Ułożenie dwustronnych rusztów w grillu pod kątem

W serii grilli gazowych Baron poszliśmy krok dalej! Grillujący ma możliwość ułożenia któregokolwiek z dwustronnych rusztów Flav-R-Cast™ pod kątem 4 stopni, co zapewnia ulepszone odprowadzenie nadmiaru tłuszczu. Jest to ogromna korzyść dla grillującego, ponieważ ograniczamy w ten sposób powstawanie nadmiernych płomieni, które często skutkują przypaleniem i okopceniem mięsa czy warzyw. 

 

Układając ruszty grilla pod kątem, grawitacja pomaga w efektywniejszym odprowadzeniu tłuszczu rynienkami w ruszcie do frontu grilla, gdzie następnie ścieka on po wewnętrznej stronie piekarnika do specjalnej tacki na tłuszcz. 

Modułowość dwustronnych żeliwnych rusztów Broil King

Każdy z palników to kilka możliwości. Nad każdym palnikiem Dual-Tube™ w grillach z serii Baron znajduje się 1 aromatyzer Flav-R-Wave™ oraz 1 dwustronny ruszt Flav-R-Cast™. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym grillu możemy mieć kilka stref ciepła - low (niska temperatura), medium (średnia temperatura) i high (wysoka temperatura).

Nad każdym z palników można ułożyć ruszt w jednej z czterech pozycji:

  1. Pozycja rynienkowa

  2. Pozycja stożkowa

  3. Pozcyja rynienkowa pod kątem

  4. Pozycja stożkowa pod kątem

Takie rozwiązanie zapewnia grillującemu pełną dowolność, kontrolę i nieograniczone możliwości. Nie możemy zapomnieć również o możliwości wymiany rusztów na żeliwny wok, czy dwóch na dwustronną płytę żeliwną. Również te akcesoria do grillowania możemy umieści pod kątem. 

Pozycja rynienkowa pod kątem, wykorzystuje grawitację do odprowadzenia nadmiaru tłuszczu do przedniej krawędzi grilla, gdzie po wewnętrznej stronie piekarnika zostaje odprowadzony do tacki na tłuszcz. Rozwiązanie to okaże się nieocenioną pomocą w przyrządzeniu np. piersi z kaczki na grillu.  

Jak grillować na dwustronnych rusztach

Dowiedz się w jakiej pozycji ustawić ruszt, czy grillować na rusztach w pozycji stożkowej czy rynienkowej? A może na górnej półce? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w artykule poniżej.

Jak grillować na dwustronnych rusztach Flav-R-Cast™

Przewiń do góry