Pellet - Przepis na doskonałe żeberka

Grillowane żeberka to ponadczasowa grillowa klasyka. To jeden z tych przepisów, które trzeba po prostu znać i kilka razy w roku wykonać. Tym bardziej, iż jest to danie zarówno obiadowe jak i takie, którym możemy oczarować gości podczas wieczornego spotkania przy grillu. Idealne żeberka posiadają słodką skarmelizowaną skórkę oraz delikatne soczyste mięso, które jest niesłychanie aromatyczne za sprawą przetłuszczeń i kości.

 

SKŁADNIKI NA DOSKONAŁE ŻEBERKA Z GRILLA PELLET

4 pasy żeberek

1/2 przyprawy BBQ

1 szklanka sosu BBQ

Pellet Broil King® Smoke Master's #63930

 

MARYNATA

mieszanka whiskey z miodem w stosunku 50/50

 

PRZYGOTOWANIE DOSKONAŁYCH ŻEBEREK NA GRILLU PELLET

Włącz grill na pellet i podążaj za standardowymi instrukcjami, aby uruchomić urządzenie oraz rozgrzać grill, a nastepnie wybierz tryb WĘDZENIE (107°C). W przypadku grilla gazowego skręć palniki na Medium-Low.

 

Upewnij się, że z żeberek została usunięta membrana zanim rozpoczniesz przygotowanie mięsa. Następnie wypłucz mięso w mieszance octu winnego i wody w proporcjach 50/50. Wytrzyj do sucha, dokładnie natrzyj przyprawą i sosem BBQ, nastepnie umieść w stojaku do żeberek. Stojak pozwoli zaoszczędzić miejsce na ruszcie, pomieści aż 7 pasków żeberek ustawionych pionowo za jednym razem!

Przygotowany stojak z żeberkami umieść na ruszcie i zamknij pokrywę. Następnie ustaw zegar na grillu, aby odmierzał 1 godzinę.

 

Instrukcja obsługi Pellet Regal™                         Instrukcja obsługi Pellet Baron™

 

Po godzinie zwiększ temperaturę do 190ºC, pozwól aby grill rozgrzał się razem z żeberkami przez 15 minut. W tym czasie przygotuj żeliwną brytfannę do żeberek, natrzyj ją oliwą - zapobiegnie to przywieraniu mięsa do ścianek i ułatwi późniejsze czyszczenie. Przenieś żeberka do brytfanny, pomieści ona 4 paski żeberek w pionie i 1 pasek na górze, w zależności od grubości i wysokości mięsa. W grillu węglowym brytfannę można umieścić bezpośrednio na aromatyzerze, w miejsce rusztu.

Piecz przez 2 godziny w temperaturze 190ºC, po tym czasie wyjmij brytfannę. Uważaj na gorącą parę, która uniesie się po ściągnięciu pokrywy brytfanny. Mięso z żeberek powinno łatwo odrywać się od siebie, gdy pociągniesz za dowolną z kostek.

Żeberka można podawać już w tej chwili w formie "suchej", jednak jeszcze smaczniejsze będą glazurowane w marynacie. Umieść żeberka ponownie na ruszcie. Polej je przygotowaną wcześniej marynatą whiskey z miodem, zamknij pokrywę i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie obróć mięso na drugą stronę i ponownie polej marynatą, pozostaw na 5 minut. Gotowe! 

Smacznego !

Kucharz Broil King

 

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

 

 

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.