GRILLOWANIE NA GAZIE ZIEMNYM – PORADNIK BROIL KING

Grill gazowy na gaz ziemny, czyli grill na gaz bez butli

Od roku 2019 Broil King posiada w swojej ofercie wolnostojące grille ogrodowe na gaz ziemny typu E, dawniej znanego jako GZ-50. Jest to najbardziej popularny typ gazu ziemnego w Polsce. 

Jest wiele powodów stojących za wyborem grilla gazowego na gaz ziemny, porównując je do standardowych grilli gazowych na butlę z gazem. Jest to rozwiązanie, które nie jest jeszcze popularne w Polsce, natomiast jest szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

 

Wygoda grilla na gaz ziemny

Największą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda. Grille na gaz ziemny są wygodniejsze w obsłudze ponieważ nigdy nie zabraknie Ci gazu! Stosując butlę z gazem, należy pamiętać o tym aby ją wymieniać, a wiadomo gazu zabraknie zawsze wtedy kiedy potrzebujesz go najbardziej. Można oczywiście mieć zawsze zapasową butlę, ale podpięcie się do instalacji gazociągowej rozwiązuje ten problem raz i na zawsze. Dodatkowo miejsce które zajmuje normalnie butla, można wykorzystać do przechowywania akcesoriów. Kolejną zaletą gazu ziemnego jest jego niższa cena w porównaniu do gazu z butli oraz jego wyższa wydajność jeżeli grillujemy w niskich temperaturach poniżej zera. Wynika to z tego, że gaz dostarczany jest do grilla już w formie gazowej.

Ta sama charakterystyczna dla Broil King’a moc i wydajność

Grillowanie na grillu gazowym Broil King, cechuje się ogromną mocą oraz wydajnością. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku grilli przystosowanych do podłączenia gazu ziemnego. Pomimo, że jest on mniej kaloryczny dysze, zawory Linear-Flow™ i pokrętła Sensi-Touch™ zostały skalibrowane tak aby dostarczyć takich samych rezultatów.

 

Przyłącze gazowe

Do podłączenia grilla na gaz ziemny potrzebna jest instalacja gazowa doprowadzona do miejca gdzie będzie stał grill z zaworem bezpieczeństwa. Grille gazowe Broil King, będą prawidłowo funkcjonowały tylko po podłączeniu do gazu ziemnego wysokometanowego typu E, dawniej znanego jako GZ-50 o ciśnieniu 20 mbar.

 

Jakość materiałów użytych do produkcji grilla, ma znaczenie ze względu na trwałość.

Kupując grilla gazowego na gaz ziemny warto wybrać urządzenie renomowanej marki z wszelkimi atestami gwarantującymi bezpieczeństwo. Ponad to wyjokiej jakości materiały uzyte do budowy grilla takie jak stal 304, potwierdzone długimi okresami gwarancyjnymi dają Ci pewność użytkowania przez wiele lat. Ponad to w przypadku problemów z grillem oferujemy usługi serwisowe w Polsce oraz dostępność części w polskim magazynie, co gwarantuje szybką reakcję.

 

Miejsce w szafce

Grille gazowe Broil King na gaz ziemny nie posiadają otworu na butle w podstawie urządzenia. Dzięki temu zwiększa się ilość miejsca na przechowywanie akcesorów. 

 

Poznaj modele Broil King przystosowane do podłączenia do sieci gazociągowej

 

 

Baron 490

Regal S490 Pro

Imperial XL S

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.