Przepis na gigantyczny szaszłyk kebab z rożna

Szaszłyki z grilla są bardzo popularnym daniem na polskich, piknikowych stołach. Razem z Broil King przygotujesz szaszłyk, którym nakarmisz dużą grupę znajomych. Można go również nazwać kebabem, który zrobisz na grillu gazowym. To doskonała propozycja dla osób, które nie chcą pilnować, obracać jedzenia na ruszcie. Włączasz silnik rożna i możesz zająć się gośćmi. Pamiętaj jednak, że taki gigant potrzebuje sporo czasu na grillu.

SKŁADNIKI NA GIGANTYCZNEGO SZASZŁYKA KEBAB

 • 1,5 kg mięsa z kurczaka (piersi lub udka bez kości)
 • 1,5 kg karkówki wieprzowej
 • 1 kg wołowiny (antrykot, rostbef, rozbratel, łata)
 • 1 kg boczku (wędzony lub surowy)
 • 5 dużych cebul
 • ½ szklanki oleju rzepakowego
 • 1 łyżka soli +  do cebuli
 • 1 łyżeczka pieprzu
 • 1 łyżka słodkiej papryki
 • kilka gałązek świeżego rozmarynu i tymianku

Dobre szaszłyki z grilla - jak je przyrządzić?

Cebulę obierz, pokrój w grube plastry i oprósz solą. Wszystkie rodzaje mięsa pokrój na plastry o grubości 1-1,5 cm i natrzyj olejem. Wymieszaj przyprawy i dopraw nimi dokładnie mięso. Możesz to robić partiami, np. najpierw wołowina, boczek, wieprzowina itd. Doprawione mięso układaj warstwami w szklanym naczyniu. Pomiędzy warstwy mięsa włóż plastry oprószonej solą cebuli, gałązki tymianku i listki rozmarynu. Przykryj naczynie i odłóż na noc do lodówki.

Zamarynowane mięso naprzemiennie nabijaj na pręt rożna. Co 2-3 kawałki mięsa włóż gruby plaster cebuli, całość zabezpiecz kolcami do rożna. Jeżeli planujesz zrobić jeszcze większy kebab wykorzystaj większe widelce do rożna.

W celu prawidłowego wkorzystania rożna w grillu gazowym wyciągnij ze środka górną półkę oraz ruszta. Na środkowych aromatyzerach Flav-R-Wave™ połóż stalową brytfannę, włóż do niej kilka plastrów cebuli, zioła i zalej 1 szklanką wody, piwa czy soku jabłkowego. Piwo z sokiem jabłowym to nasz faworyt. Odpal boczne palniki grilla, ustaw je w pozycji medium i nagrzej grill do temperatury 200°C. Następnie wyłącz dolne palniki i zamontuj rożen na grillu.

Uruchom silnik obracający rożnem, odpal tylny palnik rożna i nastaw go na maksymalną moc. Jeżeli Twój szaszłyk jest tak duży jak nasz i całość nie mieści się na szerokość tylnego palnika, możesz odpalić zewnętrzny dolny, boczny palnik i ustaw go na minimum. Dzięki temu mięso upiecze się równomierni, a w chłodniejsze dni, dodatkowe źródło ciepła pozwoli utrzymać Ci temperaturę wewnątrz grilla.

Grillowanie 5 kg mięsa zajęło nam prawie 3 godziny. Ponieważ na czas grillowania ma wpływ kilka czynników zewnętrznych najlepiej sprawdź czy mięso jest gotowe używając termometru błyskawicznego. Szaszłyka możesz zdjąć z rożna w całości i podać dużej grupie gości na jeden raz.

Możesz również odcinać kawałki upieczonego mięsa, a resztę zostawić na grillu, zmniejsz tylny palnik do minimum i co jakiś czas możesz posmarować mięso sosem który podczas grillowania powstał w brytfannie.

 

Smacznego!

Kucharz Broil King 

Pobierz przepis      Pobierz listę zakupów

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

rożen do grilla brytfanna do grilla 

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.