Przygotowanie grilla gazowego do sezonu grillowego

Czas na szybkie czyszczenie grilla

Nawet gdy grill gazowy jest przykryty pokrowcem, może okurzyć i zabrudzić się u dołu. Zachęcamy więc do wytarcia grilla mokrą szmatką z mikrofibry. Do tego celu można również wykorzystać profesjonalny płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szlachetnej Broil King #62386.

Istnieje również ryzyko, że do grilla dostały się myszy, a ruszt i aromatyzery mogły zostać pokryte pleśnią i innymi zanieczyszczeniami. Dlatego właśnie rekomendujemy przeprowadzenie procesu wypalania grilla, czyli pirolizy. Wysoka temperatura (300°C) z łatwością poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami oraz zdezynfekuje wnętrze grilla.

Brudny aromatyzer wymagający przepalenia - pirolizy

 

W tym celu odpal grilla i ustaw pokrętła dające największą moc palników. Zaczekaj 30 minut. Po tym czasie otwórz pokrywę, zaczekaj na obniżenie temperatury rusztów do 150°C, wyszczotkuj ruszty szczotką do czyszczenia grilli i pokryj ruszt olejem z wysokim punktem dymienia np. olejem ryżowym.

Zobacz film jak czyścić wnętrze grilla gazowego

Trudności z odpaleniem grilla gazowego

Najczęstszym problemem, z jakim spotykamy się po okresie zimy, jest kłopot z odpaleniem wynikający z braku iskry. Pozostawienie baterii w zapalarce grilla na okres zimy i ujemnych temperatur skutkuje jej zniszczeniem i wyładowaniem. Dlatego prostą i szybką naprawą jest wymiana baterii w zapalarce na nową.

Części zamienne i części serwisowe do grilli gazowych

Sprawdź stan techniczny części zamiennych takich jak aromatyzery, palniki i ruszty. Rdza nie jest powodem do ich wymiany, natomiast korozja perforacyjna, czyli dziury na wylot w tych elementach świadczą o tym, że dany element należy wymienić na nowy. Zakupu oryginalnych części można dokonać w autoryzowanych punktach Broil King na terenie całej Polski.

Wszystkie części do grilli gazowych Broil King można również kupić poprzez e-schematy na stronie kup grilla.

Film pokazujący jak dbać o ruszt i co zrobić, gdy pokryje się rdzą

Pamiętaj o kupnie gazu do grilla gazowego

Zalecamy posiadanie dwóch butli z gazem. Jedną w szafce grilla, drugą zapasową schowaną w wentylowanym miejscu. W ten sposób, nawet jeżeli zabraknie Ci gazu w trakcie grillowania, masz drugą zapasową butlę. Takie rozwiązanie daje również więcej czasu na wymianę butli na pełną.

Bezpieczeństwo to podstawa

Grille gazowe przechowywane są w różnych miejscach od ogrodów, przez altany po garaże. W każdym z tych miejsc mogą pojawić się szkodniki, które mogą uszkodzić naszego grilla gazowego. Z tego względu zalecamy sprawdzenie szczelności instalacji gazowej. Szczury i inne gryzonie mogły przegryźć pomarańczowy wąż doprowadzający gaz do grilla. Jeżeli urządzenie ma już kilka lat, wąż mógł również sparcieć i może wymagać wymiany.

Instrukcja sprawdzania szczelności

Do palników dostać się mogły również pająki. Zrobiona przez nie pajęczyna zakłuci prawidłowy przepływ gazu. Z tego względu zalecamy wyczyszczenie palników. Zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu będą widoczne po nierównomiernym płomieniu na palniku, wydłużonym rozgrzewaniu się grilla i trudnościach z odpaleniem.

FAQ

Jest wiele pytań, które się powtarzają. Dlatego stworzyliśmy stronę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Sprawdź grillowe nowości

Co roku wprowadzamy do naszej oferty szereg nowości. Nowe grille i akcesoria. Może Twój grill wymaga wymiany na nowy? Może chcesz wymienić go na większy i nowszy model? Zobacz również nowe grillowe akcesoria.

Nowe akcesoria do grilla       Nowości Broil King 2024

Infolinia

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie grilla i grillowania, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Możesz do nas zadzwonić +48 16 623 61 72, napisać na czacie lub wysłać email: serwis@broilking.pl

Przed pierwszym wiosenny grillowaniem wykonaj test, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się grillowaniem przez cały rok bez żadnych przeszkód.


Przewiń do góry