Poza pospolitą kiełbasą czy też szaszłykiem, na polskich grillach coraz częściej obecna jest wołowina. W sklepach dostępna jest pod różną postacią, najczęściej jednak wybierane części to steki, polędwice oraz rostbefy. Popularność zyskała także wołowina w postaci gotowego mięsa mielonego do przyrządzenia domowych hamburgerów wołowych. Sama w sobie wołowina jest bogata w wysokowartościowe białko i witaminy grupy B oraz A, D, E i żelazo.

Przepisów na wołowinę z grilla jest wiele i znajdziesz je w tym dziale. Sposoby jej opiekania zwykle nie różnią się od siebie zbyt znacząco. "Elementami ruchomymi" przepisu są zwykle dodatki takie jak warzywa oraz przyprawy i zioła. Jeśli dobierzesz odpowiednie dodatki ziołowe, grillowaną wołowinę będzie czuć w całym ogrodzie.

Grillowanie wołowiny jest też dobrym wyborem dla naszego zdrowia. Podczas opiekania mięsa na ruszcie grilla wytapiający się z niego tłuszcz spływa do paleniska. W ten sposób potrawa jest mniej kaloryczna od tej przykładowo przyrządzonej w piekarniku, gdzie cały tłuszcz pozostaje w naczyniu żaroodpornym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami i przepisami, w których często pojawia się wołowina z grilla.

Zobacz Najnowsze wpisy!
Głodny nowych wrażeń Obserwuj naszego instagrama
Przewiń do góry