gwarancją.

Aromatyzery Flav-R-Wave™

Aromatyzery zastąpiły istniejące kiedyś kamienie lawowe. Dzisiejsze rozwiązanie jest skuteczniejsze w odparowywaniu skapujących soków i tłuszczów, które nadają potrawom charakterystyczny smak kojarzony z daniami z grilla. Aromatyzery wykonane są ze stali szlachetnej i pokrywają około 90% przestrzeni pod rusztem, dlatego nie tylko zabezpieczają palniki i równomiernie rozprowadzają temperaturę, ale przede wszystkim nadają przyrządzanym na grillu gazowym Broil King potrawom mocny i unikalny smak. Dodatkowo zapobiegają przypaleniu potraw oraz utrzymują temperaturę w piekarniku, ułatwiając grillowanie z otwartą pokrywą.

Ciężki dwustronny żeliwny ruszt

Dlaczego ciężki i żeliwny? Żeliwo jest stopem, który ma bardzo dobre właściwości utrzymujące temperaturę. Duża masa powoduje, że pojemność cieplna rusztu jest proporcjonalnie większa. Te dwa czynniki czynią ruszty żeliwne niesamowicie wydajnymi. Nie wychładzają się one ani po otwarciu pokrywy ani po położeniu zimnego kawałka mięsa. Dwustronność oznacza wszechstronność. W pozycji rynienkowej ruszt gromadzi soki z jedzenia, by później je odparować, nadając potrawom smak. W pozycji stożkowej pozwala w łatwy sposób uzyskać charakterystyczną kratkę na steku. Do tego łatwo i szybko się czyści. 

Stal szlachetna

Stal używana do produkcji ogrodowych grilli marki Broil King dostarczana jest przez amerykańskich dostawców stali. Pozwala to producentowi kontrolować jej jakość. Stal szlachetna wygląda na szczotkowaną. Prawda jest jednak taka, że efekt ten uzyskany został w procesie walcowania. Eliminuje to małe szczeliny, w które mógłby wniknąć brud. Wykorzystanie stali szlachetnej o wskaźniku AISI 304 i AISI430, czyni elementy wykonane z tego materiału odpornymi na kwasy, szybkie i duże zmiany temperatur, a co za tym idzie rozciągliwość tych elementów. 

Emalia porcelanowa

Emalia porcelanowa, znana również jako spiek ceramiczny, znajduje zastosowanie w produkcji elementów grzejnych, izolacyjnych, półprzewodników, części reaktorów jądrowych, rakiet oraz pocisków. Ze względu na swoje właściwości, takie jak odporność na korozję, emalia porcelanowa jest używana do pokrywania czarnych pokryw piekarników oraz samych piekarników, co zapewnia im nie tylko najwyższą jakość ochrony, ale także estetyczny i stylowy wygląd. Na elementy grilli gazowych pokryte emalią porcelanową oferowana jest dożywotnia gwarancja. 


Zobacz jak produkowane są profesjonalne grille gazowe Broil King

 

Przewiń do góry