Przygotowanie i przechowywanie grilla gazowego w okresie zimowym

Jak zabezpieczyć grilla gazowego na zimę?
1. Wyczyść grilla gazowego
Resztki jedzenia pozostawione w grillu mogą spowodować, że na okres zimy grill stanie się domem dla mysz i innych gryzoni. Dodatkowo, w brudnym grillu może powstać pleśń oraz dostać się wilgoć, która będzie przyśpieszać korozję i oksydację. Z tego względu zalecamy dokładne wyczyszczenie grilla gazowego poprzez wypalenie, wyczyszczenie aromatyzerów, dna piekarnika oraz opróżnienie rynny i tacki na tłuszcz.
Instrukcja krok po kroku jak wyczyścić grilla gazowego
2. Wydłuż życie rusztów i aromatyzerów
W prosty sposób można znacząco przedłużyć żywotność aromatyzerów i żeliwnych rusztów. Po wyczyszczeniu, należy je pokryć z obu stron grubą warstwą oleju spożywczego. W tym celu można wykorzystać silikonowy pędzelek, rozpylacz oleju lub papierowy ręcznik namoczony olejem który można trzymać w szczypcach. Zalecamy również wyciągnąć z grilla ruszty i aromatyzery i schować te elementy w suchym ciepłym pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne jeżeli grill będzie przechowywany na dworze.
Poznaj najlepsze szczotki do czyszczenia grilla
3. Konserwacja olejem spożywczym
Po wyczyszczeniu grilla, zalecamy pokryć wnętrze urządzenia olejem spożywczym. Tłuszcz spowoduje, że grill oraz elementy wnętrza nie będą rdzewieć nawet pod wpływem wilgoci. Zapewni to zwiększoną żywotność elementów grilla.
Zalecamy również pokryć olejem wszystkie elementy wykonane ze stali szlachetnej. Wystarczy natłuszczonym ręcznikiem nabłyszczyć drzwi, półki boczne, panel sterowania oraz pokrywę grilla.
Przestrzegamy przed nadmiernym czyszczeniem grilla z tłuszczu. Wyczyszczenie elementów grilla ze stali silnymi środkami odtłuszczającymi, bez ponownego pokrycia ich warstwą ochronną, może powodować korozję tych elementów.
Jaki olej wybrać do konserwacji grilla?
4. Bezpieczne przechowywanie butli z gazem
Pamiętaj, aby zakręć butlę z gazem oraz odpiąć od niej reduktor ciśnienia gazu. Nigdy nie przechowuj butli z gazem w zamkniętych pomieszczeniach. Zakręcona butla z gazem może pozostać w grillu na zimę, jeżeli jest on przechowywany w ogrodzie. Jeżeli planujesz schować grilla do garażu, pamiętaj aby butla z gazem pozostała w ogrodzie.
5. Baterie
Zapalarki w grillach Broil King już od kilku lat zasilane są bateriami. Ze względu na to, że niska temperatura może zniszczy baterie, polecamy wyjąć je z grilla i włożyć ponownie przed użyciem. Jest to prosta czynność przynosząca dużo korzyści.
Bateria w grillach z czarną zapalarką znajduje się bezpośrednio pod przyciskiem, który należy wykręcić. W grillach z nowym metalowym przyciskiem, znajduje się na listwie widocznej po otworzeniu drzwi.
6. Składane półki
Jeżeli masz mało miejsca, a Twój grill ma taką funkcjonalność, można w nim złożyć półki boczne.
7. Pokrowiec
Jeżeli jeszcze nie masz pokrowca na swojego grilla, zainwestuje w wysokiej jakości pokrowiec, który zabezpieczy Twoje urządzenie. Okryj Swojego grilla skrojonym na miarę pokrowcem Broil King Premium lub Select.
Pamiętaj! Grille gazowe Broil King zostały zaprojektowane do użytku zewnętrznego, z tego względu nie korzystaj z nich w zamkniętych pomieszczeniach.
Przechowywać grilla w garażu czy w ogrodzie?
Grille gazowe Broil King wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą być przechowywane w ziemie w ogrodzie. Ważne jest aby na ten okres przykryć je pokrowcem i co jakiś czas przewietrzyć, aby pod pokrowcem nie zgromadziła się duża ilość wilgoci. Jeżeli jest taka możliwość lepiej schować je do garażu lub innego suchego pomieszczenia.