Czy grille gazowe są równie dobre w low and slow barbecue, jak grille na pellet?

Zrobienie mostku wołowego (aka brisket) na grillu węglowym, gazowym lub elektrycznym tak samo dobrze, z taką samą ilością pracy jest niemożliwe. Wynika to z dwóch aspektów. 

1. DYM

Grill na pellet Broil King, działa poprzez spalanie drewna w postaci pelletów. [ Dowiedz się jak działa grill na pellet ] Uzyskujemy w ten sposób ciepło oraz dym. Intensywność dymu zależy od wykorzystanego drewna. Natomiast jakości tegoż dymu nie uzyskamy na innym grillu - gazowym, węglowym i elektrycznym. W przypadku grilla Broil King Pellet, uzyskanie złej jakości dymu jest wręcz niemożliwe, bo tym zajmuje się mózg grilla z regulatorem proporcjonalno-całkująco-różniczkującym. Czym jest dym dobrej jakości? Jest prawie niewidoczny, jasno niebiesko-biały, nie daje gorzkiego posmaku. Można powiedzieć, że dym wędzarniczy można uzyskać na innych grillach. Tak, to prawda! Można wykorzystać pellety lub wiórki wędzarnicze w skrzynce do wędzenia. [Dowiedz się jak wędzić na grillu gazowym ] Jest to fajne rozwiązanie na 30-40-60 minut. Natomiast, kilku lub kilkunastokrotne dosypywanie źródła dymu, często przez noc w czasie 10-24h może okazać się karkołomnym wyzwaniem, które po prostu nie istnieje w grillach na pellet Broil King.

2. UTRZYMANIE TEMPERATURY

Grill na pellet Broil King genialnie utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz grilla, niezależnie od warunków zewnętrznych - wiatr, zmiana temperatury w nocy, deszcz, śnieg itp. Komputer PID grilla, panuje nad ogniskiem opalanym drewnem w postaci pelletów, kontrolując ilość dosypywanych granulek pelletowych oraz prędkość wiatraka na podstawie aktualnej temperatury wewnątrz grilla. Jest to szczególnie kluczowe w przypadku długiego bbq 10-24h. Utrzymanie temperatury z odchyleniem 5°C na grillu gazowym lub węglowym, przez 10-24h, bez wkładu pracy jest niemożliwe. W przypadku grilla Broil King Pellet, temperaturę możesz kontrolować i zmieniać na telefonie. Po jej ustawieniu można spokojnie iść spać, bo wszystkim zajmie się grill. 


Podsumowując, mostek wołowy jest wymagającym kawałkiem mięsa, który wymaga stałej temperatury i wysokiej jakości dymu, aby przyrządzić go dobrze. Ze względu na wyżej wymienione dwa aspekty, grill na pellet nadaje się najlepiej do przyrządzania amerykańskiego barbecue low and slow. Potrawy które do tej pory były domeną doświadczonych pitmasterów, od teraz są w zasięgu ręki każdego. Przyrządzone w ten sposób potrawy są nie do podrobienia, a ich smak zapamiętamy na długo.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.