Porównanie rusztów grillowych Broil King

Cechy grillowego rusztu takie jak dwustronność, waga, wytrzymałość, łatwość czyszczenia oraz zdolność do utrzymywania ciepła to znak rozpoznawczy rusztów grillowych Broil King. Cechy te sprawiają, że grillowanie jest proste, szybkie, wygodne i przede wszystkim smaczne. 

Poznaj rodzinę rusztów grillowych Broil King:

Ruszt z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™ - grille z PGT

Ruszt z 8 i 9 mm prętów ze stali szlachetnej - grille z PGT

Dwustronny ruszt żeliwny Flav-R-Cast™ - grille z PGT

Dwustronny ruszt żeliwny

Jednostronny ruszt żeliwny

Ruszt do grilla z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™

To perfekcyjne połączenie wydajności z wytrzymałością. Z jednej strony stożki nadają klasyczny wzór kratki, a z drugiej rowki zatrzymują soki oraz zapewniają pełną powierzchnię do pieczenia. Wytrzymałość stali szlachetnej oraz wydajność grillowania to połączenie, którego możesz oczekiwać od legendarnego rusztu żeliwnego Broil King. Ruszty z odlewu stali szlachetnej to najlepsze ruszty, jakie stworzyliśmy.

Ruszt do grilla z 8 i 9 mm prętów ze stali szlachetnej

Ruszty z prętów stali szlachetnej są znane z łatwej konserwacji i wysokiej wytrzymałości. Broil King nie poświęca wydajności kosztem ich trwałości. Każdy ruszt z 8 mm i 9 mm prętów stali szlachetnej jest wystarczająco ciężki, aby zawsze zapewnić doskonałe wypieczenie.

Dwustronny ruszt żeliwny do grilla Flav-R-Cast™

Ciężkie żeliwne ruszty Broil King są dwustronne. Jedna strona zapewni Ci idealny wzór kratki, natomiast drugi dzięki rowkom gromadzi soki, które odparowując, zapewniają soczystość potraw. Żeliwne ruszty wymagają regularnej konserwacji, dzięki której będą długo służyć, zawsze wyglądać jak nowe i zyskują niesamowite właściwości dla nieprzywierania jedzenia - podobnie jak żeliwne patelnie naszych babć.

Dwustronny ruszt żeliwny do grilla

Dwustronne ruszty to cecha charakterystyczna grilli Broil King. Z tego względu od 2020 roku również wybrane modele z serii Royal, Crown i Gem posiadają dwustronną funkcjonalność. Nie są to ruszty tak ciężkie, jak dwustronne ruszty Flav-R-Cast™ i posiadają większe odległości między żeberkami rusztów. Natomiast posiadają dwustronną budowę, która jest najbardziej pożądaną cechą, co pozwala na zupełnie nowe podejście do grillowanych potraw. Dla osób, które przyzwyczajone są do grillowania na tackach aluminiowych, strona rynienkowa spełni podobną funkcję bez konieczności stosowania tacki.

Jednostronny ruszt żeliwny do grilla

Podstawowy ruszt w naszej gamie. Jest ciężki, wytrzymały i doskonale przewodzi ciepło. Posiada wszystkie najważniejsze cechy prawdziwego rusztu grillowego. Jest łatwy do utrzymania w czystości oraz konserwacji.

Wszystkie ruszty Broil King mają przemyślaną konstrukcję oraz wykonane są z największą starannością. Szybko się rozgrzewają i doskonale utrzymują ciepło na całej powierzchni. Ruszty żeliwne dodatkowo pokryte są spiekiem ceramicznym, dzięki czemu nie pękają pod wpływem zmian temperatury. Ruszty Broil King są ciężkie i wytrzymałe, a dzięki regularnej konserwacji posłużą przez kilka sezonów. Proces konserwacji jest bardzo prosty. Polega on na wypaleniu resztek jedzenia, oczyszczeniu rusztu z pozostałości i natłuszczeniu.

Dowiedz się więcej o naszych rusztach

 
Ruszt z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™ Ruszt z 9 prętów ze stali szlachetnej Ruszt z 8 prętów ze stali szlachetnej Dwustronny ruszt żeliwny 
Flav-R-Cast™
Dwustronny ruszt żeliwny  Jednostronny ruszt żeliwny

Materiał

stal szlachetna

stal szlachetna

stal szlachetna

żeliwo

żeliwo

żeliwo

Dwustronność

Odległość między żeberkami rusztu  5 mm 8 mm 12 mm 5 mm 9 mm 10 mm
Odległość między szczytami żeberek rusztu 20 mm 18 mm 20 mm 20 mm 22 mm 18 mm

Łatwość konserwacji

4/5

5/5

  5/5

3/5

 3/5

2/5

Równomierne przewodnictwo ciepła

Emalia porcelanowa

Gwarancja

10 lat

10 lat

10 lat

2 lata

2 lata

2 lata

W ofercie z:

Seria Imperial

 

Regal S590 PRO

Regal S490 PRO

 

Regal XL, S590, S490

Regal 420 do zab.

Regal Pellet 

Seria Sovereign

Seria Baron

Baron Pellet

Seria Monarch

Seria Signet

Dostępne od 2020 w:

Seria Crown

Royal 320

Gem 320

Porta-Chef 320

 

Seria Crown

Seria Royal 320, 340

Gem 320

Porta-Chef 320

BK 310

Kompatybilne z:

 

Seria Regal

Seria Regal Pellet

Seria Imperial

Seria Regal Pellet

Seria Baron Pellet

Seria Soverign

Seria Regal

Seria Signet

Seria Baron

Seria Crown

Seria Crown Classic

Seria Monarch

Seria Royal

 

Wybierz grillowy ruszt jaki potrzebujesz

Do grilli gazowych Broil King z dwustronnymi rusztami zaczynając od serii Royal przez Monarch, Signet, Sovereign, Baron i Regal można dokupić ruszty z prętów stali szlachetnej. Dodatkowo do grilli z serii Regal można dokupić dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej Flav-R-Cast™.

Do grilli gazowych Broil King z rusztami z prętów stali szlachetnej, można dokupić dwustronne ruszty. 

Do grilli gazowych z serii Imperial™, które w standardzie wyposażone są w najlepszy ruszt wykonany z odlewu ze stali szlachetnej, można dokupić zarówno ruszt z prętów stali szlachetnej, jak i dwustronny ruszt Flav-R-Cast™.

Nazwa Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej Ruszt z 9mm prętów stali szlachetnej Ruszt z 9mm prętów stali szlachetnej Dwustronny żeliwny ruszt Ruszt z 8mm prętów stali szlachetnej Dwustronny żeliwny ruszt Ruszt z 9mm pretów stali szlachetnej Dwustronny żeliwny ruszt Ruszt z 8mm prętów stali szlachetnej Dwustronny żeliwny ruszt Ruszt z 8mm prętów stali szlachetnej Dwustronny żeliwny ruszt Ruszt żeliwny i górna półka
Wymiary w cm 49 x 15,5 49 x 32 49 x 16 49 x 15,5 37 x 28 37,5 x 27,5 43,5 x 21 43,5 x 21

44,5 x 16

44,5 x 15,5 38 x 32,5 38,5 x 32,5 ø47
Indeks 11249 18653 11153 11229 11232 11222 11151 11124 11141 11241 18652 11228 KA5545
IMPERIAL™ x x x x                  
REGAL™ x x x x                  
BARON™                 x x      
SOVEREIGN™             x x          
SIGNET™                     x x  
MONARCH™         x x              
CROWN™                 x        
CROWN™CLASSIC                 x        
ROYAL™         x                
KEG™                         x

🔥 Pigułka wiedzy o ruszcie w grillu gazowym 🔥

Przewiń do góry