Pellet - Przepis na wędzoną pierś z kaczki

flame

Metoda przyrządzenia:

Wędzenie
food tray

Typ posiłku:

Drób
restaurant

Rodzaj posiłku:

Obiad
time

Czas przygotowania / Czas gotowania:

10 min. / 30 min.

plate

Ilość osób:

4
hat

Poziom trudności:

Łatwy
Strona rusztu stożkowa

Strona rusztów stożkowa

TAK
Temperatura mięsa

Temperatura w mięsie (°C)

57
Temperatura grilla

Temperatura w grillu (°C)

177

Idealnie wypieczone i soczyste mięso z kaczki, to wyzwanie dla każdego początkującego szefa kuchni, jednak przygotowanie jej na grillu Pellet jest prostsze, niż myślisz. Chrupiąca skórka z aromatycznym maślanym tłuszczykiem to znak rozpoznawczy doskonale wypieczonej piersi z kaczki. Słodkie akcenty przyprawy BBQ subtelnie podkreślą wyrazisty smak mięsa.

 

Grill Master Broil King

Polskie przepisy

Potrzebne składniki

SKŁADNIKI NA WĘDZONĄ PIERŚ Z KACZKI

  • 2 duże piersi z kaczki z warstwą tłuszczu pod skórką
  • przyprawa BBQ
recipe mask

Sposób przygotowania

PRZYGOTOWANIE WĘDZONEJ PIERSI Z KACZKI NA GRILLU PELLET

Włącz grill na pellet i podążaj za standardowymi instrukcjami, aby uruchomić urządzenie oraz rozgrzać grill, a następnie wybierz tryb PIECZENIE (177°C). Umieść płytę żeliwną (#11239 dla Regal Pellet lub #11242 dla Crown Pellet) lub stalową płytę do grillowania na grillu, płaską stroną do góry, aby się rozgrzała. Wytrzyj do sucha kacze piersi, następnie natnij tłuszczyk ostrym nożem w kratkę. Pomoże to wytopić tłuszcz oraz da lepsze efekty reakcji Maillarda. Ułuż piersi tłuszczem w dół i pozwól im piec się przez kilka minut, od czasu do czasu poruszając, aby uniknąć przywieraniu i przypaleniu się. Tłuszcz powinien stracić znaczną objętość i przyjąć piękną złoto-brązową barwę w ciągu 15-20 minut.

PODAWANIE

Gdy kaczka złapie piękną złotą barwę intensywnie oblej ją wytopionym tłuszczem, następnie zdejmij piersi z grilla i dopraw przyprawą BBQ. Umieść piersi na ruszcie i piecz do osiągnięcia wewnętrznej temperatury 57ºC. Podaj z ulubionymi dodatkami, chrupiącym pieczywem lub ziemniaczkami.

Potrzebne składniki

SKŁADNIKI NA WĘDZONĄ PIERŚ Z KACZKI

  • 2 duże piersi z kaczki z warstwą tłuszczu pod skórką
  • przyprawa BBQ
recipe mask
Przewiń do góry