Jaka butla do grilla gazowego?

Wszystkie oferowane przez nas grille gazowe zasilane są standardową butlą z mieszanką gazów propan-butan lub propan (11 kg oraz 8 kg) dostępną na stacjach benzynowych lub w autoryzowanych punktach sprzedaży gazu na terenie całej Polski. Grille gazowe Broil King są zaopatrzone w wąż i reduktor gazu 37 mbar, niezbędne do ich prawidłowego używania oraz posiadają atesty dopuszczające do użycia na terenie całej Polski. 

Duże grille gazowe jak Imperial XL, Baron 590, Regal S590 Pro oraz Regal S490 Pro wymagają 11 kg butli. Mniejsze butle nie są wystarczająco wydajne aby obsłużyć te grille. 

Producent włożył wiele pracy w to aby do szafki grilla zmieściła duża 11 kg butla z gazem. Nie bez powodu. Jest ona lepsza, ponieważ wymaga rzadszej wymiany, a cena gazu w przeliczeniu na 1 kg jest niższa.

Można także zastosować butlę tzw. kompozytową. Butle te są o połową lżejsze od butli stalowych. Stosujemy do nich reduktor-szybkozłącze, który łączy butlę z grillem bez jakichkolwiek narzędzi. Butle te są przeźroczyste, co umożliwia obserwowanie ilości zużytego gazu i w porę wymianę na pełną. 

Jak wymienić butlę z gazem

Wszystko na temat butli do grilla gazowego

Wróć do listy
Przewiń do góry