Faq - Najczęściej zadawane pytania

Czy powinienem dokupić do grilla kamienie lawowe?

Kamienie wykonane z lawy wulkanicznej były kiedyś wykorzystywane w ogrodowych grillach gazowych do rozprowadzania i utrzymywania ciepła oraz odparowywania soków. Kamienie lawowe zostały zastąpione aromatyzerami. 

Stare rozwiązanie było problematycze pod względem utrzymania czystości oraz opanowania buchającyh płomieni. Problem polegał na tym, że lawa wulkaniczna nasiąkała skapującym tłuszczem jak gąbka i był trudny w wyczyszczniu. Dodatkowo w trakcie przemieszczania grilla gazowego przemieszczły się również kamienie lawowe, które trzaba było od nowa ułożyć na specjalnym ruszcie, którego dzisiejsze grille nie posiadają.

Zdjęcie pokazuje kamienie lawowe w starym grillu gazowym, umieszczone na ruszcie nad palnikiem.

W grillach gazowych Broil King® kamienie lawowe zostały zastąpione aromatyzerami Flav-R-Wave™ (fale smaku) ze stali szlachetnej. Wypełniają one przestrzeń między rusztami i palnikami grilla gazowego. Dzięki temu, że szybko się nagrzewają i w 86% wypełniają przestrzeń pod rusztami, skapujące soki i tłuszcz z grillowanych potraw w zetknieciu z nimi natychmiastowo odparowują, wytwarzający dym, który wnika w jedzenie nadając im wyjątkowego smaku grillowanych potraw. Tą samą funkcję spełniały kiedyś stosowane w grillach poprzednich generacji kamienie lawowe. Rozwiązanie to jest nadal uważane przez niektórych za słuszne, ponieważ kamienie wykonane z lawy wulkanicznej wyglądem przypominają węgiel i brykiet. Zachęcam do zapoznania się z artykułem skąd bierze się smak dań z grilla, niezależnie od tego czy jest to grill węglowy czy grill gazowy.

 

Jak powstaje smak na grillu

 

aromatyzery Broil King

 

Dowiedz się więcej na temat aromatyzerów Flav-R-Wave™

Grille gazowe z aromatyzerami

 

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.