Rozwiązywanie najczęstszych problemów z grillem gazowym

USTERKA MOŻLIWA PRZYCZYNA NAPRAWA
ZAPACH GAZU NATYCHMIAST ZAMKNIJ DOPŁYW GAZU.
NIE UŻYWAJ URZĄDZENIA DO MOMENTU USUNIĘCIA WYCIEKU.
Wyciek przy zaworze butli, reduktorze lub w innym miejscu. 1. Słabo dokręcony reduktor. 1. Dokręć reduktor i przeprowadź test szczelności zgodnie z instrukcją sprawdzania szczelności tutaj.
2. Wyciek z węża z gazem, reduktora lub regulatora. 2. Skontaktuj się z serwisem.
Ogień pod panelem sterowania. 1. Zablokowane zwężki Venturiego. 1. Podążaj za instrukcją czyszczenia zwężek Venturiego na 4 stronie instrukcji obsługi dołączonej do grilla.
Migotanie płomienia palnika bądź niska temperatura przy pokrętłach ustawionych na MAX. 1. Uruchomione zostało zabezpieczenie w reduktorze przed gwałtownym wypływem gazu pomiędzy butlą i grillem EFV. 1. Zakręć zawór butli, a następnie ustaw wszystkie palniki w pozycji OFF. Odłącz reduktor od butli. Poczekaj dwie minuty. Ponownie podłącz reduktor do butli. Otwórz powoli zawór butli. Zaczekaj minutę. Odpal grilla zgodnie z instrukcją odpalania na str. 10 instrukcji obsługi dołączonej do grilla.
Palnik nie zapala się. 1. Pusta butla, nie podłączone źródło gazu. 1. Sprawdź czy reduktor jest podłączony. Wymień butlę na nową. Sprawdź pozycję zaworu butli.
2. Problem z zapalarką. 2. Spróbuj odpalić palnik ręcznie za pomocą zapałki. Zobacz odpalanie na 10 stronie instrukcji obsługi dołączonej do grilla. Jeśli palnik odpali się, oznacza to problem z zapalarką. Zobacz “Zapalarka nie działa” 
3. Uruchomione zostało zabezpieczenie przed gwałtownym wypływem gazu pomiędzy butlą i grillem EFV. 3. Postepuj zgodnie z opisem umieszczonym powyżej.
4. Regulator nie jest w pełni połączony do zaworu butli. 4. Dokręć pokrętło regulatora.
5. Wyciek w układzie powodujący uruchomienie zabezpieczenia przed gwałtownym wypływem gazu pomiędzy butlą i grillem. 5. Testowanie wycieków w połączeniach aby ustalić miejsce wycieków. Dokręć połączenia i zrób test.
6. Zwężki venturiego zablokowane lub nie pokrywają się z dyszą regulatora. 6. Usuń palnik, wyczyść zwężki Venturiego, dopasuj względem dysz regulatora. 
7. Dysze zablokowane. 7. Wmontuj palnik, wyczyść dysze używając szpilki bądź ostrego drutu, nie wierć.
8. Skręcony wąż gazowy. 8. Wyprostuj wąż. Utrzymuj wąż z dala od obudowy.
Zapalarka nie działa. 1. Rozładowana bateria zapalarki. 1. Wymień baterię AA lub AAA w zależności od modelu grilla.
2. Niepodłączony przewód zapalarki. 2. Upewnij się, że wszystkie przewody iskrownika palników głównych, palnika kuchenki bocznej i rożna są wpięte do gniazda zapalarki.
3. Iskrownik źle ustawiony na palniku. 3. Ustaw odległość iskrownika na 5mm i usuń otaczające go zanieczyszczenia.
4. Nieprawidłowe działanie iskrownika. 4. Odpal palnik za pomocą zapałki, str. 10 instrukcji obsługi dołączonej do grilla i skontaktuj się z serwisem.
Słabnąca wydajność, “strzelający dźwięk”.
1. Zbyt niski poziom gazu w butli. 1. Wymień butlę z gazem.
2. Zablokowane złączki Venturiego. 2. Wymontuj palnik, wyczyść złączki Venturiego
Fragmenty rusztu ze znacząco wyższą temperatura. 1. Zablokowane złączki Venturiego. 1. Wymontuj palnik, wyczyść złączki Venturiego. 
2. Gromadzenie się zanieczyszczeń na aromatyzerach Flav-R-W ave™. 2. Wyczyść aromatyzery Flav-R-Wave™.
3. Uszkodzony palnik. 3. Wymień palnik
Buchające płomienie.
1. Nadmierne gromadzenie się tłuszczu na aromatyzerach Flave-R-Wave™ i deflektorach oraz na dnie piekarnika lub w rynnie na tłusz. 1. Wyczyść grilla zgodnie z instrukcją.
2. Przytkane otwory na palniku. 2. Przekręć pokrętła na panelu sterowania na niższe ustawienie.
Żółty lub pomarańczowy płomień palnika. 1. Mały, żółty lub pomarańczowy płomień jest normalny, nadmierny może być spowodowany blokadą dysz palnika. 1. Wymontuj palnik, wyczyść złączki Venturiego.
2. Dysze palnika zablokowane. 2. Wyczyść palnik przy użyciu narzędzi do czyszczenia palników #64310.
Pokrywa w środku wydaje się łuszczyć. 1. Jest to osad tłuszczu. Wewnętrzna strona pokrywy nie jest pokryta farbą. 1. Wyczyść za pomocą szczotki z włosiem ze stali szlachetnej lub drewnianego skrobaka.
Ruszty rdzewieją. 1. Brak konserwacji. 1. Zobacz instrukcję konserwacji.
Panel sterowania bądź oświetlenie w piekarniku nie działa. 1. Brak podłączenia do prądu. 1. Podłącz przewód zasilający do gniazdka z uziemieniem. Podłącz do działającego gniazdka elektrycznego.
2. Uszkodzony transformator. 2. Sprawdź wyjście transformatora 12V. Wymień w razie potrzeby.
3. Przerwane lub skorodowane przewody. 3. Oczyść połączenia i upewnij się, że wszystkie złącza są mocno połączone.
4. Spalona żarówka. 4. Wymień żarówki, str. 8 instrukcji obsługi grilla.
W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem telefonu +48 16 623 61 73 lub mailowo pisząc na adres pytania@broilking.pl.

 

Przewiń do góry