6 najczęściej popełnianych błędów przy wyborze grilla gazowego

1. Zła rada

Wybierając nowego grilla ogrodowego wiele osób pyta o radę swoich bliskich. Nie ma w tym nic złego, natomiast warto zwrócić uwagę, że grill który sprawdza się dla Twojego taty lub przyjaciela, niekoniecznie będzie odpowiednim wyborem dla Ciebie. Z tego względu zachęcamy do udania się do sklepu w którym specjalista dobierze odpowiedniego grilla  ogrodowego do Twoich potrzeb. Nasze doświadczenie pokazuje, że  wiele osób po rozmowie ze specjalistą zaskoczonych jest zaawansowaniem pozornie prostego i nieskomplikowanego urządzenia za jakie uważany jest grill. Dostępne w sprzedaży grille zmieniają się i to co było odpowiednim wyborem kilka lat temu, gdy sąsiad kupował grilla, niekoniecznie będzie adekwatne do dzisiejszych realiów. W dalszym ciągu zdarza się, że nasi klienci poszukują grilla gazowego z kamieniami wulkanicznymi, zwanymi również lawowymi. Technologia ta została zastąpiona o wiele lepszymi z wielu względów aromatyzerami Flav-R-Wave™. Znajomi i rodzina na pewno chcą doradzić Ci najlepiej jak tylko mogą, ale podejdź do ich rad z dystansem i odwiedź specjalistę, który dobierze odpowiedniego grilla do Twoich potrzeb.

2. Zmiana decyzji wywołana promocją cenową

Po analizie ofert i przygotowaniu się do zakupu grilla wybrałeś lub wybrałaś tego wymarzonego i odpowiedniego grilla ogrodowego dla siebie. Decydujesz się na zakup, ale w internecie lub sklepie trafiasz na promocję na innego grilla. Nie ma wszystkich cech, które zadecydowały o pierwotnym wyborze, jak wydajny system grillowania, palniki Dual-Tube™ lub wygląd. Ale ta nowa atrakcyjna cena powoduje zamęt w głowie. Nie daj się zwieść! Nie podejmuj nieprzemyślanego zakupu i nie marnuj poświęconego czasu na wybór grilla dla siebie.

3. Pominięcie akcesoriów estymując budżet

Decydujesz się na zakup grilla i zastanawiasz się ile będzie kosztować? Pamiętaj, że samo urządzenie to część całego zakupu. Pamiętaj o niezbędnych akcesoriach, które należy kupić wraz z grillem. O ile stojak do szaszłyków lub lampkę do rusztów możesz dokupić później, tak podstawowe narzędzia  takie jak szczypce, łopatka, szczotka i rozpylacz oleju będą potrzebne już podczas pierwszego grillowania. Kupując te akcesoria pamiętaj, że będziesz ich używać za każdym razem i warto zainwestować w wysokiej jakości narzędzia, które będą wygodne, wytrzymałe i ergonomiczne.

4. Brak przygotowania do zakup

Wyobraź sobie taką scenę: jest gorący letni piątek, goście za chwile staną w Twoim progu, a Ty przypominasz sobie, że nie masz grilla, bo ubiegłoroczny zardzewiał i wylądował w koszu. Pędzisz do najbliższego sklepu i wybierasz któregokolwiek grilla. Niestety, prawdopodobnie ten nowy za rok również skończy w koszu, a swoimi daniami z grilla nie zachwycisz znajomych. Z tego względu zachęcamy do przygotowania się do zakupu. Przeczytaj co jest ważne w wyborze odpowiedniego grilla, co odróżnia złego grilla od najlepszego, który pozwoli Ci się rozwinąć umiejętności master chefa w ogrodzie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem na co zwrócić uwagę wybierając nowego grilla klikają w guzik poniżej:

O tutaj! ;D.

5. Przekonanie, że grill gazowy sam przygotuje danie

Grill gazowy może być ogromną pomocą w grillowaniu. Równomierne rozprowadzenie ciepła, duża moc, wysoki i niski zakres temperatur, odpowiednia powierzchnia do grillowania, niezawodność… można wymienić jeszcze wiele cech dobrego grilla. Natomiast nie wierz nikomu kto próbuje Cię przekonać, że grill gazowy cokolwiek zrobi sam. Grill ogrodowy to urządzenie którego obsługa wymaga nabrania wprawy i poznania kilku technik grillowania. Nie są one trudne, a samo gotowanie w ogrodzie uważamy, za najprzyjemniejszą z możliwych form. Natomiast, żaden grill sam nie grilluje. Są proste metody grillowania jak pieczenie na rożnie, które wymaga bardzo mało przygotowania i uwagi podczas pieczenia. Ponad to grillowanie na gazie jest o wiele prostsze niż grillowanie na grillu węglowym. Grille gazowe Broil King szybko się rozgrzewają (5- 10 minut), z łatwością ustawisz na nich temperaturę, nie wymagają dosypywania brudnego węgla, temperatura jest równomierna i w większości przypadków, powierzchnia grillowania jest większa w porównaniu do grilli węglowych, więc możesz na nim przygotować cały posiłek. Daj sobie czas, pozwól na popełnienie błędów, eksperymentuj i po prostu baw się dobrze spędzając czas z najbliższymi przy grillu. Do fantastycznych rezultatów z odpowiednim grillem ogrodowym dojdziesz szybciej niż to sobie wyobrażasz.

6. Złe dopasowanie grilla do potrzeb

Grille ogrodowe, szczególnie gazowe posiadają dużo funkcji i rozmiarów. Wiele osób zamieniając grilla węglowego na gazowy popełnia błąd szukając podobnego rozmiaru urządzenia. Grille gazowe to letnie kuchnie w ogrodzie na których można przygotować śniadanie obiad i kolację. Z tego względu warto wybrać grilla, który od samego początku nie będzie ograniczał możliwości. Inwestując w nowego grilla gazowego warto rozważyć czy rezygnacja z rożna i kuchenki bocznej to dobra decyzja. Nie można ich dodać w późniejszym okresie z tego względu warto wybrać urządzenie które ma te funkcje wbudowane. Mamy wielu klientów, którzy żałują, że wybrali podstawowy model bez rożna i kuchenki bocznej.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Przewiń do góry