Faq - Najczęściej zadawane pytania

Czy ruszty żeliwne i aromatyzery można myć w zmywarce?

Ruszty żeliwne w grillu ogrodowym wykonane są z materiału, który doskonale utrzymuje temperaturę i oddaje ją potrawom. Natomiast, jeżeli nie jest konserwowany (czyszczony i oliwiony) rdzewieje. Ruszty żeliwne Broil King pokryte są spiekiem ceramiczny (zwaym też emalią porcelanową), który zabezpiecza je przed rdzewieniem. Powłoka ta nie może być szczelna ponieważ popękałaby, gdy ruszt rozszerza się i kurczy wraz ze wzrostem i spadkiem temperatury. Porowatość powłoki ceramicznej powoduje, że wilgoć oraz woda mogą wniknąć w ruszt i powodować rdzewienie. Naturalny proces chamiczny żelaza.

Nie wolno myć rusztów żeliwnych oraz aromatyzerów w zmywarce, myjką ciśnieniową (zwaną też Karcherem), piaskować oraz myć silnymi środkami chemicznymi. 

Może to spowodować rdzewienie, zniszczenie powłoki ceramicznej, odpryski powłoki ceramicznej, wniknięcie w ruszt chemii oraz utratę gwarancji. 

Co ciekawe, mycie rusztów jest nieefektywnym sposobem czyszczenia, ponieważ zmywarka nie jest w stanie umyć głęboko zapieczonego tłuszczu na chropowatej powierzchni. Nie wierzysz? Jeżeli posiadasz grilla z serii Baron™, Crown™, Crwon™ Classic, Regal™, Imperial™ włóż górną półkę do zmywarki i zobaczsz, że nie jest w stanie jej umyć.

 

Jak konserwować i czyścić grilla gazowego

 

Jakim olejem konserwować ruszt

 

Ruszty, aromatyzery i palniki są częściami grill gazowego, które się zużywają  tak jak klocki hamulcowe w samochodzie. Można przedłużyć ich żywotność dbając o te elementy. Pamiętaj aby pokryć ruszt olejem przed i po grillowaniu. Szczególnie po grillowaniu w wysokiej temperaturze, która mogła wypalić warstwę zabezpieczającą. 

 

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.