Zrób więcej na grillu - konfigurowalność grilli gazowych Broil King

Personalizuj grill do Swoich potrzeb

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, kuchnię oraz swój unikalny sposób gotowania. Są osoby, które precyzyjne podążają za znalezionym przepisem co do grama i minuty oraz eksperymentaliści, którzy za każdym razem uwalniają Swoje wodze fantazji, tworząc wspaniałe posiłki lub wymagające determinacji w zjedzeniu mniejsze dzieła, których już nie będą powtarzać. Niektórzy z nas lubią tradycyjną kiełbaskę i kaszankę, ale są też osoby, które na grillu zrobią wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy. Są grillujący, którzy za każdym razem robią to samo i Ci, których nudzi dwa razy ta sama potrawa. Są fani grilla, którzy grillują cały rok 5 razy w tygodniu, 3 razy dziennie i tacy, którzy odpalą grilla w sobotę, kilka razy w roku. Napisz w komentarzu jak ty grillujesz i co najchętniej wrzucasz na ruszt. 

Niezależnie od tego jakim typem grillbohatera jesteś, powierzchnię do przygotowywania posiłków w grillach gazowych Broil King dostosujesz do Swoich indywidalnych potrzeb prosto i szybko. Bo to Twój grill i Twój wybór.

Konfigurowalny system rusztów 

Idea systemu jest bardzo prosta. Jeden palnik i jedna unikalna powierzchnia do prostego przyrządzenia Twojego dania. 

Grille gazowe Broil King z serii Imperial™, Regal™, Baron™ i Crown™ posiadają dwustronne ruszty, które po wyjęciu można zastąpić szeregiem oryginalnych i dedykowanych do danego modelu akcesoriów. Dodatkowo są również akcesoria, które umieścisz na każdym z pojedyńczych rusztów, tak aby optymalnie wykorzystać przestrzeń na ruszcie, niezależnie od tego czy robisz wędzone żeberka, grillowane warzywa i steaki. 

Dwustronne ruszty w grillach Broil King

Każdy z rusztów w grillu gazowym Broil King jest dwustronny. Dzięki temu można grillować na nim w pozycji rynienkowej przypominającej tackę aluminiową. Nadmiar tłuszczu odprowadzany jest rynienką, co zapobiega jego przypaleniu. Pozycja rynienkowa również świetnie sprawdza się w grillowaniu delikatnych ryb, warzyw i owoców. Pozycja stożkowa idealnie nadaje się do smażenia soczystych steaków i piersi z kurczaka z chrupiącą skórką. Więcej na temat dwustronnych rusztów i wykorzystania ich obu stron dowiesz się w tym artykule. Każdy z rusztów można z łatwością obrócić jedną ręką przy użyciu wielofunkcyjnego uchwytu #60745, nawet gdy jest gorący.

Uchwyt wielofunkcyjny

 

Instrukcja jak obrócić dwsutronny ruszt w grillu gazowym

Akcesoria umieszczane w miejsce rusztu

Płyta żeliwna w grillu

Każdy z grilli gazowych Broil King, posiada możliwość wymiany jedngo lub dwóch rusztów na dwustronną płytę żeliwną. Płyta żeliwna świetnie nadaje się do robienia np. śniadań na grillu. Można na niej zrobić jajka sadzone lub jajecznicę, naleśniki, a niektórzy robią na niej burgery oraz krewetki. Swoim zastosowaniem przypomina tradycyjną patelnię z domowej kuchni. Umieszczona w miejsce rusztu zapewnia kontrolę i wygodę. 

Płyta wykorzystana do przyrządzenia boczku do sera camembert - link do przepisu 

Dedykowane oryginalne akcesoria do grilla

W wybranych grillach gazowych Broil King w miejsce wyjętego rusztu można umieścić również żeliwny wok, brytfannę do zapiekania żeberek oraz inne zaprojektowane w tym celu grillowe akcesoria. Żeliwny wok, dzięki temu, że wisi bezpośrednio nad palnikiem może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę idealną dla azjatyckich dań. Świetnie sprawdza się do robienia bardziej płynnych potraw takich jak fasolka, kapusta, ale również zapiekanek, warzyw, sosów oraz bigosu.

Dzięki umieszczeniu dedykowanych akcesoriów w miejsce rusztu, a nie na ich powierzchni -  nie przesuwają się one podczas grillowania i zapewniają więcej miejsca. 

Żeliwny wok wykorzystany do przygotowania młodej kapusty - link do przepisu 

Dedykowane akcesoria do umieszczenia na ruszcie

 

     

Kliknij w obrazek i poznaj akcesorium

Oryginalne akcesoria Broil King, zostały przemyślane tak aby rówież te, które umieszczasz na ruszcie pasowały do jego wielkości. Z tego względu wąska brytfanna perforowana, wąski wok do grillowania oraz wąska stalowa płyta do grillowania pasują idealnie na miejscu jednego z rusztów o szerokości 15,5 cm. Są to między innymi cedrowa i klonowa deska do grillowania, perforowana brytfanna zastępująca aluminiową tackę, stalowy wok do przygotowywania warzyw, wąska stalowa płyta do robienia np. sadzonych jajek i tostów oraz zestaw do szaszłyków. 

Warzywa przygotowane grillowane z serem na wąskiej perforowanej brytfannie

Dedykowane akcesoria do umieszczenia na aromatyzerach Flav-R-Wave™

Kolejną warstwą grilla, którą możemy wykorzystać do personalizacji wedle potrzeb są aromatyzery Flav-R-Wave™. Możemy na nich umieścić stalową skrzynkę do wędzenia #60190, do której po wsypaniu wiórków drzewnych lub pelletów uzyskamy dymny aromat.

Stalowa skrzynka do wędzenia umieszczona na aromatyzerze Flav-R-Wave™

Wędząc lub robiąc duże kawałki mięsa, często chcemy zwiększyć wilgotność w piekarniku. Możemy to zrobbić umieszczając wąską aluminiową tackę pod rusztem lub na ruszcie. Umieszczając ją pod rusztem zyskujemy miejsce na ruszcie, które jest szczególnie ważne w przypadku małych piekarników.

Wąska aluminiowa tacka umieszczona pod rusztem

Jeden grill, nieskończone możliwości

Wybierając grilla Broil King, masz pewność, że wybierasz urządzenie, które będzie pozwalało rozwijać Ci możliwości. Będziesz mógł dostosowywać grill to własnych indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań kulinarnych. Z grillem Broil King przyrządzisz dania z wielu zakątków świata na grillu z wykorzystaniem akcesoriów, które w pełni optymalizują przestrzeń grilla oraz ułatwiają przyżadzenie dań. 

Poznaj dedykowane akcesoria 

 

WIĘKSZY grill, WIĘCEJ możliwości

Wybierając większy grill, decydujesz się na więcej możliwości. Większa powierzchnia pozwala na większą ilość, konfiuracji, umieszczenie większej ilości akcesoirów jednocześnie, a w rezultacie na grillowanie wiekszej ilości potraw w tym samym czasie. 

 

Grille kompatybilne z systemem Do More

Seria grilli gazowych do zabudowy Imperial™ oraz Regal™

Seria grilli gazowych Imperial™

Seria grilli gazowych Regal™

Seria grilli gazowych Baron™

Seria grilli gazowych Crown™ oraz Crown Classic™

Seria grilli Pellet Regal™ oraz Baron™

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.