Ułożenie dwustronnych rusztów w grillu pod kątem

Seria grilli gazowych Broil King Baron od 2021 posiada nową funkcjonalność ustawienia rusztów pod kątem. Jest to jedyny seryjnie produkowany grill na świecie oferujący taką opcję. 

Grille gazowe Broil King wyposażone są w dwustronne ruszty, które ułożone w pozycji rynienkowej odprowadzają nadmiar tłuszczu. Jest to funkcja, którą kochają Polacy, szczególnie Ci grillujący karkówkę oraz inne tłuste mięsa. Dwustronny żeliwny ruszt zastępuje aluminiową tackę do grillowania, dzięki czemu grillujemy zdrowiej i mniej zanieczyszczamy środowisko. Więcej na temat grillowania na tackach aluminiowych tutaj.

 
 

W serii grilli gazowych Baron poszliśmy krok dalej! Grillujący ma możliwość ułożenia któregokolwiek z dwustronnych rusztów Flav-R-Cast™ pod kątem 4 stopni, co zapewnia ulepszone odprowadzenie nadmiaru tłuszczu. Jest to ogromna korzyść dla grillującego, ponieważ ograniczamy w ten sposób powstawanie nadmiernych płomieni, które często skutkują przypaleniem i okopceniem mięsa czy warzyw. 

 
Układając ruszty grilla pod kątem, grawitacja pomaga w efektywniejszym odprowadzeniu tłuszczu rynienkami w ruszcie do frontu grilla, gdzie następnie ścieka on po wewnętrznej stronie piekarnika do specjalnej tacki na tłuszcz. 
 

Modułowość dwustronnych żeliwnych rusztów Broil King

Każdy z palników to kilka możliwości. Nad każdym palnikiem Dual-Tube™ w grillach z serii Baron znajduje się 1 aromatyzer Flav-R-Wave™ oraz 1 dwustronny ruszt Flav-R-Cast™. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym grillu możemy mieć kilka stref ciepła - low (niska temperatura), medium (średnia temperatura) i high (wysoka temperatura).

 
 

Nad każdym z palników można ułożyć ruszt w jednej z czterech pozycji:

 1. Pozycja rynienkowa

 2. Pozycja stożkowa

 3. Pozcyja rynienkowa pod kątem

 4. Pozycja stożkowa pod kątem

Ruszt w pozycji rynienkowej umieszczony pod kątem
 

Takie rozwiązanie zapewnia grillującemu pełną dowolność, kontrolę i nieograniczone możliwości. Nie możemy zapomnieć również o możliwości wymiany rusztów na żeliwny wok, czy dwóch na dwustronną płytę żeliwną. Również te akcesoria do grillowania możemy umieści pod kątem. 

 

Pozycja rynienkowa pod kątem, wykorzystuje grawitację do odprowadzenia nadmiaru tłuszczu do przedniej krawędzi grilla, gdzie po wewnętrznej stronie piekarnika zostaje odprowadzony do tacki na tłuszcz. Rozwiązanie to okaże się nieocenioną pomocą w przyrządzeniu np. piersi z kaczki na grillu.  

Czy wiesz, że?

 

Pomysł na ukłądanie rusztów pod kątem nie jest całkowicie nowy. W grillach gazowych Broil King pojawił się już w latach 90!

Jak grillować na dwustronnych rusztach

Dowiedz się w jakiej pozycji ustawić ruszt, czy grillować na rusztach w pozycji stożkowej czy rynienkowej? A może na górnej półce? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w artykule poniżej.

Jak grillować na dwustronnych rusztach Flav-R-Cast™

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.