Monarch Broil King - perfekcyjne grillowanie z prawdziwym mistrzem

Grille gazowe Broil King – ozdoba Twojego ogrodu

Grille Broil King od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Urządzenia łączą w sobie tradycję i innowację, dzięki czemu przyrządzane na nich potrawy cechuje najwyższa jakość, smak i aromat. Mimo pojawiania się w ofercie coraz to nowszych, dających jeszcze większe możliwości modeli, w kręgu zainteresowań wielu osób wciąż pozostaje seria MonarchCo wpływa na jej popularność?

Seria Monarch – wielka moc w kompaktowym rozmiarze

Grille gazowe Monarch to jedne z najbardziej podstawowych urządzeń w ofercie Broil King. Nie znaczy to jednak, że są one mniej zaawansowane czy wydajne. Budową oraz mocą nie odbiegają bowiem od innych flagowych produktów Broil King z systemem PGT i od dłuższego czasu stanowią jedne z najczęściej wybieranych przez użytkowników grille. Tajemnica sukcesu serii Monarch wynika z połączenia szeregu usprawniających proces grillowania funkcji z niewielkim, kompaktowym rozmiarem. Cechy te sprawiają, że urządzenia te są popularne nie tylko wśród osób rozpoczynających przygodę z grillami gazowymi, ale również wśród zaprawionych w bojach Grillmasterów, którzy ze względu na niewielką ilość miejsca w ogrodzie czy na tarasie, poszukują mniejszego grilla. 

Modele z serii Monarch – poznaj nasze grille

W skład serii Monarch wchodzą 3 modele. Są to: 

Na pierwszy rzut oka niewiele różnią się one od siebie wizualnie. Każdy z nich jest raczej niewielkich rozmiarów. Przy wykorzystaniu żeliwnego rusztu oraz sporej półki górnej na grillach Monarch można jednak przygotować jedzenie jednocześnie dla około 8 osób. Wspólny posiłek z rodziną, czy spotkania z przyjaciółmi obfitować więc mogą w pyszne i aromatyczne potrawy. Różnic próżno szukać również wśród funkcji. Wszystkie grille z serii posiadają bowiem cechy, które mają za zadanie wzmocnić smak i zapach serwowanych potraw, a także zwiększyć wydajność urządzenia. Dlaczego dania z grilla gazowego smakują tak dobrze? Dowiesz się z artykułu. 

Podział wynika jedynie z dodatkowego wyposażenia w każdym z modeli. Monarch 390 posiada rożen, dzięki któremu w dowolnej chwili przyrządzisz pysznego, soczystego kurczaka z niezwykle chrupiącą skórką czy mięso do domowego kebaba. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu dań, ale zdecydujesz się na któryś z pozostałych modeli z serii, bez problemu możesz dokupić do niego zestaw rożna obrotowego. 

Modele 390 oraz 340 mają jeszcze jedno udogodnienie, którego nie znajdziesz w modelu 320. Jest to kuchenka boczna z opcją dodania żeliwnej płyty. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenia niezależnej kuchni w Twoim ogrodzie. Na płycie, która doskonale zastępuje patelnie, przyrządzisz pyszne placki ziemniaczane, naleśniki czy jajecznicę z chrupiącym boczkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie przenieść się z gotowaniem na taras. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza dla osób, których drażnią utrzymujące się w kuchni zapachy. 

System PGT - doskonały smak, ogromna wydajność

Grille z serii Monarch to najmniejsze urządzenia wyposażone w legendarny system PGT. Zapewnia on dużą wydajność, a przy tym niepowtarzalny smak przyrządzanych na grillu potraw. System PGT został już wprawdzie wcześniej przez nas dokładnie opisany, jednak i tutaj warto przytoczyć 5 jego cech.

Możliwości urządzeń z systemem PGT

Obszerny piekarnik  

W grillach z systemem PGT piekarnik jest wyższy. Taka budowa wpływa pozytywnie zarówno na możliwości kulinarne (możliwość zamocowania wcześniej wspomnianego rożna, umieszczenia górnej półki do grillowania warzyw, drobnych mięs, ziemniaków), jak i wydajność urządzenia. Wysoka pokrywa grilla, zapewnia bowiem wyższą izolację cieplną wewnątrz, co wpływa na prędkość grillowania. Jeśli jesteś więc osobą, dla której duże znaczenie ma oszczędność lub ciężko Ci wygospodarować dłuższą chwilę na przyrządzanie posiłków, grille z serii Monarch doskonale sprawdzą się w Twoim domu. 

Dwustronny ruszt żeliwny   

Ruszty w grillach z systemem PGT różnią się nieco kształtem od tych znajdujących się w pozostałych urządzeniach. W oczy w pierwszej kolejności rzucają się niewielkie odległości między kolejnymi żeberkami (zapobiegają one wypadaniu drobnych kawałków jedzenia pod ruszt). Podział na stronę rynienkową i stożkową pozwala przyrządzać posiłki skomponowane z szerokiej gamy składników. Najważniejsza jednak jest moc rusztów. Dzięki dużej masie dłużej pozostają ciepłe, przez co cały grill jest bardziej ekonomiczny. 

Flav-R-Wave System 

Grille z systemem PGT zaopatrzone są w aromatyzery, które wypełniają blisko 83% powierzchni piekarnika. Jest to jedna z trzech warstw w grillu, gdzie odparowują skapujące z mięsa (i innych przyrządzanych produktów) tłuszcz, soki oraz przyprawy, nadając jedzeniu doskonały smak, kruchość i zapach. 

Palniki Dual-Tube  

Odpowiadają za równomierny rozkład temperatury na całej długości rusztu i niezwykle szybkie nagrzewanie się piekarnika nawet w okresie zimowym. Palniki potwierdzają wysoką wydajność urządzenia i zapobiegają sytuacji, w której jakaś część potrawy została niedopieczona. 

Precyzyjna kontrola temperatury

Płomień odgrywa ważną rolę w całym procesie grillowania. Wpływa on na temperaturę, a więc ciepło wewnątrz urządzenia. Grille Monarch z systemem PGT wyposażone są w zawory Linear-Flow oraz pokrętła Sensi-Touch. Zawory zapobiegają nagłym skokom temperatury (ciepło wzrasta liniowo), a pokrętła obracają się o 180°, co pozwala szybko ustawić preferowaną temperaturę. 

Duża efektywność - co jeszcze na nią wpływa?

Już sam system PGT zamontowany w urządzeniu znacznie zwiększa wydajność grilla. Serię Monarch cechuje jednak, jeszcze większa efektywność. Wpływają na nią dodatkowo dwie rzeczy. Są to: 

  • Rozmiar grilla. Mniejsza powierzchnia grillowania nie przekłada się negatywnie na użytkowanie (ruszt o wymiarach 55 cm x 38 cm spokojnie wystarcza, aby przygotować posiłki dla całej rodziny), znacznie skraca natomiast czas nagrzewania się grilla.  
  • Technologii Therma-Cast użyta przy produkcji dna oraz pokrywy piekarnika. W całości pokryte są aluminium, który zapewnia doskonałe utrzymanie temperatury, cyrkulację ciepła oraz niewielkie użycie gazu. 

Wszystko to sprawia, że na grillach Monarch przygotować można równie pyszne i aromatyczne jedzenia w czasie nieco krótszym, niż na innych urządzeniach Broil King. 

Łatwość i lekkość użytkowania

Duża wydajność, gwarancja smaku i przystępna cena sprawiają, że wiele osób decyduje się na wybór grilli Monarch spośród innych dostępnych modeli. Poza wyżej wymienionymi cechami seria posiada jednak jeszcze inne, istotne z punktu widzenia użytkownika zalety. Są to: 

  • Półki boczne (z zamontowanymi haczykami), na których umieścić można potrzebne do grillowania akcesoria czy produkty. Półki można bardzo łatwo i szybko złożyć, dzięki czemu grill zajmuje naprawdę niewiele miejsca.
  • Dwie pary wytrzymałych kółek, ułatwiające przemieszczanie grilla. Za ich pomocą z łatwością przeniesiesz grilla w dowolne miejsce w ogrodzie.
  • Łatwa w czyszczeniu tacka na tłuszcz. Gromadzą się w niej tłuszcze, które nie odparowały do potrawy.
  • Elektroniczna zapalarka, dzięki której grill odpala w sekundę po naciśnięciu przycisku.
  • Szafka na butlę z gazem (pomieści standardową 11-kilogramową butlę z kołnierzem lub mniejsze). 

Niewielki rozmiar i szereg funkcji zapewniających zniewalający smak i ponadprzeciętną wydajność sprawiają, że grille Monarch stanowią doskonałą inwestycję zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników grillowania. Nie czekaj więc, wybierz model dla siebie i zasmakuj wyjątkowych potraw! 
 

Przewiń do góry