Przygotowanie grilla gazowego do sezonu grillowego

Temperatura na dworze wzrasta, dni stają się coraz dłuższe i słońce rozpala w nas chęć grillowania. Warto przygotować grilla odpowiednio wcześniej, aby uniknąć frustracji i cieszyć się pierwszym grilowaniem w tym roku. Ilość pracy wymagana do przygotowania urządzenia na sezon, w dużej mierze zależy od tego w jakim stopniu został przygotowany na okres zimy i jak długo był nieużywany.

 Czas na szybkie czyszczenie grilla

Grill gazowy nawet pod pokrowcem, mógł się u dołu okurzyć i zabrudzić. Zachęcamy do wytarcia grilla mokrą szmatką z mikrofibry. Do tego celu można również wykorzystać profesjonalny płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szalchetnej Broil King #62386
Do urządzenia mogły wejść myszy, ruszt lub aromatyzery mogły się pokryć grzybem oraz innymi zabrudzeniami. Z tego względu zalecamy wypalenie grilla, czyli tak zwaną pirolizę. Wysoka temperatura 300 stopni Celsjusza z łatwością poradzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami oraz zdezynfekuje wnętrze grilla. 

Brudny aromatyzer wymagający przepalenia - pirolizy

W tym celu odpal grilla i ustaw pokrętła dające największą moc palników. Zaczekaj 30 minut. Po tym czasie otwórz pokrywę, zaczekaj na obniżenie temperatury rusztów do 150°C, wyszczotkuj ruszty szczotką do czyszczenia grilli i pokryj ruszt olejem z wysokim punktem dymienia, np. olejem ryżowym.

Zobacz pełną instrukcję czyszczenia grilla

Zobacz film jak czyścić wnętrze grilla gazowego

 

Trudności z odpaleniem grilla gazowego

Najczęstszym problemem z jakim się spotykamy po okresie zimy jest problem z odpaleniem wynikający z braku iskry. Pozostawienie baterii w zapalarce grilla na okres zimy i ujemnych temperatur skutkuje jej zniszczeniem i wyładowaniem. Dlatego prostą i szybką naprawą jest wymiana baterii w zapalarce na nową.

Części zamienne i części serwisowe do grilli gazowych 

Sprawdź stan techniczny części zamiennych takich jak aromatyzery, palniki i ruszty. Rdza nie jest powodem do ich wymiany, natomiast korozja perforacyjna czyli dziury na wylot w tych elementach świadczą o tym, że dany element należy wymienić na nowy. Zakupu oryginalnych części można dokonać w autoryzowanych punktach Broil King na terenie całej Polski.

Autoryzowane punkty

Wszystkie części do grilli gazowych Broil King można również kupić poprzez e-schematy na stronie https://www.kupgrilla.pl/czesci/ 

Film pokazujący jak dbrać o ruszt i co zrobić gdy pokryje się rdzą

Pamiętaj o kupnie gazu do grilla gazowego

Zalecamy posiadanie dwóch butli z gazem. Jedną w szafce grilla, drugą zapasową schowaną w wentylowanym miejscu. W ten sposób nawet jeżeli zabraknie Ci gazu w trakcie grillowania, masz druga zapasową butlę. Takie rozwiązanie daje również więcej czasu na wymianę butli na pełną.

Bezpieczeństwo to podstawa

Grille gazowe przechowywane są w różnych miejscach od ogrodów, przez altany po garaże. W każdym z tych miejsc mogą pojawić się szkodniki, które mogą uszkodzić naszego grilla gazowego. Z tego względu zalecamy sprawdzenie szczelności instalacji gazowej. Szczury i inne gryzonie mogły przegryźć pomarańczowy wąż doprowadzający gaz do grilla. Jeżeli urządzenie ma już kilka lat, wąż mógł również sparcieć i może wymagać wymiany.

Instrukcja sprawdzania szczelności

Pająki mogły również wejść do palników i zrobić tam pajęczyny co zakłuci prawidłowy przepływ gazu. Z tego względu zalecamy wyczyszczenie palników. Zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu będą widoczne po nierównomiernym płomieniu na palniku, wydłużonym rozgrzewaniu się grilla i trudnościach z odpaleniem.

FAQ

Jest wiele pytań, które się powtarzają. Dlatego stworzyliśmy stronę z odpowiedziami na najcześciej zadawane pytania. 

Instrukcja Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


Sprawdź grillowe nowości

Co roku wprowadzamy do naszej oferty szereg nowości. Nowe grille i akcesoria. Może Twój grill wymaga wymiany na nowy? Może chcesz wymienić go na większy i nowszy model? Zobacz również nowe grillowe akcesoria takie jak lampki do oświetlenia rusztu i palnik na podczerwień.

Nowe akcesoria do grilla

Nowości Broil King 2020

  

Infolia

Jeżel masz jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie grilla i grillowania, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Możesz do nas zadzwonić +48 16 623 61 72, napisać na czacie lub wysłać email serwis@broilking.pl

 

Zrób test przed wielkim dniem, czy wszystko działa i funkcjonuje jak należy i ciesz się grillowaniem przez cały rok.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.