Przepis na ziemniaki hasselback z grilla

Często poszukujemy fajnego dodatku do grillowanego mięsa. Najczęściej decydujemy się na pieczone warzywa i klasyczne ziemniaczki czy frytki z grilla. Jednak ziemniak, ten szczególnie popularny w Polsce dodatek do dań możemy w prosty sposób podkręcić. Przepis na ziemniaki hasselback jest bardzo prosty, cała sztuka polega na tym, aby pociąć je w plasterki, upiec i odpowienio przyprawić. Aby ziemniaki smakowały wyjątkowo wystarczy masło, czosnek, zioła i trochę soli. Tak przygotowane ziemniaki hasselback są miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz. Są tak pyszne, że same stanowią doskonała przystawkę do podania z różnymi sosami.

SKŁADNIKI NA ZIEMNIAKI HASSELBACK Z GRILLA

8-10 niewielkich ziemniaków (waga do 90g)

100g masła

1 gałązka świeżego rozmarynu

2 gałązki świeżego tymianku

2 ząbki czosnku

1/2 łyżeczki soli, czarny pieprz do smaku

 

PRZYGOTOWANIE ZIEMNIAKÓW HASSELBACK

 

Ziemniaki wyszoruj i osusz, a następnie ponacinaj w cienkie 2-3 mm plasterki. Aby nie przeciąć ziemniaka do końca, przyłóż po bokach drewniane łyzki lub pałeczki do ryżu - zatrzymują one ostrze noża. Brytfannę ze stali szlachetnej posmaruj oliwą i ułóż w niej ziemniaki nacięciem do góry. Miękkie masło wymieszaj z przeciśniętym przez praskę czosnkiem, posiekanymi ziołami i solą. Połowę masła rozłóż na ziemniakach, delikatnie rozchyl plasterki i wetrzyj masło pomiędzy nie.

Rozgrzej urządzenie, boczne palniki ustaw na max moc, natomiast środkowe na medium. Gdy grill rozgrzeje się do 250°C wyłącz środkowe palniki i ustaw nad nimi brytfannę ze stali szlachetnej z przygotowanymi wcześniej ziemniaczkami. Grilluj przy zamkniętej pokrywie przez 30 minut. Po tym czasie posmaruj ziemniaki pozostałym masłem i oprósz solą. Odpal środkowe palniki na minimum mocy i grilluj jeszcze przez 20 minut. Temperatura wewnątrz grilla powinna wynosić 250-280°C, jeżeli jest zbyt wysoka zmniejsz moc zewnętrznych palników.

Polecam podać ziemniaki z grillowanym indykiem, pokrój go w cienkie paski, przypraw dowlnie i nabij na szpikulce do szaszłyków. Tak przygotwane mięso zacznij piec 20 minut przed końcem grillowania ziemniaków. Szpikulce do szaszłyków możesz wpiąć w górną półkę lub użyć stojaka do szaszłyków.

Podany czas grillowania sprawdza się w przypadku małych zmieniaków, jeśli chcesz upiec ziemniaki o wadze powyżej 100g, czas powinien być dłuższy. Możesz również przykryć ziemniaki folią aluminiową lub dopiec je w końcowej fazie wykorzystując górną półkę.

 

Podawaj ciepłe z sałatką warzywną, grillowanym mięsem lub solo z grillowymi sosami i posypane tartym parmezanem.

 

Smacznego !

Kucharz Broil King

 

 

 

Pobierz przepis      Pobierz listę zakupów

 

 

 

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

 

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.