Odmieniony Royal Shadow - odkryj sekrety prostego grillowania i wyśmienitego smaku

Grillowanie z Royal Shadow – perfekcja i styl w Twoim ogrodzie

Royal Shadow, odmieniony model popularnej serii grilli gazowych Broil King wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami, które podnoszą jakość przygotowywanych potraw, jednak na uwagę zasługuje również jego nowy wygląd!

Czym Royal Shadow różni się od pierwotnych modeli grilli z tej serii?  

Posiadaczom grilla Royal oraz osobom, którym model ten jest dobrze znany, od razu w oczy rzuca się panel sterowania. W pierwotnych modelach wykonany jest on ze stali szlachetnej, Royal Shadow wyróżnia się zaś czarnym panelem, który doskonale współgra z nowoczesnym wyglądem grilla. Zmianie uległ również wygląd pokręteł. W modelu Shadow zastosowano te, które montowane są również w innych modelach grilli Broil King np. w serii Crown.

Patrząc na grilla Royal Shadow łatwo zauważyć również odmieniony wygląd pokrywy piekarnika. Jest ona nieco wyższa, a jej płaszcz zewnętrzny ma czarny kolor.  Sprawia on, że grill elegancko prezentuje się w ogrodzie.

Doskonały design grilla dopełniają: 

*W modelach Royal 390 Shadow oraz Royal 340 Shadow. Royal 320 Shadow posiada plastikowe półki boczne.


Funkcjonalne rozwiązania Royal Shadow gwarancją dobrego smaku

Gotowość na rożen - możliwość eksperymentowania z różnymi potrawami

Jak już wcześniej zostało wspomniane, wyższa niż w tradycyjnej wersji grilla pokrywa umożliwia montaż zestawu rożna obrotowego, który otwiera zupełnie nowe możliwości kulinarne dla miłośników grillowania, umożliwiając przygotowanie różnorodnych potraw. Na rożnie z łatwością przyrządzisz kurczaka z idealnie chrupiącą skórką, domowego kebaba czy inne rodzaje mięsa. Obrotowy mechanizm rożna zapewnia równomierne wypiekanie, co jest kluczem do osiągnięcia perfekcyjnej tekstury i smaku.

Palnik boczny o mocy 2,7 kWh - Więcej możliwości grillowania 

Kuchenka boczna w grillu to prawdziwy game-changer dla każdego miłośnika grillowania. To wygodne rozwiązanie pozwala na przyrządzenie na grillu najróżniejszych dań, od mięsa, aż po zupy, sosy. Dzięki niej z łatwością przygotujesz smaczne dodatki do głównego dania bez konieczności ciągłego odrywania się od grillowania, by pójść do kuchni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących eksperymentować z bardziej skomplikowanymi daniami oraz tych, którzy pragną urozmaicić swoje grillowe menu. Kuchenka boczna sprawia, że grillowanie staje się jeszcze bardziej wszechstronne i satysfakcjonujące. 

Royal 340 Shadow daje również możliwość zainstalowania palnika na podczerwień (IR). Można osiągać na nim bardzo wysokie temperatury (do około 800ºC) Z takiej opcji z pewnością z chęcią skorzystają miłośnicy pysznych steków.

Palniki Dual-Tube™ - optymalna temperatura na całej powierzchni rusztu 

Palniki Dual-Tube™ doskonale znane są wśród posiadaczy innych modeli grilli Broil King. Ta opatentowana technologia “tuby w tubie” sprawia, że ciśnienie wewnątrz palnika wyrównuje się, zapewniając równomierny płomień na całej długości palnika. Pozwala to na uzyskanie takiej samej temperatury na całym ruszcie. Ponad 100 otworów w dwóch rzędach palnika zapewnia szybkie nagrzanie się piekarnika bez względu na pogodę.

Wyższa pokrywa piekarnika - wydajność i doskonała izolacja cieplna

W modelach Royal Shadow zastosowano wyższą niż w podstawowych wersjach Royala pokrywę piekarnika, która dodatkowo posiada emaliowany płaszcz izolacyjny. W połączeniu z wyprofilowanym dnem piekarnika gwarantuje ona skuteczne odprowadzanie tłuszczów oraz usprawniony termoobieg.

Piekarnik i palniki zapewniają równomierną i stałą temperaturę pod pokrywą, pozwalając na grillowanie ciągiem 34 godzin na jednej butli! Oprócz powyższych udogodnień w modelu Royal Shadow uwzględnione zostały również dobrze znane miłośnikom grilli Broil King, sprawdzone rozwiązania, które znacznie wpływają na poprawę smaku przyrządzanych potraw oraz precyzyjną kontrolę temperatury. Są to:  
  • Zawory Linear-Flow z pokrętłami 180° usytuowane na czarnym panelu sterowania zapewniające płynną i precyzyjną kontrolę temperatury. Maksymalna pozycja pokręteł pozwala na osiąganie temperatur w przedziale 370-430°C. Na grillu Royal Shadow bez problemu upiec więc można pyszną pizzę neapolitańską!
  • Dwustronne ruszty żeliwne zapewniające długotrwałe ciepło i doskonały smak. Możliwość wyboru jednej ze stron pozwala na przyrządzanie poszczególnych składników zgodnie z ich potrzebami. Grillowanie na stronie stożkowej pozwoli uzyskać kratkę na mięsie czy warzywach. Strona rynienkowa doskonale nada się do przyrządzenia delikatnej ryby. Chcesz wykorzystać obie strony rusztu równocześnie? Nie ma problemu! Ustaw je naprzemiennie i kosztuj różnorodne dania w jednej chwili!
  • Aromatyzery Flav-R-Wave odpowiedzialne za intensywny smak i aromat każdej potrawy.
  • Duży Termometr Deluxe Accu-Temp™ gwarantujący dokładny odczyt temperatury w zakresie od 0 do 375°C.
  • Górna półka w grillu gazowym - pieczenie na niej przypomina pieczenie konwekcyjne w piekarniku. Służy również do odkładania już ugrillowanych potraw w celu utrzymania ich ciepła. W Royalu Shadow ma ona 22,5 cm głębokości i 50 cm szerokości.

Royal Shadow - małe królestwo wielkiego smaku

Royal Shadow to połączenie wydajności, łatwości użytkowania oraz stylu. Niezależnie od tego, czy już od jakiegoś czasu jesteś częścią grillowej społeczności, masz spore doświadczenie w przyrządzaniu przepysznych potraw, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, Royal Shadow z pewnością spełni Twoje oczekiwania, oferując niezrównane doznania kulinarne i wizualne. Zachęcamy do wypróbowania Royal Shadow i odkrycia nowego wymiaru grillowania, które stanie się nie tylko pretekstem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale również pasją. 

Przewiń do góry