Seria Baron - doskonałość zdefiniowana na nowo

NOWE UŁOŻENIE RUSZTU POD KĄTEM

Zupełną nowością jest możliwość ustawienia rusztów pod skosem, które pozwala na jeszcze efektywniejsze odprowadzenie nadmiaru tłuszczu, tym samym ograniczając powstawanie nadmiernej ilości płomieni w grillu, które mogą przypalić potrawę. Jest to szczególnie przydatne grillując tłuste rodzaje mięs, jak na przykład pierś z kaczki lub boczek. Ułożenie rusztów w pozycji ukośnej jest banalnie proste, wystarczy położyć go przy pomocy uchwytu wielofunkcyjnego #60745 na wypustkach w piekarniku, dzięki czemu zyskujesz większą kontrolę nad potrawą, w rezultacie uzyskując pożądany efekt.

Dodanie tej funkcjonalności sprawiło, że w połączeniu z dwustronnymi rusztami żeliwnymi Flav-R-Cast™, masz do dyspozycji aż 3 możliwości ustawienia rusztów, dopasowanymi idealnie do Twoich potrzeb. Co więcej, seria Baron™ jest obecnie jedyną rodziną grill Broil King oferującą to rozwiązanie, chociaż jest wielce prawdopodobne, że i w całej ofercie grillowej na polskim rynku.

PODŚWIETLANE POKRĘTŁA

Kolejnym udogodnieniem, które niewątpliwie wyróżnia serię Baron™ są zupełnie nowe podświetlane pokrętła, które obecne są także w modelach z serii Regal™ i Imperial™. Również podświetlane są na efektowny błękitny kolor, ale posiadają niezwykle przydatną funkcję, szczególnie gdy grillujemy po zmroku - natężenie światła zmienia się w zależności od mocy palnika. To kolejna funkcjonalność podnosząca komfort pracy z urządzeniem oraz zwiększająca kontrolę nad mocą palników.

Nie oszukujmy się, Baron™ z podświetlanymi na niebiesko pokrętłami wygląda obłędnie i przykuwa uwagę. Z jednej strony do świetny gadżet, a z drugiej przydatna funkcjonalność, która tworzy niesamowity nastrój, gdy grillujemy po zmroku.

NOWA KONSTRUKCJA PIEKARNIKA

Dotychczasowe piekarniki Dura-Built™ zastąpiły zupełnie nowej konstrukcji piekarniki Therma-Cast™ wykonane w całości z odlewu aluminium, dzięki czemu masz pewność, że

nigdy nie zardzewieje. Dno piekarnika zyskało całkowicie nowy profil pomagający w efektywnym odprowadzeniu tłuszczu do nowego zbiornika umieszczonego pod spodem piekarnika. Co więcej nowa konstrukcja ograniczyła do minimum ilość niezbędnych szczelin powietrznych, uniemożliwiając przecieki oraz poprawiając zdolność absorbcji ciepła. Co więcej, nawet silny wiatr nie jest w stanie zgasić palących się palników. Nowa konstrukcja piekarnika umożliwia łatwiejszą wymianę palników, posiada wypustki umożliwiające skośne ułożenie rusztów oraz ułatwia jego czyszczenie.

W grillach Baron™ 520 i 590 na dnie znajdują się dodatkowe deflektory ze stali szlachetnej chroniące dno przed kumulowaniem nadmiernej ilości ciepła.

WIĘKSZA TACKA NA TŁUSZCZ WYJMOWANA Z PRZODU

Seria Baron™ cechuje się dużą powierzchnią grillową, dlatego świetnie sprawdza się przy imprezach na większą ilość osób. Więcej dań, więcej porcji, więcej odprowadzonego tłuszczu - to również większa tacka na tłuszcz. Oczywiście tackę powinniśmy opróżnić po każdym grillowaniu, jednak teraz może ona pomieścić jeszcze więcej niechcianych przez nas skroplin, przez co czyszczenie grilla staje się mniej uciążliwe. Warto wspomnieć, że do tacki można włożyć wymienne wkłady aluminiowe #56415. Kolejną nowością jest możliwość wyjęcia tacki bezpośrednio od przodu grilla po otworzeniu szafki, zamiast z boku, jak było to dotychczas. Ponadto teraz wyjmujemy tylko jeden element, ponieważ piekarnik jest odpowiednio wyprofilowany by tłuszcz skapywał bezpośrednio do tacy w jednym miejscu, więc nie ma już rynny na tłuszcz, która zbierała skropliny z całej szerokości piekarnika jak to miało miejsce w poprzedniej wersji. Czyszczenie stało się jeszcze prostsze.

SKŁADANE I BLOKOWANE PÓŁKI BOCZNE

Nowa wersja grilla Baron™ zapewnia jeszcze lepsze spasowanie elementów, dzięki czemu grill stoi stabilnie, nie kiwa się na boki, ani nie skrzypi. To zasługa między innymi nowego sposobu mocowania półek, które jeszcze lepiej przylegają do ścianek grilla oraz mają możliwość zablokowania przed złożeniem za pomocą specjalnych spustów, zamiast dotychczasowej śrubki.

 

STABILNA SZAFKA POD GRILLEM

O klasie urządzenia świadczą wysokiej jakości materiały użyte do jego produkcji oraz wzajemnie spasowane elementy, które zapewniają stabilność konstrukcji. Wystarczy, że wykonasz prosty test polegający na poruszaniu w lewo i w prawo za półki boczne grilla, a przekonasz się o jego wytrzymałości i trwałości. Grille gazowe w swoim życiu nieraz przemierzają długą drogę pomiędzy garażem lub schowkiem do altany albo po ogrodzie. Muszą również utrzymać butlę z gazem oraz ciężki piekarnik. Aby sprostać tym wyzwaniom jego podstawa musi zapewniać stabilne i pewne oparcie. Taka właśnie jest szafka w Baronie™. W nowej wersji konstrukcja jest jeszcze sztywniejsza i lepiej spasowana z innymi elementami grilla. Warto zauważyć, że została przeprojektowana na nowo, dzięki czemu posiada mniej otworów, zyskała szerszą podstawę, stalowy element ozdobny w przodu grilla i malowanie w kolorze Black Knight - całość wygląda prestiżowo jednocześnie zachowując klasyczny wygląd charakterystyczny dla grilli marki Broil King. Ale to nie koniec dobrych wiadomości, drzwiczki zyskały magnesy w dolnej i górnej części, co skutecznie uniemożliwia samodzielne otwieranie się szafki

GÓRNA PÓŁKA GRILLA

To kolejny element, którego spasowanie zostało poprawione, dzięki umieszczeniu go w przeznaczonych do tego otworach. W ten sposób zniwelowano luzy, które mogły pojawiać się, a tym samym uniemożliwiono przypadkowe wypadanie.

JEDNOCZĘŚCIOWA LISTWA PALNIKOWA

Sercem każdego grilla są palniki, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać, by to serce prawidłowo "biło" i dostarczyć mu odpowiedniego paliwa. Dlatego też dotychczasową dwuczęściową listwę zastępuje nowa jednoelementowa, o jeszcze większej trwałości, ułatwiająca wymianę palników, ponieważ nie trzeba już zdejmować jej górnego elementu.

KUCHENKA BOCZNA INSPIROWANA SERIĄ REGAL™

Grille gazowe z serii Baron™ łączą w sobie najlepsze rozwiązania, dlatego nie mogło w niej zabraknąć najlepszej kuchenki bocznej, zaczerpniętej z wyższej serii Regal™. Ta zmiana niesie za sobą większą jakość i trwałość użytych komponentów, a dodatkowo został wprowadzony większy ruszt, na którym może zostać umieszczona dedykowana płyta żeliwna na kuchenkę boczną #11250. To kolejna genialna funkcjonalność zwiększająca możliwości Twojego grilla.

Płyta żeliwna na kuchenkę boczną

Płyta żeliwna na kuchenkę boczną zwiększa przestrzeń do przygotowania dań, jest dwustronna, świetnie zastępuje patelnię i współpracuje z uchwytem wielofunkcyjnym #60745, dzięki czemu możesz ją łatwo i bezpiecznie przenieść.

AROMATYZERY FLAV-R-WAVE™

Jeżeli sercem grilla są palniki to aromatyzery są jego płucami. Spełniają one 3 funkcje:

- utrzymują ciepłe powietrze w dolnej części piekarnika w trakcie otwierania pokrywy, dzięki czemu nie musisz czekać na ponowne rozgrzanie grilla,

- osłaniają palniki, ograniczając powstawanie nadmiernych płomieni,

- i najważniejsze generują smak, który powstaje po przez odparowanie tłuszczu, marynat i soków z potraw. Większa powierzchnia odparowania to więcej charakterystycznego aromatu grillowanych potraw.

Nowe aromatyzery w Baronach posiadają nowe mocowanie, dzięki czemu lepiej przylegają w piekarniku, pasują również do wcześniejszych wersji (ale starsze aromatyzery nie pasują do nowego piekarnika). Ponadto poprawiono kąt ich nachylenia, który ma wpływ na efektywne odparowanie aromatów.

DETALE, KTÓRE MAJĄ ZNACZENIE

Grille Broil King są produkowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, które mają ogromne znaczenie dla komfortu pracy z urządzeniem, dlatego kolejne zmiany które wprowadziliśmy - dotknęły tak drobnych elementów jak termometr czy przycisk włączający silnik rożna. Termometr zyskał czytelniejszą grafikę za pomocą, której dokładniej odczytasz temperaturę wewnątrz grilla. W przypadku silnika rożna zmieniono konstrukcję przycisku, który teraz łatwiej i wygodniej można wcisnąć. Można powiedzieć, że lepiej "pstryka". Mówiąc o rożnie należy wspomnieć, że dopracowane zostało umieszczenie przewodów iskrownika, dzięki czemu nie zawadzimy o nie w trakcie czyszczenia rusztu. Ponadto odświeżono grafikę panelu sterowania, która zyskała schludny minimalistyczny wygląd bez zbędnych elementów.

WITAJ W RODZINIE

Seria Baron™ to od lat topowy produkt, który łączy w sobie 3 najważniejsze cechy:

- duża powierzchnia grillowania,

- funkcjonalność,

- cena odpowiednia do jakości i wielkości grilla.

Dlatego to jeden z bestsellerów na polskim rynku grilli gazowych. Od sezonu 2021 rodzina grilli Baron™ powiększyła się o nowy model Baron™ 320, aby jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom względem rozmiaru grilla odpowiadającemu Twoim potrzebom.

Baron™ 490

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875283PL

Zobacz
w rozszerzonej rzeczywistości AR

Baron™ S 590

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

876383PL

Zobacz
w rozszerzonej rzeczywistości AR

Baron™ 490 na gaz ziemny

wersja z kuchenką boczną
i zestawem rożna

875286PL

Baron™ S 490

kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875383PL

Zobacz
w rozszerzonej rzeczywistości AR

Baron™ 490 SHADOW
kuchenka boczna, palnik rożna, zestaw rożna

875283SDWPL

Zobacz
w rozszerzonej rzeczywistości AR

 

Baron™ 590

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

876283PL

Zobacz
w rozszerzonej rzeczywistości AR

NOWY BARON™ ZBUDOWANY NA DOŚWIADCZENIU

Seria Baron™ zyskała mnóstwo ulepszeń większych i mniejszych, tych widocznych nawet po zmroku i tych ukrytych wewnątrz, takich które poprawiają trwałość, funkcjonalność oraz komfort pracy z grillem. Jednocześnie zachowano to, co jest najistotniejsze z punktu widzenia wydajności urządzenia i osiąganych kulinarnych rezultatów:

Seria Baron™ doskonale współpracuje z akcesoriami z serii Do More, które poszerzają możliwości grilla, który może stać się prawdziwą kuchnią w ogrodzie. Wykorzystaj dedykowaną płytę żeliwną, wok i brytfannę oraz wiele innych akcesoriów z serii Do More. Zyskaj tytuł Barona grillowego Imperium!

Przewiń do góry