Czy grille gazowe są bezpieczne?

Jak najbardziej tak! Na grillach gazowych grillują miliony osób na całym świecie. W Polsce, ze względu na małą, ale rosnącą popularność tych urządzeń, są jeszcze osoby, które bezpodstawnie obawiają się gazu. Grille gazowe są bezpieczne jak kuchenki gazowe w domu i piecyki w łazienkach. 

Bezpieczeństwo

Grille gazowe Broil King produkowane są wyłącznie w USA i Kanadzie przez wykwalifikowanych specjalistów. Umiejscowienie fabryk w kolebce barbecue pozwala na wytwarzanie wysokiej jakości produktów pod względem materiałów oraz jakości wykonania, a co za tym idzie bezpieczeństwa. Grille gazowe Broil King, dostępne u autoryzowanych dealerów, produkowane są zgodnie z wymogami polskiego rynku. Zostają dostosowane do polskiego ciśnienia gazu, wyjątkowego na całym świecie, oznaczonego grupą I3 B/P(37) G30/G31. Dodatkowo, grille zostały przeprojektowane, aby zmieścić najbardziej popularną w Polsce dużą 11 kg butlę z gazem. Mając na uwadze bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na to, aby kupić grilla z autoryzowanego punktu i upewnić się, że jest to produkt przystosowany do polskiego ciśnienia gazu I3B/P(37)G30/G31.

Grille gazowe Broil King są Reddi-Bilt™. Oznacza to, że wszystkie elementy grilla mające styczność z gazem zostały zmontowane w fabryce i sprawdzone na linii montażowej. Nie tylko skraca to czas potrzebny na montaż grilla w domu, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. Warto podkreślić fakt, że nie wszystkie grille gazowe dostępne na rynku polskim dostarczane są w ten sposób. 

 

Dowiedz się więcej o produkcji

 

Wszystkie grille gazowe Broil King posiadają europejski certyfikat CE, rygorystyczny, światowy certyfikat CSA oraz produkowane są zgodnie ze standardami ISO 9001:2000.

 

 

Wykorzystywane w grillach gazowych Broil King reduktory ciśnienia gazu posiadają zawór EFV. W sytuacji niekontrolowanego ujścia gazu, np. gdy przekręcisz pokrętło a nie odpalisz grilla, zawór drastycznie ograniczy przepływ gazu, zapewniając bezpieczeństwo. Specjalny reduktor ciśnienia przy wężu doprowadzającym gaz powoduje, że wymiana butli gazowej jest łatwa i absolutnie bezpieczna.

Szafki grilli gazowych Broil King zostały zaprojektowane tak, aby w przypadku niekontrolowanego ujścia gazu, propan-butan lub propan, z łatwością wyciekły z szafki grilla, nie stwarzając zagrożenia.

Kolejnym elementem zabezpieczenia jest sam gaz wykorzystywany do grillowania. Do gazów propan-butan oraz propan dostępnych w butlach zostaje dodana śladowa ilość Etanotiolu, który powoduje, że wspomniane gazy mają nieprzyjemny zapach przypominający zgniłe jaja. Dzięki temu, w przypadku jego ulatniania się, możemy go wykryć. Natomiast przy prawidłowym spaleniu gazu powstaje tylko ciepło, para wodna i CO2

Czy potrawy z grilla śmierdzą gazem?

Grille gazowe Broil King wyposażone są elektroniczne zapalarki. Jeżeli wyczerpie się bateria w zapalarce a chcesz grillować, użyj dołączonego do grilla łańcuszka, aby bezpiecznie odpalić grilla. 

Instrukcja awaryjnego odpalania

Zdrowie

Grillowanie na grillach gazowych jest zdrowe, ponieważ do rozpalenia grilla nie używamy rozpałek, które często zawierają wiele szkodliwych i rakotwórczych substancji. W ferworze przyjęcia, głodnych gości, wiele osób nie czeka wystarczająco długo na wypalenie się rozpałek i grilluje na trujących oparach. Posiadając grilla gazowego zawsze masz pewność, że grillujesz na czystym gazie.

Ogień i zdrowy rozsądek

Grill gazowy, jak i grill węglowy to urządzenia pracujące z ogniem, wysokimi temperaturami oraz rozgrzanymi elementami. W związku z tym zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek i podstawowe zasady bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że grilla gazowego odpalamy ZAWSZE z otwartą pokrywą. Piekarnik grilla może być gorący i należy opróżniać tackę na tłuszcz umieszczoną pod grillem.

Jak prawdiłowo odpalić grilla gazowego

Jeżeli palnik grilla nie odpali się i wyczuwasz zapach gazu, zakręć pokrętło palnika, odczekaj 5 minut, aby gaz się ulotnił i spróbuj ponownie. Jeżeli za trzecim razem nie uda Ci się odpalić grilla, wymień baterię w zapalarce na nową, spróbuj odpalić go przy pomocy zapałki umieszczonej na dołączonym do grilla łańcuszku lub zadzwoń do naszego serwisu. 

Jak przeprowadzić test szczelności grilla

Grille gazowe wysokiej jakości, zostały zaprojektowane tak, aby były bezpieczne, proste w użyciu i pozwalały cieszyć się czasem, który spędzamy z rodziną i znajomymi przy doskonałym jedzeniu. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie bezpieczeństwa lub użytkowania grilli gazowych, śmiało pytaj. Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.