GRILLOWANIE NA GAZIE ZIEMNYM – PORADNIK BROIL KING

Grill gazowy na gaz ziemny, czyli grill na gaz bez butli

Od roku 2019 Broil King posiada w swojej ofercie wolnostojące grille ogrodowe na gaz ziemny typu E, dawniej znanego jako GZ-50. Jest to najbardziej popularny typ gazu ziemnego w Polsce. 

Jest wiele powodów stojących za wyborem grilla gazowego na gaz ziemny, porównując je do standardowych grilli gazowych na butlę z gazem. Jest to rozwiązanie, które nie jest jeszcze popularne w Polsce, natomiast jest szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Wygoda grilla na gaz ziemny

Największą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda. Grille na gaz ziemny są wygodniejsze w obsłudze ponieważ nigdy nie zabraknie Ci gazu! Stosując butlę z gazem, należy pamiętać o tym aby ją wymieniać, a wiadomo gazu zabraknie zawsze wtedy kiedy potrzebujesz go najbardziej. Można oczywiście mieć zawsze zapasową butlę, ale podpięcie się do instalacji gazociągowej rozwiązuje ten problem raz i na zawsze. Dodatkowo miejsce które zajmuje normalnie butla, można wykorzystać do przechowywania akcesoriów. Kolejną zaletą gazu ziemnego jest jego niższa cena w porównaniu do gazu z butli oraz jego wyższa wydajność jeżeli grillujemy w niskich temperaturach poniżej zera. Wynika to z tego, że gaz dostarczany jest do grilla już w formie gazowej.

Ta sama charakterystyczna dla Broil King’a moc i wydajność

Grillowanie na grillu gazowym Broil King, cechuje się ogromną mocą oraz wydajnością. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku grilli przystosowanych do podłączenia gazu ziemnego. Pomimo, że jest on mniej kaloryczny dysze, zawory Linear-Flow™ i pokrętła Sensi-Touch™ zostały skalibrowane tak aby dostarczyć takich samych rezultatów.

Przyłącze gazowe

Do podłączenia grilla na gaz ziemny potrzebna jest instalacja gazowa doprowadzona do miejsca gdzie będzie stał grill z zaworem bezpieczeństwa. Grille gazowe Broil King, będą prawidłowo funkcjonowały tylko po podłączeniu do gazu ziemnego wysoko-metanowego typu E, dawniej znanego jako GZ-50 o ciśnieniu 20 mbar.

Jakość materiałów użytych do produkcji grilla, ma znaczenie ze względu na trwałość.

Kupując grilla gazowego na gaz ziemny warto wybrać urządzenie renomowanej marki z wszelkimi atestami gwarantującymi bezpieczeństwo. Ponad to wysokiej jakości materiały użyte do budowy grilla takie jak stal 304, potwierdzone długimi okresami gwarancyjnymi dają Ci pewność użytkowania przez wiele lat. Ponad to w przypadku problemów z grillem oferujemy usługi serwisowe w Polsce oraz dostępność części w polskim magazynie, co gwarantuje szybką reakcję.

Korzystne utrzymanie

Warto nadmienić, że grille, które są zasilane gazem ziemnym są o wiele tańsze w utrzymaniu. W przeliczeniu na m3 gazu w butli gazowej GZ wychodzi taniej. Więcej o tym przeczytasz w tym artykule.

Miejsce w szafce

Grille gazowe Broil King na gaz ziemny nie posiadają otworu na butle w podstawie urządzenia. Dzięki temu zwiększa się ilość miejsca na przechowywanie akcesoriów. 

Poznaj modele Broil King przystosowane do podłączenia do sieci gazociągowej

Przewiń do góry