Porównanie rusztów grillowych Broil King

Jaki ruszt w grillu gazowym, węglowym czy na pellet powinienem wybrać? To bardzo częste i ważne pytanie, które stawiamy sobie przed wyborem odpowiedniego grilla. Ruszt ze stali szlachetnej czy ruszt żeliwny? Ruszt dwustronny czy ruszt z prętów stali szlachetnej? Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy i właściwości rusztów z rodziny Broil King.

Cechy grillowego rusztu takie jak dwustronność, waga, wytrzymałość, łatwość czyszczenia oraz zdolność do utrzymywania ciepła to znak rozpoznawczy rusztów grillowych Broil King. Cechy te sprawiają, że grillowanie jest proste, szybkie, wygodne a przede wszystkim smaczne. 

 

Poznaj rodzinę rusztów grillowych Broil King:

 1. Ruszt z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™ - grille z PGT
 2. Ruszt z 8 i 9 mm prętów ze stali szlachetnej - grille z PGT
 3. Dwustronny ruszt żeliwny Flav-R-Cast™ - grille z PGT
 4. Dwustronny ruszt żeliwny
 5. Jednostronny ruszt żeliwny

 

Ruszt do grilla z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™

To perfekcyjne połączenie wydajności z wytrzymałością. Z jednej strony stożki nadają klasyczny wzór kratki, a z drugiej rowki zatrzymują soki oraz zapewniają pełną powierzchnie do pieczenia. Wytrzymałość stali szlachetnej oraz wydajność grillowania to połączenie, którego możesz oczekiwać od legendarnego rusztu żeliwnego Broil King. Ruszty z odlewu stali szlachetnej to najlepsze ruszty jakie stworzyliśmy.

 

Ruszt do grilla z 8 i 9 mm prętów ze stali szlachetnej

Ruszty z prętów stali szlachetnej są znane z łatwej konserwacji i wysokiej wytrzymałości. Broil King nie poświęca wydajności kosztem ich trwałości. Każdy ruszt z 8 mm i 9 mm prętów stali szlachetnej jest wystarczająco ciężki aby zapewnić doskonałe wypieczenie, zawsze.

 

Dwustronny ruszt żeliwny do grilla Flav-R-Cast™

Ciężkie żeliwne ruszty Broil King są dwustronne. Jedna strona zapewni Ci idealny wzór kratki, natomiast drugi dzięki rowkom gromadzi soki, które odparowując zapewniają soczystość potraw. Żeliwne ruszty wymagają regularnej konserwacji dzięki, której będą długo służyć, zawsze wyglądać jak nowe i zyskują niesamowite właściwości dla nieprzywierania jedzenia - podobnie jak żeliwne patelnie naszych babć.

 

Dwustronny ruszt żeliwny do grilla

Dwustronne ruszty to cecha charakterystyczna grilli Broil King. Z tego względu od 2020 roku również wybrane modele z serii Royal, Crown i Gem posiadają dwustronną funkcjonalność. Nie są to ruszty tak ciężkie, jak dwustronne ruszty Flav-R-Cast™ i posiadają większe odległości między żeberkami rusztów. Natomiast posiadają dwustronną budowę, która jest najbardziej pożądaną cechą, co pozwala na zupełnie nowe podejście do grilowanych potraw. Dla osób, które przyzwyczajone są do grillowania na tackach aluminiowych, strona rynienkowa spełni podobną funkcję bez konieczności stosowania tacki.

 

Jednostronny ruszt żeliwny do grilla

Podstawowy ruszt w naszej gamie. Jest ciężki, wytrzymały i doskonale przewodzi ciepło – posiada wszystkie najważniejsze cechy prawdziwego rusztu grillowego. Jest łatwy do utrzymania w czystości oraz konserwacji.

 

Wszystkie ruszty Broil KIng mają przemyślaną konstrukcję oraz wykonane są z największą starannością. Szybko się rozgrzewają i doskonale utrzymują ciepło na całej powierzchni. Ruszty żeliwne dodatkowo pokryte są spiekiem ceramicznym, dzięki czemu nie pękają pod wpływem zmian temperatury. Ruszty Broil King są ciężkie i wytrzymałe, a dzięki regularnej konserwacji posłużą przez kilka sezonów. Proces konserwacji jest bardzo prosty, polega on na wypaleniu resztek jedzenia, oczyszczeniu rusztu z pozostałości i natłuszczeniu.

 

Dowiedz się więcej o naszych rusztach

 

 

 

  Ruszt z odlewu ze stali szlachetnej Flav-R-Cast™ Ruszt z 9 prętów ze stali szlachetnej Ruszt z 8 prętów ze stali szlachetnej Dwustronny ruszt żeliwny 
Flav-R-Cast™
Dwustronny ruszt żeliwny  Jednostronny ruszt żeliwny

Materiał

stal szlachetna

stal szlachetna

stal szlachetna

żeliwo

żeliwo

żeliwo

Dwustronność

Odległość między żeberkami rusztu  5 mm 8 mm 12 mm 5 mm 9 mm 10 mm
Odległość między szczytami żeberek rusztu 20 mm 18 mm 20 mm 20 mm 22 mm 18 mm

Łatwość konserwacji

4/5

5/5

  5/5

3/5

 3/5

2/5

Równomierne przewodnictwo ciepła

Emalia porcelanowa

Gwarancja

10 lat

10 lat

10 lat

2 lata

2 lata

2 lata

W ofercie z:

Seria Imperial

Regal S590 PRO

Regal S490 PRO

 

Regal XL, S590, S490

Regal 420 do zab.

Regal Pellet 

Seria Sovereign

Seria Baron

Baron Pellet

Seria Monarch

Seria Signet

Dostępne od 2020 w:

Seria Crown

Royal 320

Gem 320

Porta-Chef 320

Seria Crown

Seria Royal 320, 340

Gem 320

Porta-Chef 320

BK 310

Kompatybilne z:

Seria Regal

Seria Regal Pellet

Seria Imperial

Seria Regal Pellet

Seria Baron Pellet

Seria Soverign

Seria Regal

Seria Signet

Seria Baron

Seria Crown

Seria Crown Classic

Seria Monarch

Seria Royal

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź ofertę rusztów grillowych

 

 

Wybierz grillowy ruszt jaki potrzebujesz

Do grilli gazowych Broil King z dwustronnymi rusztami zaczynając od serii Royal przez Monarch, Signet, Sovereign, Baron i Regal można dokupić ruszty z prętów stali szlachetnej. Dodatkowo do grilli z serii Regal można dokupic dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej Flav-R-Cast™.

Do grilli gazowych Broil King z rusztami z prętów stali szlachetnej, można dokupić dwustronne ruszty. 

Do grilli gazowych z serii Imperial™, które w standardzie wyposarzone są w najlepszy ruszt wykonany z odlewu ze satali szlachetnej można dokupić zaróno ruszt ze prętów stali szlachetnej oraz dwustronny ruszt Flav-R-Cast™.

 

 

 

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.