Produktami, które coraz chętniej wykorzystywane są podczas imprez  pod gołym niebem, są grillowane owoce. Choć nadal nie są tak popularne, jak nieśmiertelne kiełbaski, doceniane są przez wielbicieli dań z grilla, których nieco znudziły tradycyjne, mięsne potrawy. Są także doskonałą alternatywą dla wegan.

Być może zastanawiasz się jak przyrządzić owoce na grilla. Przepisy kulinarne na naszej stronie internetowej pozwolą na przygotowanie posiłku bez potknięć, jak również mogą być inspiracją do stworzenia własnych potraw. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy można grillować owoce i czy rzeczywiście warto to robić, odpowiadamy -  oczywiście, jak najbardziej można i warto!

Owoce z grilla mają niepowtarzalny smak, którego nie da się uzyskać poprzez inne metody obróbki termicznej. Prócz tego grillowanie pozwala na zachowanie dużej ilości wartości odżywczych. Zanim zaczniesz przyrządzać potrawy z owocami, dowiedz się jak grillować owoce, z jakimi składnikami je komponować i w jaki sposób podawać. Owoce z grilla mogą być podawane na słodko, jako składnik deserów lub też jako dodatek do grillowanych mięs czy warzyw. Sięgnij po takie owoce jak jabłka, banany, gruszki, śliwki, rabarbar i wiele innych.

Zobacz Najnowsze wpisy!
Głodny nowych wrażeń Obserwuj naszego instagrama
Przewiń do góry