Przewagi grilla węglowego KEG nad grillami ceramicznymi kamado

1. WYTRZYMAŁOŚĆ

Broil King Keg wykonany jest ze stali. Dzięki czemu jest o wiele wytrzymalszy na wszelkie uszkodzenia mechaniczne od grilli ceramicznych. Keg jest tak mocny, że można go zawiesić na haku i w ten sposób transportować. Nie pęknie też, nawet gdy w niego uderzysz. Wykonanie ze stali nie ogranicza Cię do używania grilla w dodatnich temperaturach. Duża róznica temperatur między ceramiką, a np. -10 stopni Celsjusza może spowodować pęknięcie grilla cermaicznego. Na Kegu, bez problemu możesz grillować w temperaturze - 30 stopni.

  

2. IZOLACJA

czyli bezpieczeństwo i wydajność. Ściany grilla wykonane są z dwóch warst stali z izolacją pomiędzy nimi. Dzięki temu grill funkcjonuje jak termos, co skutkuje bardzo niskim zużyciem węgla. Dzięki temu raz nasypany do grilla węgiel wystarcza na długie nawet 14-sto, 16-sto godzinne wędzenie lub kilku godzinne grillowanie. Dodatkowo świetna izolacja oraz zamykana pokrywa zapewniają możliwość uzyskania bardzo wysokiej temperatury nawet 500 stopni Celsjusza. Izolacja to również bezpieczeństwo, ponieważ zewnętrzna część grilla nie nagrzewa się lub nagrzewa do bezpiecznych temperatur. Z tego względu nie musisz się obawiać, że dziecko dotknie rozgrzanego do wysokiej temperatury grilla ceramicznego. 

3. CZYSZCZENIE

wewnętrzna część grilla jest gładka i malowana proszkowo wytrzymałą na wysokie temperatury farbą. Dzięki temu grilla łatwo wyczyścić, nawet przy użyciu szczotki drucianej. Tłuszcze oraz zapachy nie wsiąkają w grilla jak w ceramikę więc czyszczenie zajmuje kilka chwil. Z tego względu nie trzeba się martwić o trudne w usunięciu zapachy np. ryb. Popiół wpada pod ruszt na dnie grilla i jest bardzo prosty w wyciągnięciu.  

4. ZESTAW  

Broil King Keg to gotowy do użycia zestaw. Nie musisz się martwić o dokupienie dodatkowych elementów jak nogi. Z grillem otrzymasz dyfuzor, wielofunkcyjny uchwyt, nogi oraz dwie odczepiane półki boczne oraz cięzki ruszt żeliwny Broil King. Dodatkowo do grilla można dokupić skorojony na miarę pokrowiec, płytę żeliwną oraz inne dedykowane akcesoria. 

5. KONTROLA

Grill węglowy Keg to definicja kontroli temperatury w grillu. W grillu są dwa otwory wentylacyjne. Jeden na dole, drugi na górze. Ustawiając ich wielkość możesz kontrolować temperaturę. Większe otwory na dole i na górze zapewniają większy dopływ powietrza i wyższą temperaturę. Mniejsze ograniczają przepływ powietrza i zmniejszają temperaturę. Jeżeli korzytasz z tego samego węgla za każdym razem, z łątwością nauczysz się że ustawienie pokręteł w pozycji 2 i 2 zawsze daje temperaturę 110-120 stopni Celsjusza. 

6. WYGODA 

Dwa otwory wentylacyjne zapewniją również proste rozpalanie grilla. Wystraczy włożyć rozpałkę i powietrze zasysane od dołu rozpali grilla.


 1. Keg® nie pęknie.
 2. Keg® jest 2,5 razy bardziej termicznie efektywny.
 3. Keg® wymaga mniej węgla drzewnego, ponieważ jest bardzo wydajny. Grill zużywa mało powietrza i zużywa mało węgla, co umożliwia długi czas grillowania. Oznacza to, że żywność nie wysycha.
 4. Keg® nie wchłania zapachów, które nie przejdą do kolejnego grillowania. Zapach ryb nie przeniesie się do kurczaka. (Uwaga: bardzo trudno jest usunąć zapach ryb z ceramiki).
 5. Keg® jest łatwy transporcie. Jest lekki i bardzo wytrzymały.

Poznaj więcej szczegółów

 

 

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.