Jak zrozumieć oznaczenie modeli Broil King

Ilość palników głównych

Pierwsza cyfra numeru grilla oznacza ilość palników głównych. Przykładowo Baron 590 posiada 5 palników głównych, a Monarch 340 ma 3 palniki główne. 

Funkcje dodatkowe - rożen i kuchenka boczna

Ostatnie dwie cyfry oznaczają funkcje dodatkowe. _90 oznacza grilla z zestawem rożna i kuchenką boczną, _70 z rożnem, _40 to grill z kuchenką boczną, _20 to grill bez funkcji dodatkowych. Np. Baron 490 to grill gazowy z 4 palnikami głównymi, zestawem rożna i kuchenką boczną. Baron 440 to grill z 4 palnikami głównymi i kuchenką boczną. Baron 420 to grill gazowy z 4 palnikami bez rożna i bez kuchenki bocznej. 

Funkcje dodatkowe łatwo rozpoznać po panelu sterowania. Modele z rożnem i kuchenką boczną posiadają dwa dodatkowe małe pokrętła. Prawe do rożna, lewe do kuchenki bocznej. Grille z kuchenką boczną posiadają jedno dodatkowe pokrętło. Grille bez funkcji dodatkowych wyposażone są tylko w pokrętła do sterowania mocą palników głównych. 

Wyjątek stanowią grille z serii Crown Classic, Gem i BK które posiadają oznaczenie o 10 mniejsze. Czyli kuchenka boczna to _30, a grill bez kuchenki i rożna to np. Crown Classic 310. Wynika to z tego, że grille z oznaczeniem o 10 mniejszym nie posiadają drzwi do szafki.

Dodatkowe oznaczenia

Grille gazowe posiadające "S" przed numerem grilla to urządzenia wykonane ze stali szlachetnej. Np. Baron S 490 to grill z serii Baron posiadający drzwi oraz płaszcz pokrywy wykonane ze stali szlachetnej. 

Oznaczenie PRO np. w serii Regal oznacza, że w grillu znajduje się ruszt z 9 mm prętów stali szlachetnej. Na zdjęciu Regal S 490 Pro - grill gazowy z 4 palnikami głównymi, rożnem i kuchenką boczną z drzwiami i pokrywą wykonaną ze stali szlachetnej z rusztem z 9 mm prętów stali szlachetnej. 

Serie grilli Broil King z systemem PGT 

-Imperial 

-Sovereign

-Regal 

-Baron

-Signet

-Monarch 

Serie grilli Broil King z bez systemu PGT

-Royal 

-Gem

-Crown 

-Crown Classic

-Porta-Chef

-BK

Przewiń do góry