Banany w czekoladzie na grillu - przepis

Na grillu przygotujesz również pyszny deser. Grillowane owoce są świetną alternatywą dla ciast i możesz je przygotować wykorzystując ciepły ruszt po grillowaniu obiadu. Zobaczysz, nie tylko dzieciaki będą szaleć jak zaserwujesz banany w czekoladzie z grilla. Połączenie słodyczy bananów i gorzkiej czekolady z kwaśną porzeczką lub maliną jest w stanie złamać niejedno postanowienie o diecie ;) Do banana z grilla dodaj gałkę lodów a przeniesiesz się na kolejny poziom kulinarnych doznań.

Czas przygotowania: 5 minut

Czas pieczenia: 10 minut

 

SKŁADNIKI:

 • 2 banany
 • gorzka czekolada

 

do podania - opcjonalnie - ale polecamy!

 • lody waniliowe
 • kwaśne owoce - porzeczki, maliny, wiśnie
 • płatki migdałów

 

Banany grillowany należy przyrządzać pośrednio, najlepiej na środkowej części rusztu po stronie rynienkowej. W tym celu zewnętrzne palniki ustaw w pozycji średniej a środkowe na których grillujesz owoce w pozycji słabej.

Przytnij łodygę bananów i przekrój je wzdłuż na połowę. Wciśnij w banana pokrojoną na mniejsze kawałki czekoladę. Ułóż na grillu skórka do dołu. Alternatywną metodą grillowania jest również przyrządzanie banana z grilla w folii. Grilluj około 10 minut, banany są gotowe, gdy miąższ zaczyna odchodzić od skórki, a czekolada się roztopi.

 

Wykorzystując szeroką łopatkę, przenieś banany na talerz. Już w takiej formie są pyszne ale jeżeli chcesz wywołać efekt WOW ?! Przygotuj dosłownie 1-2 łyżki soku z owoców czyli przetrzyj je przez małe sitko i zaopatrz się w lody ;) Ciepłe banany podaj z gałką lodów, polane sokiem z dodatkiem owoców.

 

Smacznego !

 

Uważasz, że to fajny przepis? To super! Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z najbliższymi Ci osobami.

 

WYKORZYSTANE AKCESORIA

kliknij w zdjęcie i zobacz

 

   

 

Wydrukuj przepis
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.