Bezpieczeństwo szczotek do czyszczenia Broil King

Bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo grillowania ma Użytkownik. Oprócz kontroli stanu elementów urządzenia i instalacji gazowej, na Właścicielu grilla ciąży obowiązek czyszczenia grilla. Mówimy stanowcze "NIE" odkładaniu czyszczenia grilla do czasu wiosennych porządków. Dlaczego warto zachować czystość na grillu? Czyszczenie i pielęgnacja grilla wpływa na żywotność jego elementów. Możesz cieszyć się świetną kondycją rusztów przez naprawdę długi czas. Pamiętaj, że brud z zanieczyszczonego grilla przenika do potraw, zaburzając ich smak. Chcesz dowiedzieć się jak wyczyścić grilla skutecznie i szybko, jak czyścić ruszt z grilla?  Poznaj niezawodne szczotki do grilla Broil King Sprawdź

Jak bezpiecznie wyczyścić grilla.

Czysty i zadbany grill, w którym nie ma pozostałości jedzenia, to zdrowe i smaczne jedzenie zawsze warto wyczyścić grilla gazowego. Zabrudzony grill źle wygląda, odstrasza biesiadników i wpływa na jakość i smak jedzenia. Zobacz, jak wyczyścić zabrudzonego grilla Sprawdź

Czyszczenie grilla, aby bezpiecznie zjeść.

Po każdym grillowaniu warto przeznaczyć kilka minut w czyszczenie grilla, sprowadza się to najczęściej do wyczyszczenie rusztu w grillu, aby był gotowy do następnego grillowania. Dlatego warto po zakończonym grillowaniu, zamknąć grilla i rozgrzać grilla do temperatury około 300°C - 350°C, wyniku wysokiej temperatury - tłuszcz ulegnie spaleniu, a wszystkie pozostałości na ruszcie i aromatyzerach zwęglą się. Szczegółowy opis czyszczenia grilla gazowego Sprawdź

Po wypaleniu i ostygnięciu grilla używając wybranej szczotki Sprawdź należy wyczyścić z rusztu zwęglone pozostałości. Jest to bardzo ważne ponieważ pozostałości i brud  mogą się nawarstwić. 

Czyszczenie i pielęgnacja grilla wpływa na żywotność jego elementów. Możesz cieszyć się świetną kondycją rusztów przez naprawdę długi czas. Pamiętaj, że brud z zanieczyszczonego grilla przenika do potraw, zaburzając ich smak. Chcesz dowiedzieć się jak wyczyścić grilla skutecznie i szybko, jak czyścić ruszt z grilla? Poznaj niezawodne szczotki do grilla Broil King.

Jak dokładnie wyczyścić ruszt grilla?  

Powtarzaj ruchy szczotką do czyszczenia grilla, aż uzyskasz efekty. Włosie szczotki porusza się w przód i w tył podczas czyszczenia rusztów. Korzystaj z domowych sposobów na czyszczenie grilla ostrożnie. Poruszanie kawałkiem drutu w przód i w tył wystarczająco dużo razy sprawi, że włosie wkońcu odczepi się - to główne zagrożenie w szczotce do czyszczenia grilla. Jeśli włosie szczotki się odłamuje, to znaczy, że jej żywotność jest już znacznie przekroczona. Pamiętaj, że gdy druciki wychodzą, zszywka blokuje ich kępki w środku, ale to nie ona zawodzi. Malutkie stalowe włoski szczotki poruszają się i odłamują po kolei. Bądź bacznym obserwatorem. 

Szczotka do grilla, czy to ma znaczenie? 

Czyszczenie grilla szczotką można porównać do szczoteczki do zębów.

Jak często wymieniasz swoją szczoteczkę do czyszczenia zębów?

Jeśli odpowiedziałeś, że co 3 miesiące, to masz rację! Szczoteczki do zębów po kilku miesiącach zaczynają wyglądać nieświeżo i traci swój pierwotny kształt oraz włosie. Myśl o dalszym wkładaniu jej do ust - jest dość nieprzyjemne, prawda?

To samo dotyczy Twojej szczotki do czyszczenia grilla. Sprawdzaj ją co trzy miesiące.

Gdy Twoja szczoteczka do zębów wygląda źle, musi być wymieniona na nową, ale gdy Twoja szczotka do czyszczenia rusztu wygląda źle, badania Broil King pokazują, że nadal jej używasz, a to nie jest higieniczne oraz co najważniejsze bezpieczne. Zużycie i uszkodzenie, jakiego doświadcza szczotka do czyszczenia grilla gazowego w wyniku tarcia o ciężkie ruszty grilla sprawia, że szczotka do czyszczenia grilla niszczy się w wyjątkowy sposób. Przeciętny grillujący wykonuje 1500 pociągnięć szczotką rocznie – to pokazuje jak trudną pracę do wykonania ma szczotka do czyszczenia.  

Jaką szczotkę do czyszczenia wybrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka szczotka będzie dobrym wyborem?

Broil King produkuje szeroką gamę narzędzi do czyszczenia grilla Sprawdź 

Najczęstsze wybory to:

  • Drewniany skrobak Sprawdź do grilla ma wyprofilowaną głowicę tak aby pasowała do rusztów w grillu Broil King. Usuwają one popiół i brud.  Jest to świetny środek do czyszczenia rusztów żeliwnych. 

  • Nylonowa szczotka Sprawdź do niskich temperatur działa jak szczotka z włosiem ze stali szlachetnej, ale w niskich temperaturach na grillu. Jasny niebieski kolor włosia sprawia, że jest łatwe do zidentyfikowania, jeśli się odłamie i przywrze do rusztu.  

  • Szczotka Baron ze sprężynkami Sprawdź posiada sztywne stalowe sprężynki, które są bardzo trwałe, dzięki czemu pozwalają szybko wyczyścić grilla i usunąć bardzo trudne zabrudzenia.  

  • Lodowa szczotka Sprawdź technika czyszczenia tą szczotką rusztów w grillu Broil King, polega na rozgrzaniu do bardzo wysokiej temperatury rusztu, dzięki temu lód zaczyna się topić podczas styku z rusztem grilla i bardzo dokładnie czyści powierzchnię rusztu. W efekcie styku lodu z bardzo gorącym rusztem Broil King powstaje para wodna, która bardzo głęboko czyści porowatą powierzchnię rusztu.   

  • Szczotka z włosiem z palmy Sprawdź  w temperaturze rusztu poniżej 232 stopni Celsjusza może równie dobrze i dokładnie wyczyścić ruszt w grillu, jak odpowiednik szczotki do grilla z włosiem stalowym. W momencie kiedy włosie wypada ze szczotki może się łatwo spalić w grillu, dzięki czemu nie zagraża to bezpieczeństwu.  

Jeśli zależy Ci na szczotce do czyszczenia ze stalowym włosiem, sugerujemy zapoznać się z modelem szczotki Heavy Duty Sprawdź , która posiada grubsze oraz dłuższe stalowe włosie w porównaniu do innych szczotek na rynku (0.25mm vs. standardowa szczotka z cienkim włosiem 0.17mm).

Jaka szczotka będzie dla odpowiednia? Warto zadać sobie to pytanie już przy zakupie grilla, by nie dopuścić do trudnych w usunięciu zabrudzeń, czyścić urządzenie regularnie.  

Przynajmniej jedną z szczotek każdego Grillowicza powinna być szczotka z stalowym włosiem. Firma Broil King uczestniczyła w tworzeniu nowo wydanego standardu CSA dla szczotek do grilla. Stworzenie norm, miało na celu znaczne zmniejszenie ryzyka związanego z nieumyślnym zużyciem włosia szczotki. Podczas opracowywania certyfikatu wykonano testy wśród 40 Grillowiczów. U uczestników określono między innymi siłę nacisku, liczbę uderzeń i orientację uderzeń szczotką podczas czyszczenia. Dane te zostały wykorzystane do opracowania standardów testowania przyjętych przez CSA. Prowadzono liczne testy dotyczące zużycia szczotek i standaryzowane testy ciągnięcia włosia, tworzono receptury podłoża dla lepszego mocowania. W wyniku przeprowadzonych badań do produkcji szczotek wdrożono szereg nowych, bezpiecznych rozwiązań i zasugerowano, że w przypadku przeciętnego Użytkownika przynajmniej raz na rok szczotka powinna zostać wymieniona. 

Jak ocenić kondycję szczotki do grilla Broil King? 

Bardzo często możesz spotkać się z tanią szczotką do czyszczenia rusztów, która posiada z plastikową rączkę i główkę wykonaną w niskiej temperaturze, tylko dlatego, że producent chciał ograniczyć koszt jej wyprodukowania. Tej firmy nie obchodzi jak wyczyścisz grilla.  Dla przykładu: podczas produkcji włosie, które umieszczane jest w plastikowej główce jest zgięte na pół i zszyte z główką. W gorącym grillu, włosie poluzowuje się lub całkowicie się wysuwa z powodu bardzo wysokiej temperatury, szczotka uwalnia zszyte włosie lub całe kępki włosia, w efekcie czego może ono wypaść. 

Bardzo istotnym elementem do obserwowania jest topienie się elementów szczotki. Zastanawiasz się jak wyczyścić grilla, jeśli plastikowa główka szczotki jest całkowicie stopiona? Wymień ją! 

To nie jedyna sytuacja, kiedy powinieneś kupić nową szczotkę do czyszczenia Broil King. Często nie wiemy jak czyścić ruszt z grilla, gdy szczotka do czyszczenia jest pokryta czarnym, smolistym materiałem, którego nie da się zidentyfikować, a włosie wygina się w każdym kierunku. Domowe sposoby na czyszczenie grilla nic nie dadzą, wtedy ewidentnie szczotkę trzeba wymienić.  Jeśli nie czyścisz gorącego grilla we właściwy sposób, to rozcierasz przyklejony brud i resztki jedzenia na ruszcie grilla. Czyszczenie szczotkami do grilla Broil King spolimeryzowanego (sklejonego) brudu powoduje, że przykleja się on do włosia szczotki, sklejając je. Warstwa pozostałego tłuszczu i resztek jedzenia spowoduje w konsekwencji większy opór podczas szorowania rusztów w grillu, przez co stalowe włosie szczotki znacznie szybciej ulegnie uszkodzeniu i wygnie się. Jak wyczyścić grilla? Tutaj sprawdzi się bardzo dobra i skuteczna technika jaką jest „przepalenie grilla” – precyzując zwęglenie resztek jedzenia, które pozostają na ruszcie grilla podczas grillowania potraw. Wypalanie rusztów powoduje, że wszystkie resztki zwęglają się i wysychają, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można pozbyć się zalegającego brudu i wyczyścić ruszt z grilla dokładnie. Po dobrym wypaleniu i wyczyszczeniu ruszty w grillu należy  zakonserwować olejem roślinnym używając do tego rozpylacza oleju Sprawdź

Czy szczotkę do czyszczenia Broil King trzeba czyścić? 

Jak czyścić ruszt z grilla kiedy szczotka do grilla jest zapchana resztkami jedzenia? Zużyte szczotki do grilla Broil King "rozmazują" resztki na rusztach grilla zamiast faktycznie usuwać ich nadmiar. Przy kolejnym grillowaniu do jedzenia przykleja się rozsmarowany brud, a nie powstaje ślad grillowania tzw. „sear marks”. Ten środek do czyszczenia rusztów żeliwnych nie jest skuteczny! Ponadto przyklejony brud do rusztu zaczyna spalać się podczas grillowania i nadaje potrawie smak spalenizny, a tego nie lubi zapewne nikt.  Taki osad skraca żywotność szczotki, ale co ważniejsze, nie czyści w ten sposób rusztów w Twoim grillu.  

Lepki brud jest dokładnie tym, do czego luźne włosie się przyklei, zanim przeniesie się na jedzenie, a niewłaściwa pielęgnacja i czyszczenie są główną przyczyną rdzewienia rusztów w grillu. Gdy ruszty są pokryte skarmelizowanym cukrem, olejem i przypalonym jedzeniem, zmniejsza to wydajność grilla i może powodować nieprzyjemne smaki i zapachy potraw. Domowe sposoby na czyszczenie grilla mogą nie pomóc gdy długotrwale pozostawiamy ruszty bez czyszczenia i odświeżania. 

Jak grillować na czystym urządzeniu? 

W Broil King każdego dnia testowane są nasze produkty czyszczące. Nie robimy tego, ze względu na standardy branżowe. Chcemy wiedzieć, co mogą znieść nasze produkty. Innowacyjność w tej dziedzinie jest również kluczowa, dlatego też co roku pojawiają się nowe alternatywne szczotki Broil King.

  1. Wybierz wysokiej jakości szczotkę do czyszczenia Broil King  Sprawdź  i weryfikuj jej kondycję co 3 miesiące, wymieniaj ją co najmniej raz w roku. Jeśli często grillujesz i Twoja szczotka  do czyszczenia zaczyna wyglądać na zużytą, nie wiesz jak wyczyścić nią grilla, wymień szczotkę częściej niż raz w roku.  

  2. Podejmuj świadome decyzje. Poznaj specyfikację zestawów do czyszczenia Broil King. 

  3. Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby wyczyścić i zakonserwować ruszty w grillu ogrodowym Broil King Sprawdź Dzięki temu będą służyć bardzo długo!

Podsumowując: Utrzymacie grilla ogrodowego w czystości powinno być tak samo istotne jak utrzymacie czystości w kuchni. Zwróć uwagę na wysokiej jakości zestawy do czyszczenia grilla oraz preparaty Broil King do czyszczenia powierzchni grilla  Sprawdź Regularne czyszczenie rusztów oraz aromatyzerów, a także ich konserwacja przedłuży żywotność Twojego grilla. Dzięki temu grillowanie będzie bardzo przyjemne, a także bezpieczne.

Przewiń do góry