Jak zrozumieć oznaczenie modeli Broil King

Oznaczenia palników głównych

Pierwsza cyfra numeru grilla oznacza ilość palników głównych. Przykładowo Baron 590 posiada 5 palników głównych, a Monarch 340 ma 3 palniki główne. 

Funkcje dodatkowe - rożen, kuchenka boczna i palnik na podczerwień

Ostatnie dwie cyfry oznaczają funkcje dodatkowe. _90 oznacza grilla z zestawem rożna i kuchenką boczną, _70 z rożnem, _40 to grill z kuchenką boczną, _20 to grill bez funkcji dodatkowych.

Np. Baron 490 to grill gazowy z 4 palnikami głównymi, zestawem rożna i kuchenką boczną. Baron 440 to grill z 4 palnikami głównymi i kuchenką boczną. Baron 420 to grill gazowy z 4 palnikami bez rożna i bez kuchenki bocznej. 

Funkcje dodatkowe łatwo rozpoznać po panelu sterowania. Modele z rożnem i kuchenką boczną posiadają dwa dodatkowe małe pokrętła. Prawe do rożna, lewe do kuchenki bocznej. Grille z kuchenką boczną posiadają jedno dodatkowe pokrętło. Grille bez funkcji dodatkowych wyposażone są tylko w pokrętła do sterowania mocą palników głównych. 

Wyjątek stanowią grille z serii Gem i BK które posiadają oznaczenie o 10 mniejsze. Czyli kuchenka boczna to _30, a grill bez kuchenki i rożna to 310. Wynika to z tego, że grille z oznaczeniem o 10 mniejszym nie posiadają drzwi do szafki.

Występujacy w niektórych grillach palnik boczny na podczerwień oznaczany jest skrótem IR (infrared side burner).

Przykładowo Baron 490 IR to grill z 4 palnikami, zestawem rożna oraz kuchenką boczną. Końcowe oznaczenie IR oznacza, że jest to kuchenka na podczerwień.

Dodatkowe oznaczenia

W niektórych modelach zauważyć można również literkę S przed numerem grilla. Takie oznaczenie oznajmia, że urządzenia wykonane są ze stali szlachetnej. Np. Baron S 490 to grill z serii Baron posiadający drzwi oraz płaszcz pokrywy wykonane ze stali szlachetnej. 

Jeśli w nazwie grilla znajduje się słowo Shadow, oznacza to, że urządzenie ma nie tylko czarną pokrywę piekarnika i drzwi do szafki, ale również panel sterowania oraz półki boczne. Przykład: Baron 490 Shadow.
W ofercie Broil King znajdują się również urządzenia na gaz ziemny. Ta informacja zawarta jest w nazwie grilla na końcu. Przykładowo Regal S 490 na gaz ziemny.

Oznaczenia w nazwach grilli do zabudowyGrille do zabudowy to urządzenia gwarantujące niebywałą funkcjonalność, umożliwiające stworzenie odrębnej kuchni w ogrodzie czy na tarasie. Również w ich nazwach znajdują się symbole służące do łatwej identyfikacji.

Literka I (Island) oznacza wyspę do zabudowy.

Przykładowo Imperial™ S 590I to profesjonalny sprzęt do grillowania na zewnątrz. Unikalny system modułowy szafek, możliwość podłączenia do wody, podświetlane pokrętła, szerokie blaty robocze dają nieskończenie wiele możliwości podczas grillowania bez względu na porę dnia.
Występowanie w nazwie liter BI (build-in) oznacza, że dany model jest grillem do zabudowy. Decydując się na tego typu grilla konieczne jest dobranie innych modułów, które razem stworzą funkcjonalną kuchnię.
Zdjęcie przedstawia grill Imperial S 590 BI.

Sytem PGT w grillach Broil King

Performance grilling technology (PGT), czyli wydajny system grillowania stworzony przez Broil King to pięć kluczowych rozwiązań technologicznych, które wpływają na wydajność grillowania oraz smak uzyskany na grillu. System nie posiada swojego oznaczenia w nazwie. Aby wiedzieć, czy w danym modelu zastosowane zostały wszystkie technologie składające się na PGT, warto skorzystać z poniższej listy.
Serie grilli Broil King z systemem PGT: Imperial, Sovereign, Regal, Baro, Signet, Monarch.
Serie grilli Broil King bez systemu PGT: Royal, Gem, Crown, Porta-Chef, BK.

PODSUMOWANIE

SYMBOL 

ZNACZENIE 

1 cyfra numeru grilla (5__, 4__ itp.) 

Ilość palników głównych 

Ostatnie 2 cyfry numeru grilla _90 

Grill z zestawem rożna i kuchenką boczną 

Ostatnie 2 cyfry numeru grilla _70 

Grill z zestawem rożna 

Ostatnie 2 cyfry numeru grilla _40 

Grill z kuchenką boczną 

Ostatnie 2 cyfry numeru grilla _20 

Grill bez dodatkowych funkcji 

IR 

Grill z kuchenką boczną na podczerwień 

S 

Grill, w którym płaszcz pokrywy i drzwi wykonane są ze stali szlachetnej 

Shadow 

Grill, w których płaszcz pokrywy, drzwi, panel sterowania oraz półki boczne są czarne 

___ na gaz ziemny 

Możliwość podłączenia grilla do sieci gazociągowej 

I 

Wyspa do zabudowy 

BI 

Grill do zabudowy 

Q

Grill z technologią iQueTM

Przewiń do góry