Krewetki z grilla – przepis

Krewetki grillowane, gotowe w kilka minut, doskonale sprawdzają się w roli niebanalnej przystawki. Jak przyrządzić krewetki na grilla? Możesz je przygotować w formie szaszłyków lub wykorzystać żeliwnego woka albo płytę. Najlepiej wybierać krewetki duże, z grilla będą smakować wyśmienicie. Mogą być mrożone, ale zwróć uwagę żeby nie były wcześniej gotowane. 
 

Czas przygotowania: 20 minut + 30 minut marynowanie

Czas pieczenia: 6 minut

 
SKŁADNIKI NA KREWETKI Z GRILLA:

500 g dużych krewetek

3 ząbki czosnku

⅓ szklanki oliwy

½ szklanki passaty pomidorowej

3 łyżki czerwonego octu winnego lub soku z cytryny

2 łyżki posiekanej bazylii

1 łyżeczka soli

⅓ łyżeczki pieprzu cayenne

opcjonalnie - pomidorki koktajlowe lub cytryna do przygotowania szaszłyków 

 
Krewetki na grillu - jak je przygotować?

Krewetki opłucz i obierz z pancerzy. Jeżeli używasz mrożonych krewetek, wyłóż je wcześniej na sitko, przelej ciepłą, ale nie gorącą wodą i pozostaw do rozmrożenia.

  

Krewetki z grilla - marynata? 

Następny krok w naszym przepisie to marynata do krewetek z grilla. Passatę pomidorową wymieszaj z oliwą i octem. Dodaj przeciśnięty przez praskę lub drobno posiekany czosnek oraz bazylię. Dopraw do smaku solą i pieprzem cayenne lub chilli. Możesz użyć chilli w płatkach lub świeżą papryczkę indywidualnie regulując ostrość. Pamiętaj, że moc papryczki wydobywa się podczas podgrzewania. Przełóż krewetki do miski z marynatą, wymieszaj tak aby dokładnie były nią pokryte i odłóż na 30 minut do lodówki. 
 

Jak grillować krewetki w żeliwnym woku?

Spryskaj wok olejem a na spód wlej dodatkowo 2 łyżki i włóż marynowane krewetki na grilla.  W przypadku grillowania w woku krewetki potrzebują ok 4 minut, w trakcie których musisz je kilkakrotnie przemieszać.


Jak przygotować szaszłyki z krewetek? 

Zamarynowane krewetki nabij na metalowe szpikulce, możesz je przekładać pomidorkami koktajlowymi lub kawałkami cytryny. Czas jaki potrzebują krewetki grillowane zależy od wielkości, jednak zazwyczaj nie grilluj dłużej niż 3 minuty z każdej strony. Gotowe krewetki z grilla nie są już przezroczyste i mają ładny różowy kolor.Czas grillowania krewetek zależy od wielkości, jednak zazwyczaj nie grilluj dłużej niż 3 minuty z każdej strony. Gotowe krewetki nie są już przezroczyste i mają ładny różowy kolor. Nie grilluj ich za długo bo staną się gumowate.  
 

 

Uwaga! Krewetki grillowane w woku i w formie szaszłyków mają różną ostrość, Grillowane w woku z dodatkiem marynaty są aromatyczne i pikantne. Przygotowane jako szaszłyki i grillowane na stojaku są bardziej delikatne i łagodne. Które lepsze? Zdania są podzielone, osobiście wolę krewetki z grilla na ostro z woka, ale synowi podaje szaszłyki.
 

Smacznego!

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

 

  

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.