Przepisy na Super Bowl 2018

Super Bowl to największe wydarzenie sportowe w Stanach Zjednoczonych.

Co roku miliony amerykanów gromadzą się przed telewizorami, aby obejrzeć finałowy mecz NFL o mistrzostwo futbolu amerykańskiego, czyli piłki, która swoim kształtem przypomina jajko. W 2017 roku 106,5 miliona widzów obejrzało mecz pomiędzy New Englad Patriots i Atlanta Falcons w Huston w stanie Texas. Patsi wygrali 34 do 28.

Co ciekawe cała transmijsa meczu trwa około 4 godzin, z czego tylko przez 12 minut piłka jest w grze. 60% czasu z pominięciem reklam poświęcone jest na przepychanki między zawodnikami, ustawianie się na lini, krzyczenie, przygotowanie do gry i powtórki. Podczas transmisji jest 20 przerw na ponad 100 reklam, które łącznie trwają ponad godzinę. 30-sekundowy spot reklamowy w 2017 roku kosztował $45 milionów dolarów.

W połowie meczu ma miejsce przerwa tzw. half-time show. 13 minut wykorzystane jest na koncert, który jest ogromnym wyróżnieniem dla występującego artysty. Dla wielu Half-Time show jest ważniejszy od samego meczu. W tym roku na scenie pojawi się Justin Timberlake. W latach ubiegłych można było zobaczyć takie gwiazdy jak Lady Gaga, Beyoncé, Coldplay, Bruno Mars, Lenny Kravitz, Red Hot Chilli Peppers, Madonna oraz wiele innych.

Ze względu na długi czas gry Amerykanie kochają przygotowywać przekąski na tę okazję. Dla fanów futbolu amerykańskiego w Polsce, którzy planują oglądać mecz w godzinach 00:30 - 04:45 w poniedziałek 5 lutego przygotowaliśmy kilka przepisów.