JAK PRZYGOTOWAĆ GRILLA GAZOWEGO NA ZIMĘ

Z dnia na dzień dni robią się coraz krótsze i zimniejsze. Grille gazowe Broil King dzięki wyjątkowej konstrukcji umożliwiają grillowanie cały rok i w każdą pogodę nawet -20°C.

Grill w zimie, jeżeli nie będzie używany regularnie, lub będzie używany sporadycznie, powinien być odpowiednio przygotowany. Zakonserwowany i przygotowany grill na jesień/zimę będzie nam dłużej służył i lepiej wyglądał gdy pogoda się polepszy i będziemy gotowi na codzienne grillowanie. 

1. Wyczyść grilla

Jeżeli czyszczenie grilla poprzez pirolizę po każdym grillowaniu nie weszło Ci jeszcze w nawyk upewnij się, że przed zakończeniem sezonu grillowego wypalisz swoje urządzenie poprzez przekręcenie pokręteł na maxa, rozgrzanie grilla do wysokiej temperatury i pozostawienie go na około 15 - 30 minut. Gdy z grilla przestanie się wydostawać biały dym, oznacza to, że grill gazowy jest wypalony. Po tej czynności zmieć pozostałości z rusztów przy użyciu szczotki z włosiem ze stali szalchetnej. Wyciągnij ruszty i wykorzystując szczotkę wyczyść aromatyzery. Do tego celu polecamy szeroką szczotkę Broil King. Następnie wyciągnij aromatyzery Flav-R-Wave i wyczyść dno piekarnika. Pozostałości w postaci kawałków mięsa, warzyw oraz popiołu możesz wyciągnąć przy użyciu odkurzacza. 

Jak konserwować grilla gazowego?

2. Sprawdź grilla

Przygotowanie to podstawa sukcesu. Po zakończonym sezonie warto sprawdzić, czy któreś z komponentów grilla wymagają wymiany. Warto je zamówić teraz, aby gdy przyjdzie ładna pogoda grill był gotowy. Części zamienne można zakupić w autoryzowanych sklepach Broil King na terenie całej Polski. Najbliższy sklep nieopodal Ciebie znajdziesz tutaj.

Serwis Broil King

3. Zakonserwuj ruszty

Przed zimą bardzo ważne jest aby pokryć ruszty grubą wartwą oleju z obu stron. Najlepiej zrobić to gdy ruszta są rozgrzane do temperatury około 100°C. W ten sposób olej wnikinie głębiej w strukturę rusztu. Do konserwacji polecamy oleje z wysoką temperaturą dymienia. Dowiedz się więcej o olejach. Po konserwacji rusztów polecamy zawinąć je w gazetę i schować do ciepłego suchego pomieszczenia. Tą samą czynność polecamy wykonać również z aromatyzerami Flav-R-Wave, czyli blachami znajdującymi się pod rusztem, a nad palnikiami. W ten sposób przedłużymy ich żywotność. 

Jak dbać o ruszt

3. Zainwestuj w wysokiej jakości pokrowiec

Grille gazowe Broil King wykonane są z wysokiej jakości materiałów, z tego względu mogą zimować w ogrodzie pod pokrowcem. Rekomendujemy wysokiej jakości pokrowce Broil King z serii Premium lub Select, skrojone na miarę dokładnie pod Twojego grilla. Pokrowce zabezpieczają grilla przed śniegmiem, wyblaknienciem oraz innym niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Posłużą przez wiele lat, można je wykożystywać w każdym z czterech sezonów, dlatego są świetną inwestycją. Jeżeli nie posiadasz pokrowca, kup go jeszcze dziś.

Większość grilli Broil King posiada składane półki boczne. Jeżeli ilość miejsca jest dla Ciebie ważna, polecamy je złożyć na okres zimy w celu zaoszczędzenia miejsca. 

Grilla oczywiście najlepiej przechowywać w garażu lub altanie. 

Znajdź pokrowiec na Swojego grilla

4. Bezpieczeństwo

Przechowując grilla w garażu lub innym zamkniętym pomieszczeniu nie zapomnij o wyciągnięciu butli z gazem! Butlę zawsze przechowuj w dobrze wentylowanym miejscu. Przechowując grilla w wnetylowanym miejscu, pamiętaj o zakręceniu zaworu gazu w butli. 

5. Nigdy nie grilluj wewnątrz

Grille gazowe Broil King zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu na zewnątrz. Grillowanie wewnątrz np. w garażu może być bardzo niebezpieczne. 

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!

ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM

@broilkingpl

POPULARNE TAGI

Dołącz do grupy entuzjastów grillowania.
 • Najnowsze przepisy na grilla
 • Porady i wskazówki o sztuce grillowania
 • Maksymalnie jeden mail tygodniowo
 • Informacje dotyczące nowości produktowych
 • Szybki i prosty sposób wypisania się
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c.
Zgodnie z art. 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1) informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agrimpex Griluj i Gotuj s.c. ul. Zwierzyniecka 2a, 37-500 Jarosław, nr tel. 16 623 61 72, adres email: rodo@broilking.pl.
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust.1 a) oraz f) ww. Rozporządzenia, w celu realizacji usługi newsletter.
 3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania  oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych.
 4. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 5. Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 6. Niniejsze dane będą przetwarzane przez okres do momentu wycofania zgody.
 7. Podanie danych osobowych jest fakultatywne, jednakże brak podania danych osobowych uniemożliwi realizację kontaktu.
 8. Podane dane nie będą podlegały profilowaniu.