Przygotowanie grilla gazowego do sezonu grillowego

Czas na szybkie czyszczenie grilla

Grill gazowy nawet pod pokrowcem, mógł się u dołu okurzyć i zabrudzić. Zachęcamy do wytarcia grilla mokrą szmatką z mikrofibry. Do tego celu można również wykorzystać profesjonalny płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szalchetnej Broil King #62386
Do urządzenia mogły wejść myszy, ruszt lub aromatyzery mogły się pokryć grzybem oraz innymi zabrudzeniami. Z tego względu zalecamy wypalenie grilla, czyli tak zwaną pirolizę. Wysoka temperatura 300 stopni Celsjusza z łatwością poradzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami oraz zdezynfekuje wnętrze grilla.

Brudny aromatyzer wymagający przepalenia - pirolizy

 

W tym celu odpal grilla i ustaw pokrętła dające największą moc palników. Zaczekaj 30 minut. Po tym czasie otwórz pokrywę, zaczekaj na obniżenie temperatury rusztów do 150°C, wyszczotkuj ruszty szczotką do czyszczenia grilli i pokryj ruszt olejem z wysokim punktem dymienia, np. olejem ryżowym.

Zobacz film jak czyścić wnętrze grilla gazowego

Trudności z odpaleniem grilla gazowego

Najczęstszym problemem z jakim się spotykamy po okresie zimy jest problem z odpaleniem wynikający z braku iskry. Pozostawienie baterii w zapalarce grilla na okres zimy i ujemnych temperatur skutkuje jej zniszczeniem i wyładowaniem. Dlatego prostą i szybką naprawą jest wymiana baterii w zapalarce na nową.

Części zamienne i części serwisowe do grilli gazowych

Sprawdź stan techniczny części zamiennych takich jak aromatyzery, palniki i ruszty. Rdza nie jest powodem do ich wymiany, natomiast korozja perforacyjna czyli dziury na wylot w tych elementach świadczą o tym, że dany element należy wymienić na nowy. Zakupu oryginalnych części można dokonać w autoryzowanych punktach Broil King na terenie całej Polski.

Autoryzowane punkty:

Wszystkie części do grilli gazowych Broil King można również kupić poprzez e-schematy na stronie https://www.kupgrilla.pl/czesci/ 

Film pokazujący jak dbać o ruszt i co zrobić gdy pokryje się rdzą

Pamiętaj o kupnie gazu do grilla gazowego

Zalecamy posiadanie dwóch butli z gazem. Jedną w szafce grilla, drugą zapasową schowaną w wentylowanym miejscu. W ten sposób nawet jeżeli zabraknie Ci gazu w trakcie grillowania, masz druga zapasową butlę. Takie rozwiązanie daje również więcej czasu na wymianę butli na pełną.

Bezpieczeństwo to podstawa

Grille gazowe przechowywane są w różnych miejscach od ogrodów, przez altany po garaże. W każdym z tych miejsc mogą pojawić się szkodniki, które mogą uszkodzić naszego grilla gazowego. Z tego względu zalecamy sprawdzenie szczelności instalacji gazowej. Szczury i inne gryzonie mogły przegryźć pomarańczowy wąż doprowadzający gaz do grilla. Jeżeli urządzenie ma już kilka lat, wąż mógł również sparcieć i może wymagać wymiany.

Instrukcja sprawdzania szczelności

Pająki mogły również wejść do palników i zrobić tam pajęczyny co zakłuci prawidłowy przepływ gazu. Z tego względu zalecamy wyczyszczenie palników. Zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu będą widoczne po nierównomiernym płomieniu na palniku, wydłużonym rozgrzewaniu się grilla i trudnościach z odpaleniem.

FAQ

Jest wiele pytań, które się powtarzają. Dlatego stworzyliśmy stronę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Sprawdź grillowe nowości

Co roku wprowadzamy do naszej oferty szereg nowości. Nowe grille i akcesoria. Może Twój grill wymaga wymiany na nowy? Może chcesz wymienić go na większy i nowszy model? Zobacz również nowe grillowe akcesoria takie jak lampki do oświetlenia rusztu i palnik na podczerwień.

Nowe akcesoria do grilla        Nowości Broil King 2022

Infolinia

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie grilla i grillowania, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Możesz do nas zadzwonić +48 16 623 61 72, napisać na czacie lub wysłać email: serwis@broilking.pl

Zrób test przed wielkim dniem, czy wszystko działa i funkcjonuje jak należy i ciesz się grillowaniem przez cały rok.

Przewiń do góry