Grill gazowy do zabudowy Broil King

DOBIERZ ODPOWIEDNIĄ LOKALIZACJĘ DLA GRILLA DO ZABUDOWY

Lokalizacja jest kluczowym aspektem zabudowy grilla gazowego. Wybrane miejsce stanie się centrum wieczorów w ogrodzie na wiele lat. Do Ciebie należy decyzja czy będzie to patio przy domu czy oddalona od niego grillowa chata. Oczywistą zaletą patio będzie łatwy dostęp do domu oraz niższe koszty budowy, natomiast grillowa chata będzie oferować ciszę w domu podczas imprez, większą niezależność oraz będzie bardziej atrakcyjna. 

Po wyborze odpowiedniego miejsca rozważ kształt zabudowy grilla. Czy chcesz postawić grilla przy ścianie, marzysz o wyspie w stylu amerykańskim czy o blacie w kształcie litery L? A może masz swój pomysł na wyjątkową i oryginalną zabudowę?

OKREŚL SWOJE POTRZEBY

Chcąc pomóc Ci stworzyć wymarzone miejsce do biesiadowania, prezentujemy 9 punktów, na które należy zwrócić uwagę planując zabudowę grilla gazowego. 

A. Powierzchnia

Zastanów się, czego oczekujesz od swojej ogrodowej kuchni. Czy projektując w głowie plan, widzisz autonomiczne miejsce do przygotowywania posiłków wraz ze zlewozmywakiem, lodówką czy grillem węglowym Keg? Od tego będzie zależało, jak duża powierzchnie należy przeznaczyć pod zabudowę. Najważniejszą przewagą grilla do zabudowy nad wolnostojącym jest przestrzeń blatu, jaką można zaprojektować. Nawet największe grille gazowe, ogrodowe mają stosunkowo małe półki boczne. Planując grilla gazowego do zabudowy przeznacz odpowiednią ilość miejsca na blat roboczy. Weź pod uwagę przestrzeń do przechowywania akcesoriów do grillowania, talerzy czy sztućców. Nic nie poprawia komfortu gotowania tak jak ergonomiczna kuchnia, dlatego pamiętaj o funkcyjnym dostępie do blatu oraz odpowiednim rozmieszczeniu urządzeń.

Wszystkie potrzebne meble możesz zaprojektować samemu, korzystając z usług studia projektowego lub wybrać z naszych gotowych modułów do zabudowy.

B. Osłona przed wiatrem

Umiejscowienie grilla względem wiatru jest kluczowym aspektem mając na uwadze bezpieczeństwo oraz wydajność urządzenia. Przede wszystkim grill nie powinien stać tyłem do wiatru. Można go postawić przodem do wiatru lub wybudować odpowiednią ściankę osłaniającą urządzenie od tyłu. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami pisząc na: pytania@broilking.pl

C. Woda

Grill do zabudowy to szansa na celne dostosowanie się do potrzeb Twojego stylu życia, sposobu, w jaki gotujesz i spędzasz czas z rodziną czy znajomymi. Jednym z pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć jest to czy chcesz zlewozmywak w swojej letniej kuchni. Jest to na pewno świetna opcja, ponieważ pozwala na rozpoczęcie gotowania w ogrodzie już od samego początku. Decydując się na doprowadzenie wody do Twojej zabudowy grilla gazowego, zaplanuj także odpływ kanalizacyjny. 

D. Grill gazowy do zabudowy na gaz ziemny czy butlę z gazem

Grill gazowy przystosowany do zabudowy będzie miał w ogrodzie swoje stałe miejsce. Z tego względu, mając na uwadze wygodę, sugerujemy podłączenie gazu ziemnego. Tym samym, raz na zawsze zniknie problem pustej butli gazowej oraz powracającego pytania, czy na pozostałych resztkach będziemy stanie dokończyć grillowanie. Podłączenie gazu powinno zostać wykonane zgodnie z obowiązującymi normami przez wykwalifikowanego specjalistę. Zaplanuj umiejscowienie zaworu tak, aby dostęp do niego był bezproblemowy. 

Uwaga! Upewnij się, jaki typ gazu posiadasz. Grille gazowe Broil King funkcjonują tylko i wyłącznie z najpopularniejszym typem gazu E (dawniej GZ-50).

E. Prąd

Zabudowując grilla pamiętaj o doprowadzeniu do niego prądu. Będzie potrzebny do podpięcia oświetlenia wewnątrz piekarnika, uruchomienia silnika rożna oraz podpięcia innych akcesoriów uprzyjemniających bądź ułatwiających gotowanie, takich jak głośniki lub telefon do ładowania. Dostęp do prądu pozwoli również na podpięcie lodówki, miksera, ekspresu do kawy, a nawet telewizora, aby obejrzeć mecz.

F. Oświetlenie

Grille gazowe z serii Imperial do zabudowy posiadają oświetlenie wewnątrz piekarnika oraz podświetlane pokrętła, więc bez problemu można na nich grillować na dworze. Natomiast pamiętaj o właściwym i nastrojowym oświetleniu przestrzeni do przygotowywania dań, mycia i co najważniejsze, spożywania.

G. Zadaszenie

Grillować można w każdą pogodę. Ciepły letni dzień może okazać się także deszczowym a przyjemne, poranne słońce okazać się zbyt palące. Z tego względu polecamy rozważyć zadaszenie. Może to być solidny dach, ażurowa konstrukcja porośnięta pnącą roślinnością lub po prostu parasol. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać w ogrodzie i co odpowiada Twoim potrzebom. 

I. Ogrzewanie

Niejednokrotnie letnie wieczory zaskakują nas gwałtownym spadkiem temperatury. Mimo iż atmosfera służy dłuższym posiedzeniom, goście zmarznięci szybko uciekają do domu. Niejednokrotnie też, opatuleni w koce, siadamy na werandzie przy grillu czerpiąc ostatnie promienie jesiennego słońca. Rozważają zabudowę parasoli grzewczych bądź innego systemu podgrzewania przestrzeni przeznaczonej do grillowania nie tylko możemy znacznie wydłużyć sezon grillowy, ale też unikniemy kaprysów pogody w lecie. W niektórych przypadkach, substytutem takiego rozwiązania jest dodanie ścianki chroniącej przed wiatrem.

SZUKASZ INSPIRACJI? ZOBACZ:

GALERIĘ GRILLI DO ZABUDOWY NASZYCH KLIENTÓW

Przewagi i ograniczenia grilla gazowego do zabudowy

Największą zaletą grilli do zabudowy jest ich możliwość dostosowania się do potrzeb Klienta. Są luksusowym rozwiązaniem dla osób poszukujących letniej kuchni dopasowanej do ich stylu życia. Możliwość zabudowania grilla daje nieograniczoną przestrzeń blatu roboczego, którego często brakuje w grillach wolnostojących. Dzięki temu będziesz miał wystarczającą ilość miejsca do krojenia, marynowania i serwowania swoich ugrillowanych dań. Taras z grillem zabudowanym stanie się integralną częścią i centrum spotkań w ogrodzie. To właśnie przy jedzeniu ludzie gromadzą się najczęściej i spędzają ze sobą czas umacniając relacje. Najwyższej jakości, zabudowany grill do ogrodu Broil King z serii Imperial oraz Regal, wykonany ze stali szlachetnej 304, z pewnością będzie Ci służył przez wiele lat. Wadą grilli do zabudowy jest brak możliwości zmiany ich miejsca w ogrodzie. Natomiast, jeżeli często wyjeżdżasz i chcesz zabrać grilla ze sobą polecamy przenośnego grilla Broil King z serii Porta-Chef. Dzięki konstrukcji grilli do zabudowy z serii Imperial i Regal powierzchnia rusztów jest na tej samej wysokości, co blat. Powoduje to, że proces grillowania jest bardzo intuicyjny. 

Grilluj na gazie przez cały rok

Z urządzeniami Broil King możesz doświadczać przyjemności grillowania przez cały rok, nie tylko latem. Jest to możliwe dzięki wyjątkowym właściwościom, jakie posiadają grille, takim jak mocne palniki, budowa przypominająca termos, czy duża ilość wykorzystanych wysokiej jakości materiałów, które utrzymują ciepło. Z tego względu warto przemyśleć jak dedykowane miejsce do grillowania będzie wyglądało podczas każdej z czterech pór roku. Rozważ dodanie zewnętrznego ogrzewania i odpowiedniej osłony przed wiatrem, znacznie wydłużając tym samym sezon grillowy.

Wybierz odpowiedni model grilla

Grill do zabudowy z szafkami z serii Imperial™

Grill do zabudowy z serii Imperial™

Imperial™ S 590 BI do zabudowy na gaz ziemny

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

998086PL

Imperial™ S 690 BI do zabudowy

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

997083PL

Imperial™ S 690 BI do zabudowy z szafką

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

997483PL

Imperial™ S 690 BI do zabudowy na gaz ziemny

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

997086PL

Imperial™ S 590 BI do zabudowy

wersja z kuchenką boczną i zestawem rożna

998083PL

Grill do zabudowy z serii Regal™

Grill do zabudowy z serii Baron™

Pamiętaj o drobnych detalach, które później zrobią ogromną różnicę. Grille do zabudowy z szafkami oferują więcej przestrzeni do przechowywania akcesoriów, jeżeli jednak nie będzie to wystarczająca ilość miejsca, rozważ dodanie szafek i półek. 

Grille do zabudowy z serii Imperial posiadają kuchenkę boczną, zestaw rożna obrotowego, podświetlane pokrętła i oświetlenie wewnątrz piekarnika. Są to zaawansowane technologicznie grille będące w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających. Dwustronne ruszta, z odlewu ze stali szlachetnej 304, są dowodem innowacyjności, potwierdzeniem jakości użytych materiałów i światowej klasy designu.

Grille z serii Regal są prostszą wersją grilli z serii Imperial - bez kuchenki bocznej i rożna oraz oświetlenia wewnątrz piekarnika. Zostały wyposażone w świetne, dwustronne ruszta z żeliwa. Decyzja, który z grilli spełnia Twoje oczekiwania, należy do Ciebie. 

 Wybierz grilla do zabudowy z serii Imperial™ 

Grillowanie to nie tylko jedzenie, ale też wyjątkowa atmosfera i nastrój. Światło i muzyka są ważnym elementem budowania nastroju. Dodanie odpowiedniego oświetlenia, wbudowanie bądź dodanie głośników zewnętrznych spowoduje, że spędzanie czasu w ogrodzie przy doskonałym jedzeniu będzie jeszcze bardziej przyjemne. 

Atmosferę w ogrodzie możesz również stworzyć poprzez dodanie świec oraz kwiatów czy innych roślin. Przy nasadzaniu roślinności pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości od grilla, który generuje ciepłe powietrze. W ten sposób unikniesz oparzenia roślin. Mogą być one doskonałym sposobem na stworzenie zamkniętej i przytulnej przestrzeni.

Zrób-To-Sam czy profesjonalna instalacja

Jeżeli zabudowujesz prostego grilla, takiego jak Regal 420 na butlę z gazem i lubisz majsterkować, poradzisz sobie z tym projektem sam. Natomiast, jeżeli ma to być bardziej wymagający przedsięwzięcie, przykładowo zabudowa Imperiala XL S z szafkami na gaz ziemny oraz zlewozmywakiem, zalecamy zlecenie wykonania projektu oraz wykonania zabudowy grilla wyspecjalizowanej firmie, która posiada doświadczenie, wiedzę oraz stosowne uprawnienia.

Jeżeli szukasz wykonawcy, skontaktuj się z nami pisząc na: pytania@broilking.pl

Przewiń do góry