Lubisz potrawy z grilla, ale szukasz nowych smaków? Potrzebujesz inspiracji na oryginalne marynaty na grilla? Dobrze trafiłeś! Zapraszamy Cię do eksperymentowania ze smakiem. Poniżej prezentujemy nasze pomysły na sosy do grilla, przepisy marynaty i dipy, które stanowią sekret wielu potraw z grilla.

Uwierz - domowa marynata do grilla wcale nie jest trudna w przygotowaniu, a dzięki niej mięso stanie się kruche i miękkie. Zyskasz też nowy smak znanych dań. Możesz marynować mięso, warzywa, ryby wydobywając z nich niepowtarzalny smak i aromat. Używając odpowiednio skomponowanej mieszanki ziół i przypraw możesz stworzyć potrawy o dowolnym smaku: na słodko, na słono lub na ostro.

Pamiętaj, że podstawą dobrej marynaty jest olej, oliwa oraz sok z cytryny lub ocet. Dzięki tłuszczowi przyprawy lepiej wnikają w produkty, a stosując kwas, mięso kruszeje. Pamiętaj także - im dłużej marynujesz, tym intensywniejszy aromat otrzymasz. Baw się smakiem, inspiruj, odkrywaj i twórz własne sosy i dipy na grilla, które będą stanowiły świetne uzupełnienie całości. Łap nasze przepisy na marynaty na grilla i daj się ponieść manii grillowania!

Głodny nowych wrażeń Obserwuj naszego instagrama
Przewiń do góry