Przepis na grillowany ananas z syropem klonowym

flame

Metoda przyrządzenia:

Grillowanie
food tray

Typ posiłku:

Owoce
restaurant

Rodzaj posiłku:

Deser
time

Czas przygotowania / Czas gotowania:

15 min. / 20 min.

plate

Ilość osób:

6
hat

Górna półka grilla

TAK
Strona rusztu stożkowa

Strona rusztów stożkowa

TAK
Temperatura grilla

Temperatura w grillu (°C)

177

Na wigilijnym stole znajdują się tradycyjne dania polskiej kuchni, idąc tym tropem jako świąteczne danie z grilla zaserwujemy "grillowy klasyk" - grillowany ananas z syropem klonowym. To kolejne udane połączenie prostych składników, które dzięki oddziaływaniu wysokiej temperatury z grilla, zmieniają swój smak, ulegają skarmelizowaniu i pozostają na długo w pamięci.

 

Ben Street

Dyrektor Kulinarny Broil King

Potrzebne składniki

SKŁADNIKI NA GRILLOWANY ANANAS Z SYROPEM KLONOWYM

  • 1 cały ananas
  • 1/2 szklanki syropu klonowego
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • mały kieliszek likieru typu Grand Mariner lub koniaku
recipe mask

Sposób przygotowania

PRZYGOTOWANIE GRILLOWANEGO ANANASA Z SYROPEM KLONOWYM NA GRILLU

To danie świetnie smakuje, gdy przyrządzimy je na grillu Pellet. Włącz grill na pellet i podążaj za standardowymi instrukcjami, aby uruchomić urządzenie oraz rozgrzać grill, a następnie wybierz tryb PIECZENIE  (177°C). W przypadku tradycyjnego grilla gazowego ustawiamy palniki w pozycji MEDIUM. Ananas należy odpowiednio przygotować, usuń czubek i końcówkę ananasa. Następnie podziel go wzdłuż na ćwiartki, usuń rdzeń i ostrożnie odetnij miąższ wzdłuż skórki. Kolejnym etapem jest przekrojenie miąższu na mniejsze plastry o grubości 1,5 cm. Plastry ułóż pionowo na odciętej skórce, następnie całość przełóż na rozgrzany ruszt - możesz użyć w tym celu deskę do krojenia co ułatwi transport i przekładanie.

 

Grilluj przez 15 minut lub do czasu, aż grillowany ananas będzie całkowicie ciepły w środku. W międzyczasie w rondelku z silikonowym pędzelkiem wymieszaj syrop klonowy, cynamon i likier Grand Master. Tak przygotowaną mieszanką smaruj ananas co 5 minut, do otrzymania słodkiego, lepkiego i przepysznego wykończenia. Grillowany ananas w tej formie smakuje doskonale samodzielnie ale możesz podać go również z lodami. Podawaj póki gorące ! 

Potrzebne składniki

SKŁADNIKI NA GRILLOWANY ANANAS Z SYROPEM KLONOWYM

  • 1 cały ananas
  • 1/2 szklanki syropu klonowego
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • mały kieliszek likieru typu Grand Mariner lub koniaku
recipe mask
Przewiń do góry