Porównanie grilli gazowych Baron i Crown z serii 400

Grille gazowe Baron i Crown z serii 400 Broil King

Grille z serii Crown 400 charakteryzują się przede wszystkim nieco innymi rusztami, grille Crown 490 oraz 440 posiadają 3 żeliwne, dwustronne ruszty (1x ruszt podwójny, 2x ruszt pojedynczej), daje to 2865cm2 powierzchni rusztu głównego. Seria Baron to natomiast 4 ruszty żeliwne Flav-R-Cast, które dodatkowo można ułożyć pod kątem - zapewnia to ulepszone odprowadzanie nadmiaru tłuszczu. Układając ruszty grilla pod kątem, grawitacja pomaga w efektywniejszym odprowadzeniu tłuszczu rynienkami w ruszcie do frontu grilla, gdzie następnie ścieka on po wewnętrznej stronie piekarnika do specjalnej tacki na tłuszcz.

Żeliwne, dwustronne ruszty Crown w serii 400.

Ruszty Flav-R-Cast™ Baron w serii 400.

Kolejnym elementem są górne półki, które w obydwu grillach są świetnym dodatkowym rusztem, który pozwala na przygotowywanie wielu dodatków lub odłożenie zgrillowanych potraw, aby pozostały ciepłe. Grille serii Baron posiadają górny ruszt ze stali szlachetnej w wersji 304 (stal niemagnetyczna), natomiast półki w serii Crown to stalowe pręty powlekane spiekiem ceramicznym. Grille serii Baron oraz Crown posiadają pokrywę komorową, która doskonale izoluje oddawanie temperatury na zewnątrz, przez co mamy większą kontrolę nad temperaturą wewnątrz grilla, co przekłada się na mniejsze zużycie gazu. Pokrywa w serii Crown posiada dodatkowe przetłoczenie w przedniej części. Obydwie serie posiadają półki boczne mocowane bez narzędziowo do grilla przez co ich opuszczanie i podnoszenie jest prostą czynnością. Półki boczne w grillach serii Baron posiadają większą powierzchnię względem serii Crown. Półki w serii Baron wykonane są ze stali szlachetnej z wyłączeniem modelu Baron 490 Shadow, który posiada półki malowane proszkowo w kolorze czarnym, identycznie jak półki w całej serii Crown. Przechodząc do dolnej części grilla obydwie serie posiadają pojemną szafkę, w której bez problemu zmieścimy popularną stalową butlę gazową a dodatkowe miejsce wewnątrz możemy wykorzystać do przechowywania akcesoriów. Seria Baron posiada dodatkową listwę ozdobną w przedniej części szafki, która estetycznie komponuje się ze stalowym wykończeniem grilla takimi jak: rączki drzwi oraz pokrywy, nitami w pokrywie oraz półkach bocznych.  

Kuchenki boczne grilli gazowych z serii Baron i Crown

Grille Broil King Baron oraz Crown serii 440 i 490 posiadają dodatkowy palnik z lewej strony ukryty pod estetyczną pokrywą, która pozwala korzystać z lewej półki jak z blatu kuchennego, gdy nie potrzebujemy korzystać z palnika. Powierzchnia półek bocznych w serii Baron jest większa względem modeli serii Crown. Z tego powodu seria Crown posiada mniejszy wkład kuchenki w porównaniu dla modeli serii Baron. Kuchenki boczne są znacznym ułatwieniem, kiedy potrzebujemy dodatkowego miejsca do dodatków do grillowanego jedzenia. Na kuchence bocznej grilla gazowego możemy podgrzać sos, zaparzyć herbatę czy przygotować zupę krem.

Kuchenka boczna to świetne rozwiązanie, umożliwiające przygotowanie dodatkowych potraw, które nie wymagają bezpośredniego grzania na ruszcie nad palnikiem. Istnieje kilka powodów, dla których kuchenka boczna może być uznawana za dobre rozwiązanie:

Wielofunkcyjność: kuchenka boczna zwiększa funkcjonalność grilla, pozwalając na gotowanie potraw, które normalnie nie byłyby możliwe na tradycyjnym ruszcie. Możesz przygotować sosy, zupy, duszone potrawy, bez potrzeby korzystania z oddzielnego piekarnika lub kuchenki w kuchni.


Unikanie konieczności korzystania z kuchni: Dzięki kuchence bocznej nie musisz wchodzić do domu i używać kuchni, aby przygotować dodatki czy inne potrawy. To oszczędza czas i minimalizuje zamieszanie w kuchni, zwłaszcza podczas dużych przyjęć czy grillowania na zewnątrz.


Kontrola temperatury: Oddzielny palnik w kuchence bocznej pozwala na regulację temperatury w różnych strefach grilla. Możesz mieć różne strefy ciepła na głównym ruszcie i kuchenki bocznej, co pozwala na równoczesne gotowanie różnych potraw o różnych wymaganiach temperaturowych.


Wygoda i przyjemność: Kuchenka boczna dodaje element wygody do grillowania, dzięki czemu można swobodnie przygotowywać różne potrawy i eksperymentować z różnymi technikami gotowania podczas jednego grillowania.

 

Ulepszenia grilli gazowych z serii Baron

Seria Baron to szereg ulepszonych udogodnień, które sprawią, że grillowanie stanie się Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu — nie tylko w dzień, nie tylko w lecie :) Przede wszystkim — podświetlane pokrętła, które ułatwiają grillowanie po zmroku, wzmocnione, szerokie półki boczne, które wykonane są ze stali szlachetnej pozwolą na wygodne przygotowywanie potraw - wymiarem pasuje do nich deska do krojenia i serwowania #68422 oraz mata silikonowa #60009.   

Cechy wspólne grilli gazowych Broil King z serii Crown i Baron

Porównując grille gazowe Broil King z serii 400 Crown i Baron, trzeba wziąć pod uwagę kilka cech wspólnych obydwu produktów. Zarówno seria Crown jak i Baron posiadają Palniki Dual-Tube™ - są to 4 mocne, opatentowane palniki o łącznej mocy 11,4 kW, mocną konstrukcję piekarnika, który w całości jest z aluminium odlewanego metodą ciśnieniową, aromatyzery  

Flav-R-Wave™, które są nazywane falami smaku, świetnie odparowują skapujące marynaty, tłuszcze i soki z potraw, tworząc niesamowity smak grillowanych potraw. Ponad to grille z serii Baron i Crown posiadają szafkę na butlę z gazem, która mieści się razem z kołnierzem (11kg), termometr Deluxe Accu-Temp, dzięki któremu precyzyjnie odczytamy temperaturę w piekarniku.  

Który grill gazowy Broil King wybrać?

Jeśli szukasz wysokiej jakości grilli gazowych, zarówno seria Baron jak i Crown marki Broil King jest doskonałym wyborem. Wszystko uwarunkowane jest potrzebami użytkownika, ilością osób, które chcemy obsłużyć na rodzinnym spotkaniu oraz daniami, które chcielibyśmy przygotować. Z całą pewnością te nowoczesne modele oferują szeroką gamę funkcji i udogodnień w postaci dedykowanych akcesoriów dla doskonałych doświadczeń podczas każdego grillowania. Seria Crown nie odbiega daleko od Barona, nawet można nazwać ją młodszym rodzeństwem serii Baron 😊 - wniosek? Dla osób z niższym budżetem rekomendujemy serię Crown, osobom, które stawiają na jeszcze więcej możliwości i designerski wygląd będziemy polecać grille z serii Baron.  

Podsumowując, grille gazowe z serii 400 Crown i Baron to idealny wybór dla tych, którzy szukają trwałego urządzenia do grillowania o dużej mocy i powierzchni, oraz nowoczesnym designie. 

 

grill gazowy baron s 490 ir Broil King Baron™ S 490 IR

kuchenka na podczerwień, palnik rożna, zestaw rożna

875983PL

Przymierz grilla

Baron™ 490 na gaz ziemny

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875286PL

Baron™ 490 SHADOW
kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875283SDWPL

Przymierz grilla

Baron™ 490 IR

kuchenka na podczerwień, palnik rożna, zestaw rożna

875283IRPL

Przymierz grilla

Baron™ 490

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875283PL

Przymierz grilla

Crown™ 490

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

865283PL

Przymierz grilla

Baron™ S 490

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875383PL

Przymierz grilla

znajdź

najbliższy sklep

SZUKAJ SKLEPU

Przewiń do góry